Bolieva vás hlava z krčnej chrbtice?

monika191019
12. feb 2022

Ahojte ženy zvykne prosím aj vás boliet hlava z krčnej chrbtice alebo z chrbtice ako takej?..ak áno čo vám zábera na to?

zuzkaa1991
12. feb 2022

@monika191019 ak ma boli hlava je mi na odpadnutie tak už len lieky mydocalm ale to nezabera mi tak uz dorsiflex a novalgin a hlava masaz a fyzioterapeut

xxxanna
12. feb 2022

@monika191019 bolievala ma dosť často, niekedy ma aj teraz... napríklad mne predpísala lekárka dorsiflex ale ten mi nepomohol akurát beriem na predpis voltaren 50mg .

janetinka27
12. feb 2022

@monika191019 ano, uz viem.vzdy, ze sa to bluzi, ukrutna bolest. mne pomaha iba kombinacia sumivy panadol ultra rapid a hned si ist lahnut a spat aspon 2-3 hodiny, idealne celu noc.

margaretka111
12. feb 2022

@monika191019 ja mávam od chrbtice až migrénu. V noci sa zobudím na to, že ma bolí hlava 😕. Hneď dám Ataralgin. Ale väčšinou keď už nastúpi migréna, tak najlepšie mi pomôže, znie to hrozne, ale vyzvracať sa 😟. Buď musím tomu dopomôcť, ale väčšinou to príde samo a už len bežím na wc. Ale úľava príde takmer okamžite.

mariska1989
12. feb 2022

Áno manžel .dlhodobo dr že má migrénu bral tabletky zaberalo krátko .poradila som že skúsiť zajst na masáž a pomohlo . samozrejmé nie jedna ale bol asi 4 či 5 x . A raz za rok alebo 2 x zájde aby sa mu to nevrátilo bolo to z krčnej chrbtice .takže jednoznačne návšteva maséra a aspoň 3 sedenia a potom už ako uznaš za vhodné

nikolani
13. feb 2022

@monika191019 dlho som s tým mala problém, pomohlo až navštevovanie fyzioterapeuta. Papať lieky od bolesti nemá zmysel, ak viete príčinu odstrániť cvičením, odstránením blokov apod. 🙂 (Často sú bolesti spôsobené nesprávnym držaním tela a s tým spojenym oslabením/preťažením rôznych svalov, stuhnutím svalstva atd.) Ak teda u vás tie bolesti nie sú len ojedinelé.

siska53
13. feb 2022

@monika191019 Ano, bolieva a casto. Pomaha jedine tomu predchadzat cvicenim na krcnu chrbticu. Akonahle to zanedbam ( co sa stava casto), trpim ako kon. Tabletky si obcas dam, ale nezaberaju, co mam odpozorovane, cvicenim to zmizne samo do 2-3 dni..

jankahunatova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
albinazigova
11. okt 2023

@zuzkaa1991 to iste aj ja mam
A poslala ta na visetrene na MR Si bola

zuzkaa1991
11. okt 2023

@albinazigova mr myslis magnetickú??
Ja mam skoliozu ci co neriesia to nic....

albinazigova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
albinazigova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzkaa1991
11. okt 2023

@albinazigova s poradit?

margaretka111
12. okt 2023

@monika191019 ahoj, ak ešte stále hľadáš pomoc v boji proti bolesti krčnej chrbtice a s tým spojenej bolesti hlavy / migrény, tak odporúčam vyhľadanie fyzio kde cvičia McKenzieho metódu.
Mne neskutočne pomohli a to mi stačí odcvičiť len 2 cviky (cvičím max. 3 - 5 minút a bolesť je preč). Naozaj treba vyskúšať. Keďže som bola tehotná a žiadne lieky som brať nechcela (a mala som počas tehu migrénu aj 3x týždenne) vyhľadala som si na odporúčanie toto cvičenie a teda naozaj veľmi veľmi odporúčam 👍