Ako vyliečiť neutíchajúcu bolesť hrdla pri prehĺtaní?

Zodpovedané
19. okt 2022

Dobrý deň,

od 1. októbra som už štvrtýkrát chorá. Mám neustále bolesti hrdla. Užívala som dva druhy antibiotík a výtery z hrdla sú už v poriadku. Medzičasom sa ku tomu pridružila bolesť ucha. Tá síce už ustúpila, ale pri prehĺtaní pociťujem stále väčšiu bolesť na jednej aj druhej strane hrdla.

Ako vyliečiť neutíchajúcu bolesť hrdla pri prehĺtaní?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak máte opakované bolesti hrdla, tak je potrebné ísť na ORL vyšetrenie, aby sa vyšetril celý nosohltan, hlasivky. Prípadne zoberú nové stery.

Zatiaľ si skúste dávať Jox sprej do hrdla.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková