Búšenie srdca

bbbbbbbbb
2. dec 2023

Ahojte, posledný rok mi začalo búšiť a preskakovať srdce. Mám vyšetrenú štítnu aj interné. Pani kardiologička mi urobila sono srdca, ktoré bolo v poriadku a mala som aj 24h ekg. Tam videla vyskočenie tepov 2 razy za 24h na 170, čo som ja necítila, ale uzavreli sme to ako stresy čo som aj tušila a na búšenie mi dala vasocardin. Prešli 3 mesiace a ja mám za sebou asi 3 záchvaty silného búšenia, myslím že išlo o panické záchvaty. Preto som začala navštevovať psychologičku, ale nevidím nejak, či je psychologička vhodným odborníkom alebo nie, nakoľko nemám depresie ani nič podobné. Rada by som sa zabávala a žila , ale tieto búšenia srdca ma stresujú a pani psychologička skôr rieši iné veci ako môj problém s búšením srdca. Pred dvomi dňami som po dlhšej dobe zažila silný atak kedy mi tep vyskočil na 180 a myslela som si,že prišla moja posledná hodina. Vedeli by ste mi niekto poradiť kam sa s daným problémom obrátiť? Momentálne ma skôr stresuje samotné búšenie, nakoľko tep 180 nie je málo a bojím sa či si nemôžem privodiť nejakú srdcovú príhodu. Rozmýšlala som skôr nad návštevou psychoterapeuta alebo rovno psychiatra? Inak žijem normálny život a snažím sa normálne fungovať a nenechať sa tým pohlcovať ale keď mi príde taký silný atak tak ma to vždy dostane

stanulienkat
2. dec 2023

Psychologicka nebola zla volba. Ak myslis, ze nestaci, tak skus toho psychiatra. Oni nie su primarne len na depresie. Pomozu ti zvladat a pracovat s roznymi panickymi atakmi, uzkostnymi stavmi, stresom.... Vela ludi si mysli pri takychto stavoch, ze ma problem so srdcom. Velka vacsina je vsak z roznych stresov a psychickych poruch, resp. od chrbtice.
Pises, ze by si rada zila. Tak zi, bav sa, nepozoruj sa, bud easy a uvidis, ze ti bude lepsie.

bbbbbbbbb
autor
2. dec 2023

@stanulienkat ja viem že to nie je vyslovene problém srdca, že je to skôr tá psychika len sa bojím, či sa mi niečo nemôže stať kým začnem vidieť nejaké výsledky z hľadiska vlastnej psychickej pohody. A čo sa týka toho žitia tak žijem, snažím sa noebmedzovať a žiť akoby ma tieto veci netrápili ale keď sa mi následne potom niekde stane takýto silný atak tak to so mnou na pár dní veľmi otrasie

stanulienkat
2. dec 2023

@bbbbbbbbb treba si uvedomiť a vyzistiť, prečo tie ataky sú, ci máš nejaký stres, nepohodu v rodine, tlak v práci. Kvôli niečomu to musí byť. Problémy treba odstrániť, ak sa z týchto problémov nevieš vymotať, potom treba skúsiť aj psychiatria s nejakými ľahučkými liekmi, ktoré ti nastavia dobrú náladu, alebo ťa nastavia tak, že si nebudeš tieto problémy priveľmi pripúšťať. Nezabudni, že zo psychických problémov môžu nastať aj tie fyzické.

mario1974
2. dec 2023

@bbbbbbbbb stres môže prichádzať neopodstatnene ak je to PP. Treba ísť za psychiatrom. Vemi pomaha Xanax.