Mám sa vrátiť do minulého vzťahu?

lienocka1229
17. feb 2015

Ahojte, prišla som po radu, názory, jednoducho všetko 🙂 takže môj príbeh v skratke. Mala som priateľa, boli sme spolu cca tri roky, všetko bolo fajn, mali sme spoločné záujmy, dokázali sme sa o všetko porozprávať, príťažlivosť fungovala, bola to láska na prvý pohľad. V poslednom roku sme mali pár problémov, ktoré ale neboli nič vážne, skôr také nedorozumenia... Ale stále tu bol ten problém, že nikdy ma nemal na prvom mieste, bol to taký malý egoista a myslel hlavne na seba... Postupne ako sa tie maličkosti nazbierali sme sa rozišli- skôr preto, že sme boli obaja z tých malých hádok a riešeníc vyčerpaný... Môžem tvrdiť, že to bol muž s kt som si zatiaľ najviac rozumela...
Teraz som vo vzťahu, kde by pre mňa priateľ urobil čokoľvek, je do mňa strašne moc zamilovaný až tak, že mám z toho niekedy zlý pocit... Naozaj čo mi vidí na očiach to sa snaží splniť, snaží sa dostať do mojich záľub a robiť so mnou čo ma baví... Mám v ňom pocit istoty, viem, že sa na neho môžem spolahnúť aj do budúcna... Jednoducho tento vzťah ma jasnejšiu a reálnejšiu budúcnosť som pre neho vždy na prvom mieste...Ale u mňa nie je taká ta zamilovanosť, vášeň, motýle, žienky určite viete čo mám na mysli... 🙂 Na začiatku sme mali dosť problémov, klamal ma o svojej minulosti dokonca mi raz v amoku vulgárne nadal čo sa mi nikdy pred tým nestalo...
no a teraz k môjmu problému 🙂 v poslednej dobe sa mi začal ozývať môj bývalý a momentálne je to v takom štádiu, že obaja by sme chceli byť znova spolu... spomínali sme na to ako nám bolo fajn, čo všetko sme zažili, nemali sme vážne problémy a obom nám ten rozchod len prospel, pretože sme si uvedomili "že sme pre seba"... len ja neviem čo je pre mňa správne, dať prednosť mojej minulosti s tým, že viem, že pre neho aj tak nebudem tá pre ktorú by urobil všetko (to nespraví nikdy pre žiadnu má jednoducho takú povahu), alebo dať šancu vzťahu v kt ma muž veľmi ľúbi a viem, že by pre mňa urobil čokoľvek...
mám 25 rokov preto sa chcem poriadne rozhodnúť a byť s jedným partnerom a nie v neistote
ďakujem za názory a diskusiu 🙂

nyusika
17. feb 2015

keby ste boli pre seba, nerozisli by ste sa.
s tymto sa rozid, nie je slusne tahat ho za nos. s tym byvalym bude sranda, ale casom ti to aj tak zacne vadit, lebo ty od muza cakas, ze budes prenho vsetko, a na prvom mieste, lebo okolo teba sa toci svet a ked to tak nie je, mas problem 🙂

ziadna univerzalna rada neexistuje, podla mna sa nukam nezen, ber to s nadhladom, urcite sa zoznamis s nikym, s kym si budete naozaj uprimne vyhovovat

sissy27
17. feb 2015

@lienocka1229 zlí chlapci ženy trápia, tí dobrí ich nudia... sú na svete len títo dvaja chlapi, keď sa potrebuješ rozhodnúť medzi nimi?

cerez
17. feb 2015

Tu ti nik neporadí, ktorí z nich je ten správny. Ty musíš urobiť rozhodnutie. Urob tak, ako to cítiš. A ty vieš, ktorý to je! 😉

janka_mamka
17. feb 2015

hm kokos sori niektoré ženy fakt nevedia čo chcú, lubi ta , na rukach by ta nosil, planuje s tebou buducnost, si u neho na prvom mieste ..hm vieš čo ano vrat sa k byvalemu a tohoto nechaj pre lepšiu.. sory 😠

natalym
17. feb 2015

@lienocka1229 Nájdi si tretieho. 😉

lalinko2010
17. feb 2015

@lienocka1229 ahoj, dám ti radu, nájdi si tretieho. nevracaj sa do minulosti, ak si neni spokojná s terajším vzťahom tak odíď od neho ale nie do minulosti..
a si svojprávna a rozhodnúť sa musíš sama a nie ženy na MK aby miesto teba riešili tvoju dilemu., lebo ak sa popáliš tak na koho zvalíš vinu????
SI DOSPELÁ....

