Bolestivý zub - prvá pomoc

13. sep 2022

Baby mám bolestivú osmičku, už mám aj chytený nerv, bolesť od včera nonstop, dávam si ibalginy a už mi z nich je až zle. Moja zubárka mi dala termín a až na ďalšiu stredu 😟 je možné byť toľko dní je to vyše týždňa na ibalgine alebo nejake iné lieky mám kúpiť? Je to neznesiteľná bolesť, rozmýšľam či toľko dní sa dá vydržať v nonstop bolestiach???? Zubnú pohotovosť mám asi 25 km problém je že nemám auto a bývame na samote 6 km od najbližšieho suseda a autobus mi už večer nepôjde a pešo po tme no neviem strach mám... 😟 Baby zúfalá som ubolena som nahnevaná som na moju zubarku že nie je ochotná má zobrať ako akútny prípad už mi je do revu od bolesti 😭 je možné nejak tlmiť bolesť? Vadí mi studené aj teplé aj jedlo ten zub je otrasné citlivý a boľavý celá sánka aj ucho aj hlava ma bolí 😭

veronikaszabova
13. sep 2022

1. Sla by som ku svojej zubarke, nech ma vysetri - akutny pripad nemoze cakat tak dlho
2. Sla by som na zubnu pohotovost a domov taxikom

beckynka89
13. sep 2022

Skúste zavolať inému zubárovi, mňa normálne zobral už viac krát iný zubár ako akútny prípad. Samozrejme bol vyšší doplatok, ale zase čakať v bolestiach týždeň...

tamarkissova
13. sep 2022

Utekaj na pohotovosť, máš urgent

3petka
13. sep 2022

Tak toto nie je sranda… mna napr osmička bolela len troska a keď som prisla k zubárke tak zápal jak svina opuchnuté uzliny a osmička nakoniec rozpadnuta ako blato. Utekaj na pohotovosť alebo volaj inému Dr čo robí takéto zákroky, priplatis si ale aspoň neriskujes zdravie…

xena0
13. sep 2022

Zubárka by ťa mala zobrať hneď keď tam prídeš keďže ide o bolestivý prípad

hugigugin
13. sep 2022

Ak maš niečo na kloktanie kloktaj, na tej strane. Curosept je dobry. Aj parodontax0. 2%,ale aj rep,šalvia.
No a nabehni k mudr. Lebo máš bolesti a to ma prednost pred objednanymi. Ak ťa nevezme tak pohotovosť po 16tušim. A lieky naj je NALGESIN S.

tanyan
13. sep 2022

Bolestivé prípady väčšina zubárov rieši ráno (7-8), na to sa nedáva termín a nečaká týždeň. Urobila ti medzičasom snímok, aby zistila kde je problém a v stredu máš termín na chirurgickú extrakciu?
Od bolesti je na zuby vraj lepší Cetalgen (kombinácia paracetamolu a ibuprofenu).
https://www.drmax.sk/cetalgen-500-mg-200-mg-542...
Lokálne sa dá použiť aj Kamistad - obsahuje Lidokain na lokálne znecitlivenie.
https://www.drmax.sk/kamistad-senzitiv

autor
13. sep 2022

@tanyan tam mám termín buď mi to opraví alebo vytrhne. Dnes ráno som jej volala opísala som jej stav a ona že tak to už je napadnutá aj zubná dreň a bla bla bla ale že sa k tomu dostane najbližšie až ďalšiu stredu. Ona je v tomto hrozna, prosila som ju o termín že by som potrebovala dnes možno zajtra a že jej je ľúto že má toho veľa a mám si dávať analgetiká od bolesti. Akože je to staršia pani zubárka ale posledné roky má hrozný prístup. Volala som ďalším dvom tu v okolí kde mi jazdí autobus a žiaľ má nevezmú keď mám svoju dr. Teraz sa to klop klop ukludnilo ako cítim taký tlak takú typu bolesť a dá sa to vydržať tak to možno dobojujem ešte 8 dní ach 😟 skúsim cetalgen ďakujem 🥰

simca06022011
13. sep 2022

Na 8micku nezaberie nic len vybrat, to co opisujes je ori nej celkom typicke. Mne sa na zuby osvedcil flektor alebo nalgesin (z toho nebyva zle od zaludka). Mozes ist k inemu zubarovi, neviem ake si mesto ale maxilofacualna chirurgia alebo zubny lekar kt robi aj tieto zakroky by ti to mkzno rýchlejšie vyriešil (ja som naor bola na extrakciu obj. O tyzden ale dostala som atb do vtedy). Alebo pohotovosť.
Na kloktanie podla mna glimbax naj pri bolestiach. Pripadne je v spreji, ale to skor na dasna a ood veci sa mi osvedcilo.

autor
13. sep 2022

@simca06022011 myslíš že sa to dá takto na tabletkách 8 dní tlmiť? Rozmýšľam či niekoho skúsim zohnať k deťom (muž robí v Rakúsku takže nie je doma) a ísť na tú pohotovosť alebo to nejak vydržím. Napuchnuté to nemám zatiaľ a toto je prvý krát čo má takto bolí zub inak mám zuby úplne ok ...

