Bolesť pod pravým rebrom

zelenoocka34
18. nov 2014

Dievčatá,

bola by som veľmi vďačná, keby ste poradili, ak máte niekto za sebou podobný problém, alebo ak tomu rozumiete.

Už roky ma bolieva hneď pod pravým rebrom. Bolesť, alebo skôr také akoby pichanie, či tlak príde a potom odíde. Všimla som si, že možno to súvisí so stravou, ale zaujímavé, že aj keď som sa zľakla niečoho, alebo som bola nervózna tak mi to tiež začalo bolieť. Inak som zdravá, nemám žiadne iné zdravotné problémy, alergie, nič a lekárov veru často nenavštevujem.

V roku 2004 som bola u lekárky, bola som u ženského – až na dvakrát, lekárka tvrdila, že sú to vaječníky, ale mne sa to nezdalo, vaječníky sú kus nižšie. Gynekológ ma dvakrát vyšetroval a bola som po tejto stránke naozaj v poriadku. Po gynekológovi ma poslala na sono brucha. Urobili mi vyšetrenie brušných orgánov a všetko v norme. Lekárka mi odobrala krv a tiež všetko okej.

Keďže v roku 2004 nič nezistili, nechala som to tak. Potom som v roku 2007 porodila prvé dieťa a aj keď ma to občas pobolievalo naďalej, behala som okolo dieťaťa a samú seba neriešila.

Až v roku 2011 keď som už bola v práci a dcéra v škôlke som sa rozhodla to opäť riešiť. Opäť som absolvovala (už u inej obvodnej) sono, krv, ženský. A zase mi nič nezistili.

Teraz je rok 2014 a bolesti sú intenzívnejšie. Do toho pociťujem stále únavu. Bola som pred pár dňami u lekárky, poprosila som ju, či by mi to nepomohla konečne vyriešiť, ukázala som jej papiere, že už som s tým bola dvakrát... Ale ona mi povedala, že keď mi nezistili doteraz nič, že mi nezistia nič ani teraz. :( Ale povedala, že aby sa istila, tak že ma musí opäť poslať na tie isté vyšetrenia. A dodala, že keď si za tým stojím, že ma to bolí, že si užijem aj kolonoskopiu u gastroenterologa.

Cítim sa hrozne. Zjavne som doktorku otravovala. Tvrdí, že mám ísť na tú kolonoskopiu, lebo to môže byť hrubé črevo. Je to blbosť. Odkedy je hrubé črevo 5 cm pod pravým prsníkom? Cítim, že sa ma chce len zbaviť. :( Prosím poraďte.

lenka2218
23. aug 2023

@evuska135 staršia téma ale opýtam sa. Preslo Vám to? Mne tie bolesti začali keď som bola tehotná s druhou dcérkou. Sono v tehu ukázalo ze mi mala tlači. Po pôrode bolesť odišla ale potom sa vrátila. Odvtedy sono 2x všetko v poriadku, krv tiež. Tiež mam vypukle rebrá ale dcérku nosím na ľavej strane. Bolesť mi prešla už na chrbát a pod lopatku. Co Vám na to zaberá. Dcérku stále kojím. Ma 8 mesiacov. Ďakujem za odpoved

evuska135
23. aug 2023

@lenka2218 mne jedine co pomohlo menej nosit. Moja mala viac ako 13kg a uz to bolo moc. Bude mat 3r a uz vlastne ju beriem iba sem tam a samozrejme aj bolest sa stratila, mala som uplne pretazenie jednej strany, cela ruka uplne, obcas mavam este bolest v strede hrudnika ale neni to tak strasne, no ja mam aj skoliozu a to tomu teda tiez moc nepomaha. Druhym porodom sa mi to nejako vsetko viac posunulo

lenka2218
24. aug 2023

@evuska135 no ja väčšinou spávam na prajem strane. Na pravej prisata 8 mesačná. Z ľavej natlacena 3 ročná takže asi to bude tiež preťaženie. Masáž nepomáha... Už asi len vydržať kým vyrastie

evuska135
24. aug 2023

@lenka2218 tak vacsinou ak clovek pouziva jednu stranu castejsie sa tam prenesie vaha a odzneje ak to clovek prestane robit, ale samozrejme dlhsie, par dni nepomoze. Ja odkedy je mala starsia sa mi to zlepsilo. Aj ked obcas vstavam ako polamana ale uz to niesu take bolesti

lenka2218
27. aug 2023

@evuska135 a brali ste na to niečo? Ako ja to viem vydržať len niekedy mám pocit že ma nebolia kosti ale vnútornosti 🙈

evuska135
27. aug 2023

@lenka2218 ja som si myslela ze ma boli zaludok alebo nejake slepe crevo 🙈 ale nebrala som nic, skor som sa snazil nejak cvicit a hlavne menej nosit. Iba toto pomohlo

lenka2218
28. aug 2023

@evuska135 dnes ostala staršia spať pri babke tak ráno budíček skoro bez bolesti....

evuska135
28. aug 2023

@lenka2218 ano staci par dni bez nosenia a chrbat sa zregeneruje. Moje deti maju 17 a 25kg ja mam 48 moj chrbat chudak niekedy ze na odpadnutie 🙉

lenka2218
29. aug 2023

@evuska135 no staršia ma 15 a mladšia 7kg...ale ja to mam skôr z toho spania... Keď sa kúsok rozhýbem je to fajn

5523oberla
13. sep 2023

Dobrý deň mám tiež podobný problém boli ma pod pravý rebrom no iba vtedy keď som dlhšie nejedol a nepil vodu ako nahne niečo dám do žalúdka hneď bolesť prejde viete čo by to mohlo byť ďakujem peknee