Červený boľavý flak na stehne. Z čoho to môže byť?

kamajka
4. feb 2011

Kočky prosím vás čo to môže byť...nikdy som nič také nevidela. a bolí to vraj.

sebokani
6. nov 2012

Kozna nam hovorila, ze je to potravinova alergia. Boli sme u alergologicky a ona to vidi ako virus... Ale za 5 tyzdnov nam spravi odbery na potrevinovu alergiu atd. Dostali sme rectodelt na 2 dni a odvtedy sa flaky neobjavili 😉

hajanka
18. nov 2012

@sirokez to nie su pluzgieriky, len flaky na pokozke, pri okrajoch mierne vystupujuce

tinkag
6. mar 2013

my to máme teraz. Dnes som bola u kožnej, že asi nejaká potravinová alergia, možno citrusové ovocie.
Ale ked sa vyhodila aj na druhom líci, ma napadlo, že je to 5.choroba, my sme už toto raz mali.

ericka06077
27. jún 2013

@kamajka presneeee ako od žihlavy poprhleny... presne toto mamave vzdy ked mame vysoke teploty

lolonka
8. júl 2013

moj maly toto mal vyhadzane po nohach...som volala pediatricke opisala jej to..lebo bol vikend...a povedala mi presne aj nazov...a vraj je to nebezpecne ak sa tieto flaky spajaju na vacsej ploche..moj maly mal cele lytko taketo...tak mi povedala, ze treba ist na pohotovost na infuziu...alebo podat detom cipok rectodelt....mam tieto cipky doma...do 15 minut mal telo ciste....ale nesmela som ho osprchovat, lebo by sa mu to vratilo.....je to z potravin z nejakeho ecka.....nasa pediatricka robila na detskom oddeleni tak ma s tym skusenosti.....odvtedy mam cipky rectodelt doma stale

kamajka
autor
14. júl 2013

@ericka06077 u nás to bola megalerythema infectiosum..piata choroba

alena49santal
8. júl 2014

@hajanka
Ahoj, nasla som tvoj prispevok na cervene flaky, ktore sa objavuju a miznu po 3-4 dni. Mam 49 rokov a tento problem mam uz par tyzdnov. Ako vam liecenie napokon dopadlo a ci mi viete nieco poradit?
Alena

hajanka
8. júl 2014

@alena49santal ahoj ono to tusim trvalo len par dni a pozom to uplne zmizlo, od vtedy sa nevratilo, raz som mu dala kortikoidy od dr co predpissla ale viac nie a zmizlo aj tak same

saruska12
26. sep 2014

Boze baby ja sa tak bojim aj moja sarka ma take pluzgiere,vyhodili sa jej vo stvrtok okolo 15hod,tak sme isli na pohotovost a tam nam dali fenistil kvapky,cipku Rectodelt a natierat opuchliny fenistilom gel.Ked sme uz isli s pohotovosti tak opuchliny same mizli,tak sme ani cipku nedali len kvapky,rano sa zobula uplne v pohode a Dr.nam kazala davat varene jedlo tak sme mali ryzu s maskom aj na ranajky a potom aj na obed o 12h sme si isli pospat a o 15 opat tieto pluzgiere,opuchliny,dali sme jej teda tu cipku a isli na pohotovost opat,kazali nam zavolat o 20h ze ci to ustupilo,ale neustupilo,spravili sa aj nove,tak nam kazili ist do nemocnice,len neviem aj tak nam asi teraz cez vikend nebudu robit vysetrenia,uvidime ako sa rano zobudi

saruska12
26. sep 2014

@kamajka prosim ta ked vam povedali ze je to piata choroba,brali vam krv alebo nejaky vyter robili?

hradnapani
26. sep 2014

@saruska12 aj ju to svrbi? ja som mala takuto zihlavku, mizlo to a znova sa objavovalo. Myslim, ze nemusis robit paniku, jedine sleduj, ci sa jej nestazuje dychanie. Ak by sa stazovala na zhorsene dychanie (a napriklad knedlu v krku), tak urcite co najskor do nemocnice.

saruska12
26. sep 2014

@hradnapani praveze ani nie,neskrabe si to ani si na to nestazuje,ale vypada to hrozne ☹

pedroma
26. sep 2014

@saruska12 dostala aj teraz na noc tie lieky? Treba ustriehnuť dýchanie, a v prípade akút.stavu uprednostni radšej TN pred PB.