maria1989
17. feb 2015

@lienocka1229 keby si ihneď teraz otehotnela... ktorého z nich by si chcela za otca? 😉 máš odpoveď

ivett1
17. feb 2015

@lienocka1229 ja by som ti tiež poradila...nájdi si tretieho🙂 ... aj ja som sa raz vrátila k bývalému, ale už to nebolo ono ...mala som vtedy 23 rokov ...a aj tak sme sa nakoniec rozišli ...

nannyforu
17. feb 2015

nevybrala by som si ani jedneho..z toho co citam ani jeden nestoji za vela.....

moonlight1210
17. feb 2015

@lienocka1229 z toho, ako si ich podala, ani jeden nie je vhodny partner pre teba.

mala_hobitka
17. feb 2015

@lienocka1229 V poslednom roku sme mali pár problémov, ktoré ale neboli nič vážne, skôr také nedorozumenia... Ale stále tu bol ten problém, že nikdy ma nemal na prvom mieste, bol to taký malý egoista a myslel hlavne na seba..

Ako to ze je egoista ti nepride ako vazny problem? Mne by teda prislo. Dam ti radu. Prestan slintat nad tym ake krasne to bolo s byvalym. Spomen na vsetko co ste prezili - to pekne aj to zle...proste vsetko. A az potom zacni rozmyslat ci to chces zas. Myslis si ze ked sa k nemu vratis ze to bude uz len krasne? Nebude, bude to uplne rovnake ako predtym - to dobre aj to zle. Ak to vsetko chces spat tak sa vrat. Pamataj..aj to zle sa vrati (a ano vsetci sme uz poculi tie reci ako on sa zmenil, ako mu chybas, ako ziadna ina pre neho nie je dost zaujimava, mysli len na teba a chce ta spat aby ste zacali znovu a lepsie.....bla bla bla vzdy su tieto recicky rovnake).

Mas chlapa co by ti modre z neba zniesol a mas ho rada. Co viac potrebujes? Dennodenne hadky o hluposti?

bonaqa2013
17. feb 2015

Žena to je pleme hadie
kto ju hladí - toho zradí
kto ju súži po tom túži

latvia
17. feb 2015

@lienocka1229 a co tak polozit si otazku, co ja davam tomu druhemu? pre ktoreho z nich sa chces rozdat? na ktorom z nich ti zalezi natolko , ze by si mu dopriala to najlepsie na svete? si pre niektoreho z nich ty to najlepsie? myslim ze laska by mala byt o tom, ze chcem pre toho druheho len to najlepsie.....nie rozmyslat o tom, ktory z dvoch je perspektivnejsi pre mna, alebo vacsou istotou pre mna...

moll
17. feb 2015

@lienocka1229 Ja ta aj celkom chapem ... u mna to nebolo uplne tak ako u teba , ale aj ja som mala prveho partnera ako" maslo" len ho natriet na chleba ...po 9 rokoch som ho nechala pretoze tou svojou laskou ma dusil nicil ubijal .... mala som pocit ze pri nom hnijem ... druhy partner s ktorym som 8 rokov je uplne iny typ ... rozhodny vie vo chce priamociary sebavedomy a vie si aj primne povedat co sa mu paci co zase nie (som dost svojska povaha ...mam pocit ze musim nat furt pravdu ) prvy mi pritakal na uplne vsetko tento nie .... pohadame sa vyvetrame prostredie a ideme dalej ... tymto vsetkym chcem povedat ze kazdy extrem je zly aj ten co sa moc nevenuje alebo zase ten co by ti najradsej nohy kazdy den bozkaval .... rozhodni sa podla seba ako to ty citis pretoze ten co ta dnes mozno miluje menej moze o par rokov milovat bezhranicne a naopak ... rozum potom srdce 😉

lienkan
17. feb 2015

@lienocka1229 A terajsi priatel nema žiadne zaväzky? ... chlap ktory je az moc moc vtieravy omrzí .... Aky je vekovy rozdiel? ...

