Môže mi helikobakter spôsobovať tŕpnutie pod pravým rebrom?

Zodpovedané
26. jan 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Už skoro 3 mesiace mám takú bolesť ako keby tŕpnutie pod pravým rebrom. Ako keď cítite pichanie pri behu a potom príde pocit tŕpnutia. Príde a aj odíde.

Najskôr to bolo len tak sem tam a teraz častejšie. Pridružili sa k tomu ďalšie bolesti. Posledné dva týždne mi strašne škvŕka v bruchu. A to hlavne po jedle cítim ako mi to putuje po črevách. Bolieva ma okolo pupka ako keby som tam mala zastavené vetry. Keď si to silno zatlačím, tak bolesť prejde ako keby sa to tam pohlo. Vetry mávam normálne. Stolicu mám každé ráno a je normálnej konzistencie.

Mohol by mi helikobakter spôsobovať tieto problémy?

Bolesť nie je veľká, ide len o také omínanie. Helikobakter mi bol zistený pred mesiacom. Kojím a nemôžem podstúpiť liečbu. Krv mám v poriadku a dvakrát mi robili sono. Na gastro som objednaná o mesiac.

Čo mi odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

helikobakter spôsobuje ťažkosti s trávením, bolesti brucha, pocity neustáleho nafukovania, pacienti to často popisujú ako brušný diskomfort.

Bolesti pod pravým rebrovým oblúkom zvyčajne zapríčiňuje problém so žlčníkom, u Vás je to však v poriadku.

Myslím si, že vo Vašom prípade môže uvedené ťažkosti spôsobiť Helicibakter, pokiaľ nemôžete užívať kvôli dojčeniu antibiotiká, tak môžete aspoň vyskúšať probiotiká, napr. ExHelico a následne absolvovať gastroenterologické vyšetrenie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková