Brúsenie zubov

lumame
16. apr 2021

Dobry deň , máte prosím niekto skúsenosť s brusenim predných zubov na korunky ? Mám neskutočný strach zo zubného ošetrenia a v pondelok mám ísť na brusenie 3 predných zubov a príšerne sa bojím . Prosím vás ak máte skúsenosť ... ako dlho to cca trvá ? Boli to ? Budem mat injekciu no aj tak sa bojím 🙈 ďakujem za každú vašu skúsenosť

titi28
30. okt 2021

@lumame bohuzial mam rovnaky problem akurat,musim menit zuby na inej klinike,ako ste si vymahali peniaze od zubara ?

lumame
autor
2. nov 2021

@titi28 to ma veľmi mrzí 😞 ja som bola rozhodnutá použiť všetky možnosti aby mi boli vrátené peniaze takze aj cez komoru zubných lekárov a revízneho zubára a podobne , ale u mna to nebolo potrebné nakoľko pravdepodobne vedel že to čo robí , robí zle - tak peniaze za korunky vrátil v hotovosti priamo v ambulancii . Kontaktovala som ho predtým veľa krát stále tvrdil svoje , že je všetko v poriadku a bla bla . No keď som ho kontaktovala s tým , že viem že jeho postupy neboli správne a že to idem riešiť oficiálne tak rýchlo vrátil peniaze ... ale iba za korunky - ja som inak všetko platila v hotovosti a bez bloku ( moja chyba ) držím Vám palce aby ste mali čím skôr pokoj a aby sa Vám peniaze vrátili 🍀

pixi412
4. nov 2021

@lumame 🥺Čítam tuto diskusiu už dlhšie.Tiež mám momentálne obrusené komplet vrchné zuby 9dni a čakám kým mi zavolajú konečne na skúšku mostíka lebo posledné 3 dni ma boli cela sánka..Už sa ani tak netesim na nové zuby ako nato že sa konečne najem 😞 Držím palce a dajte prosím vedieť ako ste dopadli 🙏

lumame
autor
5. nov 2021

@pixi412 to ma veľmi mrzí , viem ako sa cítite 🙈 verím ale , že máte zubára odborníka a , že všetko bude po nasadení v úplnom poriadku 😊 na bolesť ale dávajte pozor , hlavne ak máte obrusene živé zuby tak by som to na vašom mieste povedala zubárovi , nech vás radšej ešte pozrie a ošetrí , keďže korunky/mostík niesu lacná záležitosť , aby sa Vám nestalo že po nasadení bude treba dávať dolu a riešiť problémy . Ale určite bude všetko v poriadku a budete nakoniec spokojná a hrdá na seba ako ste to super zvládli 🍀

suzan1111
14. sep 2022

@yned Dobry den, chcem sa vas spytat zubky vam prerobili vramci reklamacie ?Uctovali vam potom dalsie poplatky extra ako cementovanie, aneztezy atd?

yned
15. sep 2022

@suzan1111 Nic dalsie mi neuctovali. Ked som zuby zreklamovala, ze su velke tak oni v ramci tej ceny spravili nove. Co sa tyka priamo tych robenych zubov, tak som neplatila potom nic dalsie, bolo to v cene - dalsie obrusenie, nove odtlacky. Anestezu som nemala robili mi to zaziva, len pri bruseni mi pichli injekciu na umrtvenie.
Asi zalezi od ambulancie ci si nauctuju nove cementovanie, ale za nove vyhotovenie zubov ked ich pred nasadenim reklamujete nemate platit.

suzan1111
16. sep 2022

@yned vdaka za info jo januz mam nasadene lebo chcela som nasadit na skusobny cement na tyzden ale vraj tieto emax porcelan by sa mohli prasknut tak oni to davaju rovno na trvalo a kedze mi pichli hore tri injekcie od bolesti pery sol mala ako Kuche..enko a necitila som pol sanky..zuby mi na skusku nasadili ale som povedala ze ja nic necitim tak neviem to posudit..teraz sa mi zdaju kratke a gulate..nieco podbne ako som mala ale teda nie krive🙂myslela som ze budu uzsie a dlhsie aby mi pri usmeve netrcali dasna..robila mi kvoli tomu aj upravi dasien..aj vizualizaciu zibov v pc ale tak bola taka ako mierne rozmazana foto takze z toho to bolo velmi orientacne ..A este jeden predny zub je ompar mm dlhsi a deuha korunka kratsia..a doma som zbadala ze na prednom zube mam skriabanec..tak to som uz mala dost..nechala som tam dobrych par tisic a je to mega medializovana klinika no uz by som tam neska nabuduce..za vsetko uctuju nenormalne sumy a pridu mi neferovy kedze cenu navysili oporti rozpoctu bez mojhonsuhlasu..potom argumentovali ze zabudli zapocitat ukony ktore ale pootm robili a nakoniec mi za tych par tisic nedali ani danovy doklad..ten som na druhy den vypytovala tolko az nakoniec poslali..