Môže mi krčná chrbtica robiť tlaky na uši, oči, lícne kosti a spánky?

Zodpovedané
4. okt 2021

Dobrý deň,

mám dlhodobé problémy s chrbticou. Začalo to blokádou medzi hrudnou a krížovou chrbticou, chodila som na rehabilitácie. Od ortopéda som dostala náplaste. Na chvíľu to prešlo. Bolesti som pociťovala, ale nie také veľké.

Bola som u chiropraktika a mám pocit, že mi to viac uškodilo ako pomohlo. Od tejto doby ma bolí krčná chrbtica, plecia, krk, šija až ku krížom.

Môže mi krčná chrbtica robiť tlaky na uši, oči, lícne kosti a spánky?

Bola som aj na CT hlavy a očí - všetko v poriadku. S chrbticou ma nikde neposlali. Momentálne som na materskej.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

problém s krčnou chrbticou môže spôsobiť závraty, bolesti hlavy v oblasti záhlavia. Ale nemyslím si, že Vám spôsobuje tlaky na oči, uši a spánky.

Vaše ťažkosti môžu byť prejavom únavy nedostatkom spánku, alebo ide o tenznú bolesť hlavy, ktorej liečba patrí do rúk neurológa.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková