Môžu za opuch a citlivosť ďasien afty na jazyku?

Zodpovedané
7. feb 2023

Dobrý deň,

s 13-mesačným synom sme boli u pediatričky po objavení afty na jazyku. Ďasná mal mierne opuchnuté. To som pripisovala tomu, že mu idú zúbky. Opuch však bol okolo zúbkov, ktoré má už celé von. Lekárka skontrolovala jazyk, hneď usúdila, že sú to afty. Ďasná neriešila, len som poznamenala, že mu idú asi zúbky.

Pediatrička mu predpísala Isoprinosine, krém Eutrosis a B-komplex. Ďasná sa mu však stále zhoršujú a dokonca si dnes trochu do nich buchol rúčkou a hneď sa mu pustila krv. Cítim mu z úst aj zvláštny zápach.

Môžu za opuch a citlivosť ďasien afty na jazyku?

Ďakujem

Dobrý deň,

opuch môže súvisieť s aktuálnym vírusovým ochorením.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas