Bolesť z krčnej chrbtice

lilyianka
4. jún 2015

Ahojte,
pred cca týždňom ma hrozne začala bolieť hlava, šija, krk, oblasť za ušami, pichá a bolí ma v ušiach, bolia ma lícne kosti, oba spánky, oba horné rady zubov, pichá ma v nose a keď si večer ľahnem, nemôžem zaspať,lebo ma začne akoby bolieť hrdlo a mravči ma na jazyku ... Pred asi messiacom a pol som bola u neurológa,ktorý povedal, že mám veľmi stuhnutú a zablokovanú krčnú chrbticu. Naordinoval mi infúzie 10x a rehabilitácie ... Po infúzkach všetko ok, ale na ďalší deň od vysadenia som myslela, že zošaliem od bolesti. Rehabilitácie mi tiež trochu pomohli, robili mi masáž, ultrazvuk a cvičila som. S krčnou chrbticou som cvičila každý deň, teraz aj dvakrát do dňa ... Po dobratí rehabilitácii bolo 2 týždne všetko v poriadku, nič ma nebolelo, ale ako som popisovala na začiaku, pred cca týždňom bolesti začali zase.. Chodím aj na masáže, kde mi bolo povedané, že krk už až taký stuhnutý nemám. Najhoršia bolesť je v noci, akonáhle si ľahnem, spať nespím, pretože ma to neskutočne bolí. Na bolesť som si dávala Flector, lenže je to silný liek a mne zabral na max 5 hodín .... čiže dopovať sa ním tak často nie je dobré a to ani nechcem, byť závislá na nejakých oblbovákoch ... Chcela by som vedieť, či máte niektorá tiež takúto alebo pdobnú skúsenosť.
Inak vyšetrenia orl, zubné, očné, všetko v poriadku...
Dakujem za odpovede ...

bambii5
31. jan 2021

@flaviafanfa ahoj a co ti nakoniec pomohlo ? Ja už 8 mesiacov trpím .. mesiac po pôrode to zacalo..myslela som že zuby, uši pochopila som pohotovosti asi 5 krát aj neurologiu. . Vraj krvná chrbtica ale nechce sa mi veriť... Boli ma ucho zuby sánka krk je to hrozne a mám malé bábätko a ja už s zufala..

bambii5
31. jan 2021

@bambii5 pardon ako negramotná som to napísala 🙂)) ospravedlňujem sa. Ale aj teraz ležím a plačem od bolesti ako som uspavala malú .. mám ísť na rehabilitácie v stredu ale už neverím že mi to pomôže.

lilyianka
autor
31. jan 2021

@bambii5 môžeš to mať z krčnej chrbtice, mňa tiež boleli uši, sanka, zuby, trpol mi jazyk ak hrdlo a bolo to z toho. U mňa pomohol tvrdý matrac,anatomicka poduška a časté masáže

bambii5
31. jan 2021

@lilyianka ďakujem veľmi pekne za odpoveď lebo ja už som zufala na ORL som bola 3 krát a u zubárov asi 3roch a že všetko ok normálne som neverila a cítim sa jak blázon 🙂))) objednám vankúš ako ja som pokřivená celá mám aj vykrivenie chrbtice atď tak hneď objednám vankúš a uvidíme čo mi v stredu povedia snáď to pomôže. Už som si myslela že mám nádor no proste to už človek sám nevie čo ho boli

lilyianka
autor
31. jan 2021

@bambii5 áno je to hrozná bolesť, ja som tak žila skoro rok a musela som chodiť do práce. A plakala som veľakrát aj tam,aj doma, aj v noci už od zúfalstva. Vieš čo skús, mne napr pomohlo spať na tvrdej zemi,ak teda nemáš tvrdý matrac.... A treba to rozmasirovat, aj keď v tejto situácii to asi nepôjde. Skús cviky na krcnu chrbticu

bambii5
1. feb 2021

@lilyianka no my máme posteľ už s matracom čiže sa ani nedá vymeniť 😂 vyskúšam na zemi ak to bude moc zle... Cviky som sem tam skúšala aj stále cvičím keď sa dá aspoň s krkom aj pri uspavani a tak. Dám vedieť čo mi v stredu povedia a zatiaľ ďakujem moc som rada že nie som sama s takým problémom aj keď už to máš za sebou našťastie ;)

lilyianka
autor
1. feb 2021

@bambii5 našťastie to mám za sebou,ale sem tam sa bolesť ozve,ale je iba mierna a už viem čo robiť...tak potom napíš

flaviafanfa
2. feb 2021

@bambii5 ahoj, tiez sa mi to teraz zase zhorsilo. Pravidelne sa mi to vracia ked nemam dlhsie masaz, ked mi prechladne chrbtica... v uplne zlom stave ked som bola tak mi pomohli injekcie na uvolnenie movalis a tabletky od neurologicky diclovit. Len ja nemam krivu chrbticu ale sa mi tam akokeby zapal a spazmy robia. A samozrejme pravidelne cvicenie. Chodila som najogu pokial sa dalo. Teraz uz rok sa viac nedalo ako dalo cize som zase uplne pokazena. Ruka ma v noci velmi bolieva a rameno. Vsetko to ide z krcnej. Ale presla som si aj obdobim kedy som mala hrozne zavrate ze ma az motalo, tvar a jazyk mi trpli. A usi boleli tiez. Pobehala som orl, zubarov , ortopediu a vsetko mozne. Je to na dlhe trate...

