Bolesť pod pravým rebrom. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
23. júl 2020

Dobrý deň,

vo februári 2019 som navštívila doktorku s tým, že ma často bolieva pod pravým rebrom. Absolvovala som vyšetrenie na sono a CT. Na CT mi diagnostikovali lypomatózu pankresu a bola som poslaná na vyšetrenie na MR v aprili 2019. Výsledok bol pseudolézia, nie ložisko.

Každých 6 mesiacov chodím na kontrolu a na odbery krvi. Na sone som bola dvakrát a bola som aj na vyšetrení MR chrbtice. Zistili mi ľahkú skoliózu.

Bola som aj na kolonoskopii a gastroskopii. Výsledok bol v poriadku. Bolesti však pretrvávajú a bolí ma to každý deň v podstate na jednom a tom istom mieste.

Nechcem existovať s každodennou bolesťou. Je to nepríjemná pichľavá bolesť, ktorá je niekedy hneď po konzumácii jedla. Vyskytuje sa aj v noci, alebo aj keď nejem.

Čo mi odporúčate?

Môžu byť výsledky vyšetrení chybné?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

myslím si, že ak boli všetky uvedené vyšetrenia v poriadku, tak problém môže byť svalovo-kostrového pôvodu.

Teda zlé držanie tela, chabé svaly chrbta. Preto by som Vám odporučila navštíviť fyzioterapeuta.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková