Chemoterapia v tabletkovej forme

nikoleta123
16. sep 2018

Aké sú vedľajšie účinky chemoterapie podávanej v tabletkách? Mojej mame našli zhubný nádor v hrubom čreve, nádor vybrali ale v limfatických uzlinách našli niečo. Od októbra bude brať chemo v tabletkách. Má 74 rokov, žije sama, dúfam že to zvládne. V rodine ešte nemáme skúsenosti s rakovinou...
Prosím poraďte, na čo sa máme pripraviť! Ďakujem

nikoleta123
autor
1. feb 2020

Najhoršie bolo, že mala časté nutkanie na stolicu, niekedy hnačky,

tmarky1
15. júl 2020

@nikoleta123 ahoj mozem sa opytat , vasa mama brala tie lieky aj oziare zaroven alebo az po dobrati chemo liecby? Mala aj nevoľnosti? Ďakujem

tmarky1
15. júl 2020

@sasa1983 môžem sa opýtať, ten kapecitabin sa môže užívať aj zaroven s radioterapiou? Čo znamená toxicita radioterapie?

nikoleta123
autor
15. júl 2020

@tmarky1 ahoj
Ano, brala lieky a zároveň aj ožiare. Lieky brala aj pred oziarmi aj po nich. Nevoľnosti nemala, len hnačky

cacianka
26. júl 2020

@tmarky1 v niecom pidstatnom pomaha ale ma aj nežiaduce vedlajsie účinky, na chorobu pomaha, inde škodí.
Ale na odd.jej zameraju presne miesto kde to budu ozarovat takze inde poškodí len mierne

spageta85
18. apr 2023

@nikoleta123 ahoj viem že už je dávno čo si písala ale my máme toto isté s maminou brala 25oziarov a túto tbl.chemo má hnačky chcem sa spýtať včera ju pustili z nemocky po 5tyzrnoch .Mala aj vaša mamina bolesti vždy po stolici ?Ju to boli štipe reže už má nervy keď má ísť na wc .Mala mamina niečo od bolesti ?Moja nemá nič a ja nechcem aby bola v bolestiach ...Ďakujem 💗💗