lienocka1229
autor
17. feb 2015

ďakujem vám všetkým za názory, áno musím sa rozhodnúť sama to mi jasné len som chcela počuť/čítať skúsenosti, názor aj iných... u mňa je najväčší problém, že som typ beznádejného romantika a preto sa riadim srdcom čo je niekedy na škodu... preto som aj založila túto diskusiu, vždy sa vo vzťahu rozdám, urobím pre "toho svojho" čokoľvek a nechcem aby to skončilo u toho nepravého... kvôli tomu som si neistá lebo u toho terajšieho nič z toho romantického necítim a ako presne písala @moll tak nejak sa citim a chlap ma byť chlapom u nás všetko riešim, organizujem ja, pretože ako mi hovorí "chcem aby to bolo podľa teba"... vekový rozdiel sú tri roky

sarlota19
19. feb 2015

....do minulosti sa nevracaj, ale taktiež žiť s niekým len preto, že on je zamilovaný a dáva ti istotu nemá a nikdy ani nebude mať význam .....

svano
19. feb 2015

Nevstupuj dvakrát do tej istej rieky. Pre niečo ste sa predsa rozišli a ver tomu,že on sa nezmenil. A ak sa zmení, tak k horšiemu, lebo po návrate si ťa bude vážiť ešte menej. Skús si viac vážiť to čo máš, možno sa vyhneš zbytočným problémom.

svano
19. feb 2015

Ešte som chcela dodať, že keď voči terajšiemu partnerovi necitiš lásku, taký vzťah nemá význam. Daj však radšej priestor pre nový vzťah, nevracaj sa do minulosti. Ja som to kedysi urobila a bolo to iba zbytočné predĺženie agőnie.

radopp
20. feb 2015

@svano Vstupujem do tej istej rieky často, keď kúpem psa.

moonlight1210
20. feb 2015

@radopp no, ak tam vzdy tecie ta ista voda, tak ho v peknej spine uz kupes, zlato.

radopp
20. feb 2015

@moonlight1210 Prehnaná hygiena je jedným z dôvodov chorôb.

alaguema
20. feb 2015

@lienocka1229 ako dlho si s tým druhým? Lebo mne kontrolka zablikla hneď, keď som si prečítala, že klamal hneď na začiatku a aj ti vulgárne vynadal...to je jedno, že v amoku...čo bude neskôr? V amoku ťa udrie? Teraz ťa nosí na rukách, ale keď opadne veľká zamilovanosť (preto sa pýtam, ako dlho ste spolu) a prejdete do bežného partnerského spolužitia, nebudeš stále v tejto pozícii, ako si dnes, staneš sa jeho každodennou realitou o ktorej priazeň sa nebude uchádzať tak, ako to robí dnes, môže klamať a nadávať znova, môže prestať fingovať spoločné záujmy...ty tu popisuješ nejakú istotu, ale tú nemáš ani pri tomto, ani pri tom druhom, ani pri žiadnom by si ju nemala. To, čo ti súčasný partner dáva, je teda len ilúzia istoty. Ak tento filter odstrániš, uvidíš veci v jasnejšom svetle. Stabilné partnerstvo sa vybudovať dá, ale istota jednoducho neexistuje. Ak je toto jediná tvoja karta, na ktorú v aktuálnom vzťahu hráš, tak by si po čase mohla ostať veľmi sklamaná.

cucoriedkacucoriedka
20. feb 2019

@lienocka1229 a to sa už vyliečil z egoizmu? tu ti nik neporadí, daj na svoju hlavu a srdce...to či to vyjde, uvidíš až časom....prajem dobré rozhodnutie

chiccco
20. feb 2019

@cucoriedkacucoriedka no myslím ze ona je už rozhodnutá táto téma je z roku 2015

cucoriedkacucoriedka
20. feb 2019

@chiccco och🙂 jaká som ja akutálna🙂)))

cucoriedkacucoriedka
20. feb 2019

@chiccco aktuálna

merkelica
20. feb 2019

nie