Chcel by som vzťah, no trpím depresiami.

kofola83
29. júl 2019

Dobrý Deň všetkým v prvom rade som chalan a potrebujem od vás ako opačné pohlavie názor na vec.
Mám 24.rokov som na invalidnom dôchodku kvôli silným depresiam ktoré trvajú viac ako 6.rokov a to je ten hlavný problém. Nikdy som nemal babu a ani kamarátku ... niekedy som mínal peniaze na lahké ženy ale už ma to omrzelo a chcel by som vzťah ale nejde mi to kvôli tej depresii je to silnejšie ako ja a utápam sa .... mám ist na liečenie ? alebo skusiť zmeniť život ? Všetko čo tu je napisane myslim vážne a seriózne dakujem za každú radu.

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
amelia000
29. júl 2019

@kofola83 no kedze na liecenie ist nechces a za 6 rokov sa nic nezmenilo tak ano asi skusit zmenit zivot.

kofola83
autor
29. júl 2019

@zazvorka87 ja nie som na voziku ...

kofola83
autor
29. júl 2019

@amelia000 ďakujem ale neviem kde mám začat a to sa nedá neviem nič robit .... tažko to opísať

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kovacikovajana
29. júl 2019

@kofola83 hlavne tí v prvom rade držím palce. Odborná pomoc ti určite prospeje a to najdôležitejšie - ty musíš bojovať za seba, nikto iný to za teba nedokáže urobiť - teda hlavu hore a využi všetky dostupné možnosti ako si pomoct

amelia000
29. júl 2019

@kofola83 kde zacat? No skus zacat kazde rano kazdy den 🙂 uprimne..tiez som mala depresie az som sa pokusila zabit. Zmenila som to v priebehu jedneho dna.

kofola83
autor
29. júl 2019

@kovacikovajana dakujem vam krasne posnažim sa vyjst z toho kruhu zla a beznadeje ...

kofola83
autor
29. júl 2019

@amelia000 nie je to depka ktora trva mesiac dva ale par rokov a každa maličkost ma vie velmi nahnevať ... tažko sa robia zakladne veci 🙂 aj tak dakujem za radu

amelia000
29. júl 2019

@kofola83 ja som tiez netrpela depkou mesiac aby som sa o nieco take pokusila. Ja poznam ake je to tazke otvorit oci a donutit sa nieco robit ked nemas chut na nic ani dychat. Lieky zmiernuju priznaky ale neliecia. Liecit sa musis ty v svojej hlave a kazdy den sam so sebou bojovat.

ema32
29. júl 2019

Odporucam zakupit si bibliu a zacat citat len tak ako knihu. Uvidis ze mozno za par dni budes citit zmenu, budes citit pokoj a ani sam nebudes chapat,len ju musis citat "srdcom" drzim ti prsty,biblia je liek na vsetko :-*

mimibb
29. júl 2019

Vieš čo je najdôležitejšie pre každého jedinca na tejto planéte? - naučiť sa milovať seba samého... Nehrnút sa do vztahu silou mocou... Si mladý... Času máš dosť... Nič ti neunikne, nič nezmeskas, zameraj sa na seba, spoznaj sám seba, zisti príčiny depresii.... A snaž sa to napraviť.... Nečakaj, že to niekto spraví za teba..... Inak odporúčam naučiť sa meditovať, mne to veľmi pomohlo v hľadaní samej seba, v sebalaske, v sebaucte.......

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lubik87
29. júl 2019

@zazvorka87 invalidný dôchodok nie invalidný vozík 🤔😁

lubik87
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lubik87
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
aalzbetkaa
29. júl 2019

@kofola83 napíš mi 🙂

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
naloxon
29. júl 2019

@kofola83 si na invalidnom dôchodku, kvôli depresiám a pýtaš sa či sa máš liečiť? To je vtip, nie?

jovana9
29. júl 2019

@kofola83 Keď si kvôli depresii až na invalidnom dôchodku, myslím si, že zmeniť svoj život bez odbornej pomoci je v nadľudských silách. Využi odbornú pomoc, ktorá Ti je dostupná.
Vo svojom príspevku si si vlastne aj sám odpovedal - depresia Ti bráni nájsť si vzťah. A samozrejme, zdravý a normálny vzťah si nenájdeš, kým máš Ty psychické problémy. Sústreď sa na seba, vylieč sa, skús sa naučiť mať rád samého seba a potom riešiť vzťah.

merkelica
30. júl 2019

ano

pieksamaki
30. júl 2019

@kofola83
Ako sa stravujes? Co papas? Aj to moze robit svoje...nespravna vyziva mozgu...... Depresia-nedostatok serotoninu,fungovanie mozgu......psychoterapia na spracovanie mozno detstva....alebo veci,ktore ta mozu blokovat.....na to prides len ty sam.....

zuzanka.zuzu
30. júl 2019

@naloxon v niektorých téma neuškodí menej sarkazmu 😉 nie vždy "dať to na hrdinku" je správne.

kvetinka75
30. júl 2019

myslím, že tu ti nepomôže nikto. Skús to s odbornou pomocou.

julka828
30. júl 2019

@zazvorka87 pise ze je na invalidnom dochodku a nie voziku

naloxon
30. júl 2019

@zuzanka.zuzu tak keď je na invalidnom dôchodku kvôli depresii tak sa asi na ňu musí liečiť...nič iné mi z toho nevychádza...

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
julka828
30. júl 2019

@zazvorka87 aj ja tak niekedy precitam uplne nieco ine 😀

petamada
30. júl 2019

neviem v akej tazkej faze si, ale skusat sa zamerat na to, ze si urcis nejaky ciel dna, napriklad dnes sa pojdem bicyklovat, vyvetras hlavu, nacerpas silu zo slnka, z cerstveho vzduchu, casom spoznas na tej trase novych ludi, ak sa nebojis nadviazat nejaku komunikaciu, skus sa prihlasit do nejakeho spolku, co chodia na tury, pridaj sa, pomaly a raz za cas, postupne pridavaj, depresie vznikaju casto aj z toho, ze clovek sa citi nepotrebny, navyse, neutapaj sa v tom, nezostavaj doma medzi 4 stenami, to ti nepomoze, a sam vies, ze doteraz nepomohlo...hlavne sa neboj vykrocit tou spravnou nohou..nehovor si, ze neskusim to, lebo aj tak ma z toho porazi a pokazis si den, to je zly pristup...hlavne si najdi nejaku cinnost..nemysli len na baby cielene ze chces nutne vztah, vtedy nepride, vypni v tomto smere netlac na pilu a bude ti lepsie...zaciatky su tazke, ale ver, ze na konci budes spokojny a stastny..

anjelik107
31. júl 2019

@kofola83 napis mi sukromne, viem o niečom čo je prírodné a pomôže ti 🙂