Bolesť hlavy, keď je teplo

lucka_lucia
3. jún 2019

Dobrý večer, posledné roky si všímam že vždy keď je teplo(začne leto) ma skoro každý deň boli hlava . Môže to byť ozaj z tepla? Čo s tým mám robiť alebo čo mám zisťovať ? Dakujem

eleu
3. jún 2019

@lucka_lucia sleduj príjem tekutín, ako sa stravuješ

lucka_lucia
autor
3. jún 2019

@eleu je to či mám diétu alebo nemám alebo jem zdravo.pijemvzdy dosť .vitamíny tiež beriem všelijaké.praveze základné veci sú to neni

nika3136
3. jún 2019

@lucka_lucia
Aj ja to mám.
Mám nízky tlak a takéto horúčavy mi robia veľmi zle, je mi na opadnutie a hneď ma bolí hlava. Môže to byť aj z tekutín, ale aj z toho, že veľa žmúriš a namáhaš tým oči (takže noc slnečné okuliare vždy), poprípade skús nejaký klobúk alebo inú prikrývku hlavy, mne to zvykne pomôcť.

lucka_lucia
autor
3. jún 2019

@nika3136 tak to by ozaj mohlo byť s tými očami .nikdy nenosím okuliare .skúsim to zmeniť ďakujem

fkata
3. jún 2019

@lucka_lucia Pridám sa. Ja už mám aj okuliare a nič mi to nepomohlo.
Dnes som bola dlhšie vonku, pila som ako ťava a v obchode som čakala, kedy sa zveziem na zem.
Bolí ma hlava, mám taký blbý tlak z krku do hlavy.
Doteraz mi bola zima, teraz mi je do plaču, ak si pomyslím, ako budem s malým chodiť von.

volterra
3. jún 2019

Mne v poslednych rokoch robi prudke slnko strasne zle. Staci ked mi 1x zasvieti do oci a mam pocit, ze mi vypalilo dieru do mozgu cez oci. A do par minut zacne migrena aj na 3 dni. Zacinam neznasat slnecne dni 😠

lucyluv
3. jún 2019

Ja to isté, jediné čo mi ako tak pomáha prežiť je mať pokrývku hlavy. Bez toho som nepoužiteľná. Niekomu to zas robí slnko v očiach, takže skús slnečné okuliare a klobúk stale nosiť a uvidíš, či sa dačo zlepsi

malinajahoda
3. jún 2019

@lucka_lucia mňa veľmi často bolieva hlava. A to vtedy ak málo pijem alebo ak mám nedostatok kvalitného spánku.

monca0021
4. jún 2019

@lucka_lucia každé leto si tým prechádzame aj ja aj moja mama. Trochu pomôže len nasilu piť viac ako ešte pijeme. No je to hrozne ťažko zvládame tieto tepla

tatisna
4. jún 2019

Aj ja to mám, vždy trvá tyxden-dva kým si zvyknem na teplo, aj keď všetko dodržiavam čo sa má. Pokrývku hlavy nosím vždy keď páli slnko, nemusí byť až tak horúco. Mám tmavé vlasy a bez toho by som asi odpadla. Teraz som tehu 32 TT a vcera som myslela že odpadnem...

tyrkysova_kobyla
4. jún 2019

No ja sa pridavam tiez, a to som si pripadala cudna, ale vidim, ze nie som jedina 😁 ja mam este problem sa v tomto teple vyspat a vzdy rano ma boli hlava, aktualne aj oci strasne 😥

ajsha123
4. jún 2019

Ja som mavala podobné bolesti hlavy, vždy zo slnja a tepla a este občas mám, ale menej. Mne neurologicka predpisala lieky typu sumatriptan. Čítala som na pribalovom letáku, že predpokladá sa, že migréna vznikne roztiahnutim ciev v hlave vplyvom tepla a to roztiahnutie ciev spôsobuje silnú bolesť. Sumatriptany sú lieky, ktoré majú za úlohu zúžiť cievy. Nepíšem to preto, aby som radila tieto lieky, ale ja som prvykrat vtedy pochopila, z čoho ma ta hlava bolieva. Tieto lieky sa nemôžu ani počas kojenia a tehu (vraj), takže veľa som ich neužila, ale keď sa dajú včas, zaberú tak rýchlo a bez následkov (brnenie v hlave...), že som žasla. Teraz neuzivam. Mamina mi hovorila, že za jej čias sa na bolesti hlavy vplyvom tepla užíval anopyrin. Ja som su zvykla dať studené zábaly na čelo/hlavu, tiež mi bolesť ustúpila skôr.
Je to už 12 rokov, čo je tých migren menej, ale musím pravidelne užívať magnezium (vyrovnáva tlak) a musím piť kávu. 2xdenne,rano,poobede. Slabú (s mliekom). Počas tehu som skúšala vyradiť kávu, aspoň poobede; lenže bolo teplo, a vždy ma začala bolieť hlava. Dala som si kávu, mg a bolesť ustúpila.
Neviem iné poradiť, ja mám také skúsenosti s bolesťou hlavy v teple. Jaj, a momentálne mi väčšinou zaberie acylcoffin. Teda, už sa nedá u nás kupit, tak kofein a kyselinu acetylsalicylovu.

