Bolesť zubu po vytiahnutí nervu

cherry1981
8. feb 2013

Ahojte Prosim Vas o radu. Včera mi tahali nerv zo zubu stolicka šestka. chcem sa Vas opytat, ktore ste podstupili tento zakrok ako to prebiehalo. Mne to tahal zubar vcera a zub ma dneska boli, rano som volala zubarovi, zevraj je to normalne ze tri dni moze zub boliet 😒 Vsade citam, ze zub by sa po vytiahnuti nervu mal nechat otvoreny, mne ho uzvral vlozkou a kazal mi prist ak to nebude boliet az za mesiac na cistenie kanalikov 😒 A vsade citam, ze by sa malo ist ovela skor. Baby moze mat to ozaj boliet? Ako casto ste chodili na cistenie kanalikov , prip ako tento zakrok cely u Vas prebiehal. 😒 Vdaka

retatka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
derdia
22. dec 2017

Ja som toto riesila asi pre mesiacom...dvomi...bolela ma lava sestka...sla som k zubarke, na rtg nemozem ist.tak mi ho otvorila, s injekciou, vybrala nerv,a nechala otvorenyale nepomohlo....nebolel ma sam od seba,ale ked som tam omylom zahryzla skoro mi roztrhlo hlavu...tak som ai ho dala este raz vycistit,tiez nepomohlo tak mi ho vytrhla po mesiaci aj pol....12.12.a stale ma to boli....to sa bude hojit asi mesiac...zub bol velky ako svet😕ale ked sa usmievam nie je to vidiet,ze ho nemam takze kaslem nan😉

alenky
22. dec 2017

Dakujem maminy za vase skusenosti. Ja som si vedoma, ze je to hop, alebo trop. Totizto dva zuby uz nemam prave kvoli dokafranym liecenim zubov. Moju kartu uz ma stvrta zubna lekarka. Mam problem s nepriechodnymi zubnymi kanalikmi a to je velky pruser. Moje telo ako by samo bojovalo a uzatvara to tam same, alebo co. Len som z toho sklamana pretoze chodievam pravidelne na preventivne prehliadky aj v tehu som si dala zalezat. A nechapem ked mam zaplombovany zub a urobi sa pod nim opat kaz ci je to fuserska robota, biznis, alebo nahoda??? Staram sa o chrup ako treba. Stale som bola v tom, ze navsteva zubneho je prevencia najde kaz osetri sa to...Mala som aj vychyrenu zubnu ambulanciu co z toho, ze tam bolo cisto, krasne, usmievava sestricka a vdaka zubarke zub opat fuc. A ked som dookola chodila, ze ma aj po vytrhnuti bolel zub odkopli ma a nakoniec som mala zapalenu celu kost, nasledne otvaranie cistenie a pod.
...Mam uz totalnu averziu voci tymto lekarom robia to len kvoli peniazom a nie, aby bol pacient spokojny. Vytahat kvantum penazi za liecenie a potom este zaspievat sumu za predrazenu extrakciu zuba...

blue_eyes
22. dec 2017

Vcera mi tahali nervy 4, zo sestky...kanaliky vyplnili docasne...a v januari idem este raz...zub sa nema nechavat otvoreny....nic ma neboli...konecne som natrafila na super zubara 🙂

dorottka
23. dec 2017

@alenky ak sa urobi kaz pod plombou na 90% je to fuserska robota, zvysnych 10% sa da prikladat okolnostiam ako napr. mikroprasklinka (kazde vrtanie je trauma pre zub, ktore chtiac nechtiac prasklinam nahrava). Vacsinou je to ale neodbornost - jednak uplne vycistenie kazu, potom biele plomby su strasne citlive na techniku a prostredie, v ktorom sa vykonavaju - napr. v ustach ma byt maximalne sucho, co proste s valcekmi a odsavackou nie je mozne dosiahnut na 100%, preto sa ma pouzivat gumova blana. Staci kvapka vlhkosti a uz sa kompozit neupecie ako ma a sanca na vzduchove bubliny a netesnosti narasta. Potom takisto je dolezite ako sa ten kompozit vrstvi a pod akymi vsetkymi uhlami pecie, samozrejme aj to, ako sa zub po urobeni vyhladi a odstrania sa vsetky previsy (pod nimi sa tvoria nevycistetelne miesta, kde sa kaz zakonito po nejakom case urobi. Zo skusenosti viem, ze vela zubarov to flaka a robi hrozne narychlo a nie dostatocne - preto tie chyby. Akurat kaz pod plombou je des, lebo naslednikom je takmer stale vyberanie nervov. A preco kedysi ludom plomby vydrzali vecnost? Lebo amalgam na techniku nie je citlivy absolutne, tam proste vyhlbis dieru do zuba, nalejes amalgam, ten sa rozpije a kazdu skarku vyplni ako tekuta zatka, to zvladne aj kazdy poloslepy zubar.