simca06022011
13. sep 2022

Ja som to tlmila hádam aj 3/4 roka... Ale tvoj stav neviem, tak nebudem v tomto radit, urob ako myslíš. Nakoniec som bola takto objednaná na extrakciu o týždeň. To urgentne by mi nikde neurobili, u mna to bolo 40 minút, lebo ja som ju nemala ani von.

autor
13. sep 2022

@simca06022011 juj tak dlho by som sa asi bála nejakého zápalu... U mňa to bol orechový koláč, bola v ňom skrinka kúsok a zakusnutim odletela plomba ale tak debilne že si vidím namiesto tej plomby v strede toho zubu niečo ružové ako ďasno a teda bolesť jak šľak ale teraz je kľud tak som zvedavá či to tých 8 dní dám alebo taxík a pohotovosť a keď nik deti nepostrazi tak aj deti so sebou ježiši 🙉 ďalší dôvod urobiť si konečne vodičák (bojím sa) 😀

simca06022011
13. sep 2022

Aha tak to je jasne, ty mas iny prípad.

hugigugin
13. sep 2022

Cetalgen ti nepomôže, mam odskúšané. Silnejší ako Ibalgin je Nalgesin S. 8dni necakaj. Chod ráno ak ťa bude bolieť nevolaj.

autor
13. sep 2022

@hugigugin nalgesin mám tak skúsim ten... Ibalgin som si dala okolo ôsmej ako má zubárka odbila že má nevezme ale zatiaľ to nevystreluje tak hrozne tak nebudem len tak dávať alebo mám si to nasadiť nejak pravidelne každých 6 hodín aby sa neurobil zápal?

hugigugin
13. sep 2022

Dávala som sicca kazde 6 hodín. Inak sa nedalo vydržať. Ak vydrzis tak daj aj neskor.

zahrajzlato
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
13. sep 2022

@zahrajzlato však práve... Kľudne aj keby povie prídite len vytrhnúť hneď by som letela k nej ... Ale čo už, škoda že nebývam v meste tam je viac možností ako si nájsť super zubára ..

zanettsur
13. sep 2022

tak mne na bolesti zabera jedine Brufen a zvlast na tie zo zuba. nic neboli viac ako zuby, to je jednoducho to najhorsie, co moze byt. naco sa trapit, ked viem, ze mi to zaberie. skus vyskusat ten pre zmenu, nech este nejako pretrpis, potom by som jednoznacne sla trebars aj k inemu zubarovi, ked ta tvoja nie je momentalne k dispozicii. musi ta predsa niekto vziat.

dilino
13. sep 2022

Je utorok chod k zubárke čim skôr. Bolestivé prípady berie hned každý to nečakáš v čakárni. Každý zubár/zubárka má na dverách napísane že prednostne ošetruje bolestivé prípady.

7kikuska7
13. sep 2022

Odkiaľ si? Máš tu osmičku už normálne vonku alebo sa ešte len prerezava?

autor
13. sep 2022

@dilino skúsim tam zajtra ísť je tam ráno takže snáď ... Určite nemá plný kalendár vždy keď som objednaná na čas tak nikde nikoho ... Len sa jej nechce, na ňu viac ľudí nadava ale nemáme veľmi na výber... Vedľa v mestecku neberie že má plno, ďalší má problém ževraj s dôverou poisťovňou no katastrofa proste

autor
13. sep 2022

@7kikuska7 jaj ťa osmička je už niekoľko rokov riadne vonku ja mám už 33 rokov len som jedla orechový koláč a bola tam škrupina a tak som zahryzla že bolesť a vyplula som skrupinku aj plombu a teraz mám v zube dieru a vidno aj kúsok ďasna ale čo som čítala není to ďasno ale nejaké mäkké tkanivo a sú tam nervy preto to tak hovadsky boli ale teda už to prešlo celkom tak možno to vydržím a skúsim sa aj najesť (dnes len avokádo a jogurt tak by to chcelo aj riadne jedlo)

7kikuska7
13. sep 2022

Môže sa stať, že ten zub odmieral a preto bolel a teraz sa to ukludni. Takže keď pôjdeš k zubárovi a ten zub bude mŕtvy na osmičkach už sa endo nerobí, takže len extrakcia. Ale nechápem zubára ako ta môže nechať toľko s boľavým zubom....

autor
13. sep 2022

@7kikuska7 fuha tak môže byť že odumieral lebo teraz je celkom už dobre a myslím že to vydrži do termínu od zubarky ak teda opäť nepríde ta krutá bolesť... Keď sa teda osmičky neopravuju tak fakt nechápem jej prístup 😟 asi tam nemala sestričku na rentgen ...

janka1011
13. sep 2022

Bolestivé stavy je zubár povinný zobrať. Takže mala si tam ráno sedieť hneď ako začína ordinovať. Každý zubár berie ráno bolestivých pacientov, lebo musí.
@7kikuska7 endo sa robí aj na osmičkách.