Bolesť na srdci každé 3 sekundy. Mohol to byť infarkt?

22. aug 2022

Dobrý večer, ľahol som si do postele a v tom ma začalo bolieť na srdci, bola to taká tupá bolesť a cítil som ju každé 3 sekundy.. Pravidelne každé 3 sekundy som proste zacítil bolesť, teraz už to prešlo ale bolo to fakt nepríjemné.. Mávam aj extrasystoly, no kardiolog 2 mesiace dozadu povedal že srdce je v poriadku aj s hľadiska ekg aj echa. Čo môže tu bolesť spôsobovať? Môže to byť zlyhávanie srdca alebo infarkt aj napriek tomu že vyšetrenia u kardiologia sú v poriadku? Teraz som z toho taky laknutý že sa mi trasú trošku ruky..

dreamss
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
22. aug 2022

@dreamss Mám zníženú funkciu štítnej žľazy, skrátený pq interval srdca (nie životu ohrozujúce), miernu skoliózu chrbtice, dosť stresujem, spánok 7-8 hodín denne, tep mám v kľude cez deň medzi 60-80, a obézny určite nie som, práve naopak.. Kovid som mal v januári

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
22. aug 2022

Taktiež cítim aj tie extrasystoly, na holter som ešte objednaný tak neviem to posúdiť, ale cítim ich už asi 5 rokov.. Tlak mávam väčšinou okolo 110/65.. Mám 20 rokov a dosť ma tieto problémy strašia

luccija
22. aug 2022

Uz si tu pisal...moze to byt chrbtica...kludne dychaj a snaz sa upokojit.Kardiolog Ti povedal, se srdce je v poriadku, tak mu ver.Extrasystoly a zle pocity mas zo strachu, stresu

soldi
22. aug 2022

najcastejsia bolest pri srdci byva od criev - plynov. alebo od chrbtice. pri samotnom infarkte je to silna zvierava bolest ktora vystreluje do ramena.
nestresuj 🙂

autor
22. aug 2022

@luccija mám skúsiť masáž alebo niečo na tú chrbticu?

soldi
22. aug 2022

na chrbticu nie masaz, ale cvicenie. byva to zo zleho drzania tela.

autor
22. aug 2022

@soldi odporučili mi na ortopedii, budem musieť teda ísť

autor
22. aug 2022

@soldi len vždy keď ma chytia takéto stavy ja proste nedokážem udržať pokoj, aj keď viem že mám vyšetrenia ba kardio v poriadku, neviem prečo ale hrozne panikárim vždy

soldi
22. aug 2022

to uz je otazka na psychologa 🙂

lucka_ke
23. aug 2022

chrbtica, treba ísť na ortopédiu a potom pravidelne cvičiť, pomôže ti to aj na stres aj na chrbticu
a srdce takto nebolí, nemaj obavy

irusa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bullovabronislava
10. feb 2024

Mávam to aj ja...doktorka mi poradila napiť ss vtedy studenej vody a prechádzať rukou od hora dole na pravej strane krku (tam kde máš hlavnú tepnu)od brady až po kľučnu kosť...hlavne nestresovat a dýchať z hlboka