Bolesť zubu múdrosti

28. dec 2021

Dievčatá poraďte prosím. Každé dva -tri mesiace mám trápenie so zubom múdrosti. Nenarástol celý, vonku je polovica a pod dasnom sa skrýva druhá. Príšerné ma bolí ďasno, nie zub, ale ďasno. Bolí ma z toho ucho, uzliny. Keď stlačím ďasno, vytečie hnis. Zvláštne je, že cez deň vôbec nebolí, ale k večeru začne príšerne bolieť. Čo to môže byť? Rastie? Alebo tam je zápal?

darina77
28. dec 2021

U zubára si bola?

autor
28. dec 2021

@darina77 Idem teraz v januári na preventívku. Inak zuby mám ok, žiadne kazy, len ten zub múdrosti stále hnevá.

poopsie
28. dec 2021

Ahoj momentálne riešim to isté, teraz ma nebolí ale keď bolel naposledy nahnevala som sa a objednala sa na rtg... A teda objavil sa aj medzizubný kaz a ešte čosi čo ma ''pobavilo''.. 8 čo spôsobuje občasné bolesti má trochu zahnutý koreň a určite už viac neporastie, je už v takom štádiu asi 5 rokov.. Na obrázku je prekvapko 🤣

rooberta
28. dec 2021

Ano rastie a ano je tam zapal ja som sa takto trapila roky, lebo moj zubar mi ho nechcel vyrezat aj ked som ho o to prosila, vraj rastie pekne rovno a bolest mam vydrzat. Ked sa mi dva krat po sebe takto hnisavo zapalil a skocila som na atb, isla som na sukromnu kliniku do ineho mesta, kde ma okamzite mojho utrpenia zbavili a este taky zapaleny zahnisany vyrezali von. Urcite si ho daj vyrezat, skonci ti priserne trapenie, ani nevahaj.

annnna18
28. dec 2021

Kup si jednozvazkovu kefku a dobre ten zub cisti. Kedze ti rastie, to dasno je akobeny len polozene na tom zube, tam sa dostava povlak a necistoty a to sa zapaluje preto ta to tak boli, preto ti z toho moze ist aj zapach a hnis. Najlepsie dat osmicky von, absolutne neplnia ziadnu funkciu v ustach