alenky
23. dec 2017

@dorottka Vdaka, ze si ma priviedla do obrazu. Uz mam treti zub, pod ktorym sa urobil kaz-bol zaplombovany. O dva som prisla predpokladam, xe tento bude treti.

alenky
23. dec 2017

@dorottka Vies mi este laicky vysvetlit, preco zacina boliest len vecer? Pocas dna nie..

dorottka
23. dec 2017

@alenky je to kvoli tlaku v hlave, vecer clovek viac lezi, resp. ma uvolnenu hlavu - odporuca sa tomu predist alebo aspon zmiernit tak, ze spat/lezat s vyvysenou hlavou, vacsi vankus a podobne 🙂

k_m
23. dec 2017

@dorottka no prave aj pri amalgame sa ta "diera" nemoze len tak vyhlbit ale ma to urcite pravidla... a liat amalgam, to som este tiez nevidela, tiez to tam musis rucne nakondenzovat... prosim, kolko vyplni, endošiek, protez, extrakcii atď. si ty v zivote urobila ked ides sudit pracu zubnych lekarov???

dorottka
23. dec 2017

@k_m pisem laicky, nie preto, aby si ma ohodnotila znamkou - ludom casto treba veci vysvetlit polopate a nie machrovat odbornymi vyrazmi, a potom len vznika neinformovanost a chaos. Co sa tyka zubnych prac, som konzument, nie poskytovatel, to mas pravdu a prave preto, ze som si zazila velmi vela fuserskej prace od skvelo odbornych poskytovatelov, ako zakaznik mam pravo kritizovat, aj ked za sebou nemam ani jedno endo. Tu totiz nejde o predavanie siat, ale hazard so zdravim. Vacsinu info, co mam, mam bud od mojich zubarov, pretoze sa pre istotu uz vela pytam - prekvapivo dost ocenuju moju informovanost - alebo z vasich zubarskych kniziek - su lahko dostupne v kazdej lepsej vedeckej kniznici. Cize nie, nekritizujem zubarov ako celok, ale sarlatanov, ktori by mali robit nieco ine, mate medzi sebou pozehnane, sorry. Viem, ze kazde telo je ine a reaguje inak, to je oblubena vyhovorka a ano, casto padna... ale zaujimave, ze akonahle clovek prejde od jedneho zubara k druhemu, ten druhy nerobi nic ine len je zdeseny z prace predchadzajuceho kolegu, to sa deje skoro vzdy, nie len u mna. A ano, budem kritizovat aj bez praktickych skusenosti, ci ty nikdy nekritizujes politikov alebo ucitelky? Rovnaky princip. Pekny den.

mishadudy
21. mar 2018

Mne vcera vyberal nerv z dvoch zubov a zajtra idem na dalsie tri :( vcera sa to dali vidrzat no zacina to boliet stale biac a viac..dva tri tyzdne craj pockame, ci sa to pekne zahoji a potom Nasadi korunky..mam z toho celkom strach po tom co som citala vase prispevky :( tiez som myslela ze po vytiahnuti nervu to bude ok no zial nie je ... som na tabletkach aj ked mi uz ani velmi nepomahaju :( :(

miakurka
17. sep 2019

Netuším či mi tu odpoviete, je to stará diskusia no skúsim. Min.štvrtok som bola na vytiahnutí nervov zo zubu, nebolelo ma do dnes ďasno. No dnes ráno som sa zobudila na bolesť, tak som si vložku zo zubu vytiahla aj s hnisom (nič príjemné, hlavne ten zápach), čistím si zub každý večer, na noc vložku vyberám takže nezanedbávam. Prosím vás je normálne že tam mám ten hnis a má vyjsť von, alebo mam ísť zas k dr. ?

alenky
17. sep 2019

@miakurka podla mna zapal tam uz bol ked tahala nervy, mozne to je. Asi skor odborne vycistit a na cas aj nechat otvorene ako sa zub bude spravat...alebo vlozku nedavajte a kloktajte a ked prestane boliet ist opat zub zalepit. Ale neviem ci si sama poradite, ked vam to hnisa. Ale aj na pohotovosti vam to vedia vycistit a pozrie sa vam na to iny zubar ako vas

patulkaaaaa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
patulkaaaaa
16. feb 2020

Dobrý večer chcem sa pekne opytat včera mi ťahali nerv zo zuba dnes ráno som sa zobudila a urobila sa mi hrčka pod dasnom smerom ku nosu je to normalne ?? Ďakujem pekne