Môže echo odhaliiť problém so srdcom?

10. júl 2023

Moze echo srdca objavit/ukazat srdcove zlyhavanie uz na prvy krat?Kedze casto mavam fyzicke problemy najma po namahe pridu namna mdloby atd preto mam obavy ci nieco nie zo srdcom..Mam za sebou EKG, EKG HOLTER aj Echo, vsetko vraj v poriadku ale ak by nieco bolo zle zo srdcom ukaze sa to na eche?Dakujem za odpoved.

angelinja
11. júl 2023

ano

malebiele
11. júl 2023

ano, mam osobnu skusenost, ekg neukazalo nic az echo, tam to vidno na 100percent ak je nieco zle

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
angelinja
11. júl 2023

ved echo masv podstate sono srdca...

mamina7070
11. júl 2023

ano jasne ze by to ukazalo ak je to ok tak to bude psychicke

autor
11. júl 2023

@mamina7070 tak vysledky mam v poriadku ako som pisal vyssie.Len mam panicku poruchu a niekedy uzkost, cize myslite ze tie mdloby, tocenie hlavy a pocit odpadnutia mozu byt aj zo psychiky?aj ked v tom momente nezazivam nic stresujuce len proste som po fyzickej zatazi?

ria2248
17. jan 2024

Ahoj ako si dopadol? podarilo sa ti ten stav vyriešiť?

pkgirl30
17. jan 2024

Tiež som bola na EKG, holter, echo všetko negatívne, ale mala som panické ataky a úzkosť, z toho boli tie mdloby a točenie hlavy, potenie

ria2248
17. jan 2024

Može z uzkosti prameniť aj náhla slabosť? akoby clovek naraz prestane vládať aj stáť na nohách?

pkgirl30
17. jan 2024

@ria2248 ja som to mávala ako jeden z príznakov

ria2248
17. jan 2024

@pkgirl30 ako si to prekonala prosim ta?

pkgirl30
17. jan 2024

@ria2248 no pár rokom som brala lieky neurol alebo lexaurin, ale to ma len uspávalo a nič sa nevyriešilo, našla som si jednu terapeutku s ktorou som bola občas v kontakte, lieky som prestala brať a začala som si písať denník o stavoch aby som vedela čo ich asi vyvoláva ale aj celkovo som si zapisovala svoje myšlienky pocity a po pár dňoch som sa k tomu vracala a čítala to, čo ma doviedlo k tomu z čoho to asi môže byť, začala som pred spaním počúvať ASMR videá od jednej slovenky lebo som mala zlý spánok kvôli zvýšeným pulzom, to ma ukľudňovalo, počúvala som meditácie aby som len ležala a oddychovala lebo u mňa bolo najhoršie to že som sa dokázala utrapit vlastnými myšlienkami, začala som cvičiť dýchacie cvičenia, aby som dokázala zvládnuť tie úzkosti keď to na mňa prišlo často aj v obchode, doma som cvičila jógu aby som sa dokázala ukľudniť a vypustiť myšlienky, postupne som sa za nejaké dva roky dopracovala k tomu, že čo všetko potrebujem v živote zmeniť, urobila som extrémne zmeny a teraz už je dobre