Problémy so srdcom

kristin00
18. aug 2023

Už dlhšie mám extrasystoly, pocit akoby mi zastavilo srdce. Vždy mi príde z toho veľmi zle. Mávam aj tachykrdiu, priznávam nemám žiadnu kondičku ale nedokážem vyjsť jedno poschodie bez toho aby mi srdce nešlo vyskočiť. Ráno extrémne búšenie, pocit na odpadnutie, slabosť. Týždeň dozadu som mala holter, záver nevýznamné extrasystoly, supravetrkularna tachykardia. Bez liečby, kardiológ povedal, že je to v poriadku. Echo som mala vo februári, bolo v poriadku. No ja sa stále bojím, že sa mi zastaví, že dostanem nejakú arytmiu a umriem. Prosím vás, ze sa nezastaví keď ma vyšetril kardiológ a povedal, ze je to v poriadku

babababka
18. aug 2023

Keď to povedal kardiológ,tak je to o.k.Kto iný rozumie lepšie srdcu, ako on?!Mnohí by boli radi,keby mali ten malý problémik so srdcom ako ty.Treba pracovať na kondičke,mnohí rýľujú v záhrade po infarkte apod.

kristin00
autor
18. aug 2023

@babababka ja viem, že sú ľudia na tom horšie. Že mi vlastne nič nie je.. Len dokáže ma to veľmi vylákať a myslim, že už je po mne. Preto aj tá kondička, bojím sa hýbať aby som neumrela🙈

simsalabim
18. aug 2023

@kristin00 popracuj trosku na kondicke. Rychla chodza je idealna, zacni 20min, pripadavaj po 10min, zarad aj trasy so schodmi.... extrasystoly ma velmi vela ludi. Aj ja. Niekedy su neprijemne, ak ich je vela naraz, ale to prejde. Priznam sa, ze ja som z nich nikdy nemala paniku, viem, ze su neskodne, kedze to povedal lekar.

kristin00
autor
18. aug 2023

@simsalabim ja som sa liečila aj na úzkosť, keď mi začala, začali mi aj tieto problémy. Už lieky neberiem, jedine čo ma hnevá je to srdce. Musím sa odhodlať konečne, lebo to bude asi len horšie keď nič nebudem robiť

simsalabim
18. aug 2023

@kristin00 tak to bude urcite suvisiet s tou uzkostou, treba na nej popracovat. Mna uzkost nikdy netrapila, mozno aj preto kazdu extrasystolu lahko prehliadam.

majamat
18. aug 2023

@kristin00 pouzi rozum a nepoidliehaj emociam.
rozum ti napovie, ze si bola vysetrena a ze srdce mas ok. emocie tatahaju di uzkosti, co moze prave vyvolavat tieto priznaky a ked k tomu pridas slabu kondicku, tak je to uz blba kombinacia,

ja mam extrasystoly roky, dokonca som bola 1 na yvsetreni len ked som to po rokoch spomenula nahodne obvodacke. no nikdy som sa tym nijak extra nezaoberala, takze som to mala v pohode. ked sa rozbehol kolotoc vysetreni, tak som mala tiez holtera a tiez bol vysldok envyznamne extrasystoly. dokonca 1360 za den. su obdobia, ked to pocitim a su obdobia, ked je to v pohode a nevnimam to, aj ked urcite tam nejake su.

majamat
18. aug 2023

@kristin00 no ved tu mas aj spojitost. ked zacala uskost, calo blbnut srdce.

stellarstar
18. aug 2023

@kristin00 štítnu máš ok?

kristin00
autor
18. aug 2023
martinka13
18. aug 2023

@kristin00 mňa kvôli tomu poslal kardiolog na vyšetrenie štítnej žľazy. A veru mam brutálnu hyperfunkciu. Teraz po 3 mesiacoch liečby už v remisii. Extrasystoly mi úplne vymizli a aj tep sa dosť znížil.

kristin00
autor
18. aug 2023

@martinka13 mne robili len odbery na hormóny

kristin00
autor
18. aug 2023

@martinka13 cca dva roky dozadu keď mi to začalo