katarinamarkova
4. jún 2019

@lucka_lucia 🙂 čo znamená jem zdravo? Čo znamená dosť tekutín? aké vitamíny to berieš?

lucka_lucia
autor
4. jún 2019

@katarinamarkova tak trocha sa tým zaoberám už dlhšie čiže v tom co jest a kolko pit nepotrebujem poradiť 🙂 vitamíny magnézium ,omega,c,D a občas niečo navyse

katarinamarkova
5. jún 2019

@lucka_lucia vidno že len tak trocha......inak by si okamžite vysadila magnézium a d.cko! Na tú dokonalú stravu sa ta teda radšej ďalej nepytam.....veď ty sa tým zaoberas.

eliska13
5. jún 2019

@ajsha123 magnézium znižuje tlak prečo vyrovnáva?

fkata
5. jún 2019

@ajsha123 S tou kyselinou acetylsalicolovou by som bola opatrná.

lucka_lucia
autor
5. jún 2019

@katarinamarkova tak isto môžem posúdiť ja teba že nerozumieš . Ale nerobím to lebo to není na nič dobré iba ukážka charakteru a inteligencie

liubov
5. jún 2019

Vyluci z jedalnicka kavu, sunku, syr, cokoladu, cierny caj. Obsahuju vela tiraminu, co sposobuje krce mozgovych ciev..

katarinamarkova
5. jún 2019

@lucka_lucia vieš.... pýtaš radu....lebo máš zdravotný problém.... človek ti chce poradiť.....lebo vie kde je príčina..... keď si myslíš že tvoja strava pitný režim a spomínané výživové doplnky sú dokonale lebo ty sa tomu venuješ nechám ťa v tom........ 🙂 Mňa hlava ani nič iné neboli......pekný deň prajem a trošku otvorenejšie myslenie,inak sa problému nezbavis.

lucka_lucia
autor
5. jún 2019

@katarinamarkova není to o otvorenosti mysle.ale nemôžeš súdiť že to ja neviem dobre a ty áno na základe pár viet a toho že teba hlava neboli (čo môže byť náhoda a rozdiel v inej oblasti ).ďakujem aj tebe

kittykat22
9. jún 2019

@lucka_lucia Ahoj, prišla si na niečo? Pomohlo niečo z toho čo ti radili? Ja mam tento rok ten isty problem. 1x, nikdy som sa s bolestami hlavy z tepla-slnka, nestretla. 3x prazi tento rok a mna treti krat boli hlava po príchode z vonku. Nosim slnecne okuliare roky - bez okuliarov neopustim byt. Napadlo ma, ci tie ktore som si teraz kupila mi nesedia. Bolo by to vtipne kedze po 1x som sa rozhodla ze si kupim profi okuliare 😅 a nie šunky za 3ečka 😎 No a skúsim klobúk ako tu píšete. Začína mi to liezť na nervy. Leto v začiatku a ja invalid 😀

lucka_lucia
autor
9. jún 2019

@kittykat22 ahoj , okuliare som ešte neskúšala lebo som ich akurát stratila musím si kúpiť nové :D a klobúk vyskúšam až keby to ozaj pokračovalo a bolo strašné . Odkedy som to písala som nemala bolesť hlavy tak neviem čím to je 🙂

kittykat22
9. jún 2019

@lucka_lucia ja som si pridávala tvoju tému do oblubenych, keď si ju založila lebo som zistila, ze mam ten problém, a pretrváva 😒

luculiksz
20. jún 2022

@liubov Dobrý deň, aj mňa často v lete takmer denne bolieva hlava, na tom si si už dajme tomu "zvykla" ale spravidla v lete, keď je teplo ma zrazu náhle prepadne neskutočne silná bolesť v hlave, vždy len do jedného konkrétneho miesta a to na ľavej strane nad spánkom, ktorá sa nedá vydržať, pocit akoby mi išlo cievu alebo čo roztrhnúť, vždy idem do kolien skrčím sa a čakám kým to prejde, som do nitky spotená aj dlane aj čelo, mám šumenie v ušiach nevládzem ani na nikoho zakričať aby mi pomohol. Trvá to zopár minút, ale je to veľmi intenzívne. Následne som totálne vyčerpaná ešte pár hodín z tej bolesti. Môže ísť o kŕč mozgovej cievy? Mňa to chytí hocikde aj v práci pri sedení za PC, ale aj v meste, aj doma v kuchyni pri varení, nezávisle od fyzickej aktivity. U neurológa som samozrejme bola, zameral sa len na časté bolesti hlavy, ale akosi opomenul tieto stavy ktoré prídu náhle bez varovania a je mi na omdletie od bolesti. Uzavrel to tým, že je to chronická tenzná bolesť hlavy. Ale toto náhle ma fakt desí lebo keby v tom momente nemám pri sebe niekoho, tak neviem...