Bradavice po liečbe dusíkom

4. apr 2024

Bradavice po vypaľovaní dusíkom
Prosím vás ako to vyzerá? Mne po prvom vypaleni začala tmavnúť. Je už skoro čierna. Veľmi ma to vystrašilo. Je to bežná reakcia? Mam ísť znovu na druhy týždeň.

viestta
4. apr 2024

Ano, je to bezna reakcia, tkanivo je spalene a nekrotizuje

autor
4. apr 2024

Od začiatku nie som presvedčená, či určite ide o bradavicu a nie znamienko. No dúfam, že doktorka sa nemýli

autor
4. apr 2024

@viestta ďakujem viestta ❤️

egonsk
4. apr 2024

zcerna, odhnije, odpadne a rana sa pekne zahoji.

nevenka
4. apr 2024

Mne sestricka omylom fukla dusik aj na znamienko, zliezlo mi, ta vrchna farba, bolo ploche. Teraz ho mam stale, ale je svetlejsie. A este raz mi namiesto na vyrastok, fukla dusik na vypukle znamienko. Bolo take tmavsie, ominalo ma, ale neodpadlo ako bradavice, je stale tam a rovnake.
Lekarka to vie rozoznat. Ja som isla s krvacajucim znamienkom a nastastie to bola bradavica 😳🤪.

autor
4. apr 2024

@nevenka och ako si ho mohla pomýliť? A je v poriadku? Netreba ho pre istotu chirurgicky odstrániť?

@egonsk ďakujem. Hneď som sa upokojila keď som ti prečítala vaše príspevky

danniiee8
5. apr 2024

Ahoj, ja mám za sebou už asi 7 vypaľovani, po 3-4 to vyzeralo najhorsie, celé čierne až som sa hanbila vyzuť, myslela som si že ho tak nemá byť a že som ja niečo spravila zle a že to vyzerá ako neumyta špinavá noha alebo čo 🙂 sestrička pochválila že sa to pekne hojí ale bude to chcieť viac sedení, vraj tie bradavice majú dlhšie korene. Ja osobne mám aj znamienko na nohe a nikdy si ho nepomýlil a, vyzerá dosť odlišne ako bradavica .. pri poslednom vypaľovani pochválila, ze už iba 1-2 sedenia a bude to ok. Už to nemám ani také čierne ale teda mám tam poriadny kráter, dúfam že sa zacelí. Okrem toho mi kázali používať Verumal 2x denne. Držím palce