Červené vyrážky na vnútornej strane stehien, na rukách, zadku a chrbáte

19. júl 2021

Ahojte chcem sa vás opýtať čo môže byť keď sa mi na vnútornej strane stehien vyhodili také červené ako keby vyrážky (také niečo ako potničky) a strašne to svrbelo a to isté aj pár na rukách zadku a chrbte. Myslela som si či to nie sú ovčie kiahne lebo som ich ešte nemala ale mi to mizne keď si prejdem rukou po nohe cítim tam také malé bodky ale už to neni také ako včera.
Vopred ďakujem za každú odpoveď.

sasha10
19. júl 2021

ovčie kiahne sú také pupáčiky naplnené tekutinou. Plus kiahne sú vírusové ochorenie takže človek väčšinou je ako "chorý" sprevádza ich teplota, slabosť...aspoň u nás doma to tak bolo ja som ich mala 3x :D

autor
19. júl 2021

Ja som to včera ešte mala takéto a strašne to svrbelo len to že to mizne pomaly a netuším z čoho to môže byť.

autor
19. júl 2021

A teraz tam mám zasa toto tak neviem

viktorka124
19. júl 2021

Ahoj, nezjedla si nejaké citrusy alebo orechy? Na rukách je to zozadu?

autor
19. júl 2021

@viktorka124 ahoj no práve že si nepamätám že by som niečo citrusové jedla a na rukách som to mala zo spodnej časti ale len tak dve tri bodky také najrozsiahlejšie je to na tých stehnách.

viktorka124
19. júl 2021

Alebo niečo zvonku, prací prášok, materiál, mydlo. Keď to škriabeš, rozširuje sa to?

autor
19. júl 2021

@viktorka124 snažím sa to neškrábať
Myslíš že by to aj pracím práškom mohlo byť keď doteraz som vyhádzaná nebola?

viktorka124
19. júl 2021

Ak si zmenila prášok alebo aviváž tak to môže byť aj to. Skus nejaké prášky na citlivú pokožku či to neprejde.

viktorka124
19. júl 2021

Ja napríklad mám chronickú žihľavku a ja sa bežným mydlom umývať nemôžem lebo hneď ma začne všetko svrbieť, hneď sa škriabem, bežné aviváže a prášky takisto.

autor
19. júl 2021

@viktorka124 no vyskúšam ďakujem ešte skúsim aj odsledovať či to aj z nejakého jedla neni
Vôbec som nevedela čo to môže byť lebo to svrbelo vyhádzala som sa a kiahne som ešte nemala a to mám 21 rokov

autor
19. júl 2021

@viktorka124 a to máš už od narodenia tak či sa ti to nejak počas života tak vytvorilo?

viktorka124
19. júl 2021

Kiahne to nebudú. Skôr alergická reakcia. Skús si všímať či ťa po niečom nenafukuje alebo niečo, mňa svrbí podnebie keď zjem viac histamínu napríklad. Ale to už je iná diagnóza.... Ešte mi napadá lepok a laktóza. Pri nich sa robia takéto malé pupáčiky u niektorých ľudí 🤔

autor
19. júl 2021

@viktorka124 no jedným časom mi robilo zle mlieko ale to už je dávno jogurty syry som mohla len mlieko normálne nie ale nevyhadzovala som sa

No musím to odsledovať ďakujem pekne za odpovede ☺️

viktorka124
19. júl 2021

Tá žihľavka sa vyvíjala postupne . Ono sa to môže vyprovokovať iným ochorením alebo stresom. Prvý krát mi to vybehlo keď som mala 16 rokov, potom som mala pokoj až do tohto roku asi do februára a už na to beriem každý deň preventívne lieky. Len ja mám aj kopu alergií a intolerancií.

viktorka124
19. júl 2021

Vôbec nie je za čo, skús, možno sa to len teraz prejavuje silnejšie

autor
19. júl 2021

@viktorka124 ale je za čo lebo v niektorých skupinách sa človek niečo slušne opýta a niektoré odpovede sú len výsmech a podobne takže tu dostať normálnu odpoveď keď človek nemôže vedieť všetko a hlavne keď sa s tým ešte nestretol je umenie

☺️☺️

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
19. júl 2021

@viktorka124 tiež to nemáš najľahšie keď máš aj alergie a tak že sa musíš obmedzovať

Ja čo viem že mám alergiu na hmyz no skôr na to čo vypustia v slinách keď štipnu alebo kusnu doteraz som nebola na nič asi dva roky dozadu keď som robila pri dreve ma tam štipol Ovad a na druhý deň som mala nohu ako kroksu
a čo krok to sa mi zatriasla ako keby som tam vodu alebo želatinu mala 😀

viktorka124
19. júl 2021

Ja sama viem ako ťažko sa dnes hľadá pomoc, lebo už ani tí lekári nechcú pomôcť. Preto aj tu sa snažím aspoň nejako poradiť ak viem. Lebo veľa lekárov ti diagnózu stanoví, ale nedá ti návod na to, ako sa máš o seba starať, aby sa to zlepšilo.
Určite si sleduj hlavne tie najväčšie alergény ako citrusy, lepok, laktóza, sója a orechy. Hoci nemusíš mať celiakiu, tvoje telo môže lepok zle tolerovať a dávať to takto najavo. A tie vonkajšie vplyvy, napríklad či si nemala tesné nohavice, nejaký kov (na lacné kovy reagujem ekzemom), materiál oblečenia či nebol nejaká lacná umelina, prášok, mydlá, krémy.. Potom daj vedieť ako sa to vyvíja, a kľudne píš ak by si potrebovala ešte poradiť.

autor
19. júl 2021

@viktorka124 to je pravda ešte ja mám takú “ ochotnú” lekárku čo každý môj problém rieši tak že mám cvičiť a bolí ma to preto lebo som chudá keď ma už s prosením pošle na vyšetrenie tak sa čuduje že mám ozaj problém 😒

Jasné ☺️Ešte raz ďakujem☺️☺️