bambii5
3. feb 2021

@flaviafanfa ahooj no to mi je ľúto, presne mna tiež ruky bolia ale napr. Chrbát až tak nie ako tá hlava uši zuby a sanka.. a iba jedna strana .. dnes mám mať večer doktorku ak to nezruší kvôli očkovaniu tak napíšem večer ako som dopadla ... Ja od malička som celá vykrivena ale presne mesiac po pôrode to zacalo ja si myslím že kojením sa to zhoršilo lebo ja som v takých polohách kojila krivých že to ste nevideli hahaha

bambii5
3. feb 2021

@flaviafanfa a pomáha mi keď doma nosím šál ... Len čo budem v lete robiť. A spýtam sa dnes dr na tie inekcie a lieky. Dnes mi má prísť aj CBD možno aj to pomôže

motylka
21. mar 2021

Ahojte, ja dnes lezim od obeda, mam zalahnute v usiach ci v hlave, divne pocity, tlak skratka. Cele sa to taha akoby zozadu od krcnej. Hlava zatial nebolela, ale sa trocha toci. Obavam sa, ze vysetrenia sa teraz tak skoro nedockam. Mam doma flector, moze pomoct? Zajtra mi treba soferovat, co v takom stave nedam :(

motylka
21. mar 2021

Krcnu chrbticu z toho podozrievam, ved som vkuse na notebooku teraz :(

jkinderko
24. mar 2021

@lilyianka dobry den. Citam Vas starsi prispevok a chcem sa spytat ci Vam nieco zistili na ct alebo mr? Mam podobny problem, bolest sije, chrbta, tvare, zubov, licnych kosti... Tiez myslim, ze je to asi z krcenj chrbtice ,asi pretazena, kedze mam male dietatko, ktore si vyzaduje nosenie.
Dakujem za odpoved

bambii5
24. mar 2021

@jkinderko ja mám to isté a malu tiež mám to od jej mesiaca..a neviem stale že čo :(

lilyianka
autor
27. mar 2021

@jkinderko mne CT ani MR nerobili

iva33333
10. máj 2021

Do
@motylka Dobry den.Mozem sa spytat co vam zistili? Mam podobne priznaky a uz som skoro vsetko obehala a stale sa nic nevie.

motylka
10. máj 2021

@iva33333 bola som nakoniec len u obvodnej, zhodnotila to ako ťažkosti z krčnej, dala mi guajacuran a ešte čosi.. diklofenak?... a hodila ma na PN, prešlo to vtedy celkom rýchlo. Držím palce

iva33333
10. máj 2021

@motylka Ďakujem 🙂

vevuska2018
5. nov 2022

@lilyianka ak mozem tikat tak ahoj, ja som presne toto mala ale mna boli driekova chrbtica. Som po operacii v septembri ma operovali. mne bolo povedane mate 10% ze sa postavite na nohy z operacneho(bud alebo) akutne nutna iperacia. plus mozete ostat ocrhnuta este pred operaciou. Chvlalabohu stojim na nohach chodim ale este vacsie bolesti ako som mala pred operaciou.. Budu ma asi znovu otvarat z dovodu poskodenia nervov.. Ja mam lavu stranu chrbtice chytenu. 3 platnicky som mala vyskocene tak nestastne ze mi boli na mieche asi tak do 3 mm od miechy... Takze bala som sa hrozne. Ale teraz ako som uz spominala bolesti ktore som pred operaciou nemala teraz fungovat vobec neviem. Ten zaldiar sumivy nula bodov ako tak mi pomaha milgamma ale poistovna to nepreplaca volnopredajne tablety. Aspon trochu mi odznie bolest. Lebo to su nervove tabletky ci ako by som to mala nazvat..
Idem na kontrolu a uvidi sa co bude dalej. Teraz idem na rehabilitacie tak uvidim ci mi ich kvoli tej bolesti aj nebudu musiet prerusit.. A potom kupele

natty0987
17. júl 2023

@lilyianka No sa ja prežívam to iste mne tiež nikto žiadne vyšetrenia nespravil že vraj som mladá obvodna lekarka že vraj vymýšľam no hrôza k takýmto doktorom sa ani chodiť ľuďom nechce

jarabica123
9. feb 2024

@bambii5 dobrý deň , prosím vás, aj vám prišli na to z čoho ste to mali ? Ja už trpim druhý mesiac, niektoré dni lepšie , iné strašná bolesť ,ucha, zuby, tŕpnutie horných , dolných zubov, bolesť nosa, sánky 😭som zufala