saruska12
26. sep 2014

@pedroma ano dala som jej fenistilinove kvapky,natrela gelom pluzgiere a este nam teraz Dr.na pohotovosti povedala,ze jej mam dat aj calciovy sirup,tak aj ten dostala.Cipku sme jej dali dnes okolo 17hod.V noci ju budem sledovat a mozno veru aj radsej to toho Trencina ist...

hradnapani
26. sep 2014

@saruska12 drzim vam palce! nech je to do rana ovela lepsie. Nechcem to vobec zlahcovat, ale uz som zazila situacie, kedy to vyzeralo velmi skaredo a napokon to nebolo nic vazne. tak nech je to tak aj uvas.

saruska12
26. sep 2014

@hradnapani Dakujem Ti velmi pekne,ja dufam,ze sa s toho coskoro dostane 🙂

saruska12
26. sep 2014

@hajanka ahoj prosim ta chcela by som sa ta opytat,viem ze tvoj chlapcek to uz mal davno,len by som sa chcela opytat,ked ste mali tieto problemy ci ste mali nejaku dietu?Dakujem

pedroma
26. sep 2014

@saruska12 ok, super, dobre bude 😉 🙂 A klop. klop...nech do tej nemocky radšej ani nemusíte. Všetkým prajem dobrú noc!

saruska12
26. sep 2014

@pedroma no tej nemocke by som sa aj ja najradsej vyhla,dakujem a aj tebe prajem dobru noc 🙂

hajanka
27. sep 2014

@saruska12 ahoj nie nemal dietu ziadnu a ako prislo tak same odislo 🙂 odvtedy to uz nemal, mohla to by aj alergicka reakcia na postrek z ovocia

hajanka
27. sep 2014

@saruska12 oooooj vyzera to skaredo nooo ale nie je to nebezpecne ani nerobi problemy tak len vyckat kym to odide

saruska12
27. sep 2014

@hajanka lebo nam kazili dietu ale ze dokedy ju mam dodrziavat ja neviem, ved doteraz jedla uplne vsetko a nic a teraz chuda jej vsetko zakazujem,ze ma dietu.Dakujem

saruska12
30. sep 2014

no tak v pondelok rano sa uz zobudila bez tych flakov a zatial sa neobjavili,len zas sa nam na rucicke objavyli ako keby stipance a to ju svrbi......

alla24
16. okt 2014

@saruska12
@hajanka dievcata moja mala mala dnes taketo flaky na licach a neskor aj na nohach. take cervene a ohranicene. lekarka ze je to potravinova alergia a pichla jej injekciu a ono to ustupilo. v skolke mali 'vitaminovy den' cize kdeake ovocie a uz nik nevie co vsetko.... som vystrasena lebo vraj ak sa jej to vrati mame ist do nemocnice a to nechcem. boli sme uz 2 krat s mocovymi cestami a na psychike mi to nepridalo a dnes som si uz neraz polakala. vasim detom to preslo a uz sa to nezopakovalo? robili im testy na potraviny? my uz mame alergiu namliko a teraz zoznam s dalsimi potravinami co vynechat a mam pocit ze dieta mi skonci na zemiakoch a kuracom mase ☹ mam pocit ze to bude na nejake ecko ci postrek z ovocia. moj mamzel to ma. asi na dalsi rok uz okrem chovu asi zacnem aj pestovat lebo ja som uz z toho v koncoch. u mna v rodine nie je nik na nic alergicky a ja mam pocit ze je to z tych novodobych potravin... ☹

peca11
27. feb 2015

Ahojte prosim vas mam tento problem , na oboch rukach mam zacervenanie od zápästia po lakte niekedy svrbi niekedy nie ale na pohlad je to.skarede viete mi.poradit ??

jenny6
21. apr 2016

Baby, piata choroba, práve to máme tiež.. 😒

mariana1
30. jún 2017

Ahojte, dnes ráno som si našla fľak na stehne, najprv som si myslela že to mám od komára a teraz pozerám už na ruke to mam, trochu to svrbí . Nemáte skúsenosti? Ďakujem

gabinecka_
30. jún 2017

vyzerá to ako koprivka, koprivka sa presúva po tele a svrbí

mariana1
30. jún 2017

@gabinecka_ a z čoho to je

cicuska9999
30. jún 2017

@mariana1 zihlavka, moze to byt aj alergickeho povodu...mizne to a objavuje sa zase na inych castiach tela... treba sa len sledovat a ak sa zhorsi nahodou dychanie, treba ist na pohotovost