Bolesť hrdla pri prehĺtaní

5. dec 2022

Dobry den
Co si dat prosim Vas na silnu bolest hrdla pri prehltani ? Vcera mi len nastupili priznaky ked som isla na internat no myslim si ze je to teda ovela horsie . Tuto noc som spala ze hodinu pretoze hrdlo ma neskutocne boli a tiez mam bolesti pri prehltani , nadchu , tlaky v hlave , bolia ma uzliny ( nemam ich zvacsene ) a zevraj mam krcne mandle zvacsene ako pri chorobe…jedna sa o anginu ? Davam si brufen , jox sprej , pastilky a zial nic nepomaha . Uz dlhsie mavam opakovane infekcie , za tento cas od septembra som bola neskutocne velakrat chora…

ariannazara
5. dec 2022

Ja to mam už 4 den a nič nepomáha
Už ma to nebaví 🤣

lenka7477
5. dec 2022

skús kloktať GLIMBAX - mne pomohol , ja som mala hrdlo jak v žiletkách a cele mandle fľakaté

kittykat22
5. dec 2022

kup si OROFAR. Doporucila mi to lekarnicka pre syna a neverila som vlastnym ociam ako je to ucinne. Mal opuchnuty krk a mali sme k lekarke na druhy den rano. Uplne mu to ustalo.

katuska19
5. dec 2022

doritricin - lokalne ATB na hrdlo, ale ak neprejde a budes mat aj horucky odporucam ist k lekarke,ona musi pozriet, ci angina alebo nie

autor
5. dec 2022

Dakujem krasne vsetkym za rady , urcite vyskusam ❤️ Co sa tyka dorithricinu tak ten mi nikdy nepomohol nakoniec takmer vzdy som musela prejst na poriadne atb

teleskop
5. dec 2022

ja 10. den

macekovam
5. dec 2022

Išla by som domov.. A k lekárovi.. V kolektíve by si nemala byť...

saxana000
5. dec 2022

Docasne glimbax pomoze ale nevylieco.treba atb.

nevenka
5. dec 2022

@ariannazara neboj, ked to bude 2.tyzden, este len zacne "zabava", bree...

nevenka
5. dec 2022

@saxana000 a mozno netreba, skor by som povedala, ze gro chorob zacina takto, ako silny virusovy zapal a preto boli hrdlo, az neskor sa mozu pridruzit premnozene bakterie. Na mieste je spravit vyter a CRP, ale nie hned na druhy den priznakov. Vacsina tychto infekcii je virusovych a minimalne tyzden trvaju, k lekarke napriklad s detmi ideme az po 3 dnoch teplot, ak neustupuju, pripadne sa sopel, kasel, bolest hrdla, nezlepsuje, ba zhorsuje. Antibiotika nam dava max. raz do roka, ked sa to taha 2 tyzdne a pripadne podla nalezu z vyteru.

saxana000
5. dec 2022

Ja som 15 rokov po vybrati mandli chora twda nebyvam alr ak uz tak presne chytim takyto zapal hrdla a tam nic ine nepomoze len atb

brigit8
5. dec 2022

Kloklat slanú vodu a piť veľmi veľmi horúci čaj, najviac aký vieš vypiť

autor
5. dec 2022

@macekovam no rada by som len zase bude mat majsterka problem ze idem zase domov kvoli chorobe…
@saxana000 mame to doma len tu to nemam , keby som vedela si to zoberiem
@nevenka dakujem , uvidim zajtra ako mi bude a podla toho by som aj isla domov
@saxana000 presne , ja som bola tiez na vybrati mandli no furt som chora
@brigit8 dakujem , skusim

janka_lolo
5. dec 2022

Syn bol takto chorý minulý týždeň nič mu nepomáhalo vôbec, s tým rozdielom, že on cez víkend mal aj teplotu, celú nedeľu, pondelok a aj utorok nejedol nič iba vodu čistú mohol piť čo mu neurobila zle ale bol u doktora a aj antibiotiká mu dal na hrdlo a tie mu fakt pomohli a v stredu sa už cítil lepšie a teraz už je dobre, čiže určite choď k lekárovi až niečo horšie neprechodis, tento týždeň je zasa nevesta tak strašne chorá, že v noci musela odísť z roboty domov a šla na pohotovosť a tam doktor sa jej spýtal prečo neriešila už cez víkend to