Chlorella a zelený jačmeň

elka28
7. jún 2012

uzivate niekto? ake mate skusenosti? dakujem

sirael
16. aug 2012

@rolla20 A to davkovanie pre malu je teda ake? Staci jedna tabletka denne? A ake mozu byt "neziaduce ucinky?" 🙂 Citala som tu, ze niekomu bolo zle, niekde som citala, ze velke vyrazky, kamoska mi hovorila, ze niekomu to zasa vsetky amalganove plomby vytahalo......moze byt? Moze to aj takto posobit? A je lepsie to rozkusat, alebo prehltat? 🙂 Dakujem krasne za odpoved 🙂

monikamajova
16. aug 2012

@sirael súhlasím s rolla20 🙂 ak je to chlorella gw..Taký správny indikátor "kedy máš dosť" je nazelenastá stolica..Ja som do toho vhupla riadne a jedla som ju "na hrste" a jačmeň pila "na lopaty" preto som mala taký silný detox..Detox môže byť napr.hnačka,trochu bolesti hlavy,vyrážky,svrbenie..ale to po čase samé od seba prejde,len treba zvýšiť príjem vody..Začni si zajtra ráno 1 obed 1 večer 1 a uvidíš 🙂 takých prípadov ako Kiara08 je málo-ja osobne poznám iba moju tetu a teraz ju-nie osobne,ale z koníka..Pozajtra si môžeš dať po 2,potom po 3..ale sama uvidíš na stolici-je zelená,nechám tak,už zmizla zelená farba,zasa zvýšim.. 😉 a neboj sa plomby ti to nevyťahá,iba ak ťažké kovy z mozgu,ktoré sa usádzajú následkom plombovania,čo je dobre-nedostaneš epilepsiu .-)
Ak chceš vedieť všetko o chlorelle,tak ti objednám knihu 🙂

sirael
17. aug 2012

@monikamajova Dakujem velmi pekne, skusam to zatial tak, ako si napisala 🙂 Vdaka este raz 🙂

monikamajova
17. aug 2012

@sirael nemáš zač,veľmi rada,potom daj vedieť ako 🙂

nikca03
2. sep 2012

Ahojte, ja by som sa chcela opýtať, že koľko stojí chlorella a jačmeň od spološnosti Greenway na slovensku? ak je teda možné poskytnúť takú info🙂

rolla20
2. sep 2012

@nikca03 poslala som ti IP a som zabudla, ze ceny su rovnake, jacmen ma 250g, ale kolko ma chlorella neviem

chani
7. sep 2012

@monikamajova ahoj, ja som si objednala jacmen a chlorelu z biocare.sk, hadam to nebude nekvalitne :-/. Dnes s nimi zacnem, tak sa chcem spytat, mozem zacat s oboma naraz?? Gynkolog mi povedal, ze mam prekyslene prostredie v posve, takze ratam, ze cele moje telo ma s tym pb. Homeopat ma vyliecil zo streptokoka, ale teraz si chcem trocha aj sama precistit detoxikovat telo. Dalsia vec, planujeme babatko, kolko od zacatia uzivania najskor mozeme skusat, nevies mi pls poradit? Vdaka 🙂

rolla20
7. sep 2012

@chani ahoj, co sa tyka babetka, skus aspon polroka uzivat a prip. az potom skuste. a pozerala som ten link a je tam viac chloriell... co sa tyka rozdelenia, v prvom rade je to bud chlorella pyrenoidosa a chlorella vulgaris. na trhu je viac pyrenoidosa, je v podstate lepsie, lepsie na seba navazuje toxicke latky, ale zas vulgaris ma vyssie CGF, takze su porovnatelne kvalitou. akkurat, ze vulgaris je lahsie stravitelnejsia kvoli narusenej bunkovej stene, takze pre ludi s problemom zaludka je vhodnejsia skor ta. dalej sa chlorelly rozdeluje podla krajiny povodu a to bud cina alebo japonsko a v poslednom rade, ci je alebo nieje v bio kvalite. co sa tyka zlozenia a ucinnosti toho je na nete habadej. ja mam chlorella bio, videla som ju aj na stranke biocare, mam velke 1200tbl balenie, kedze to sa najviac oplati. jacmen tiez uzivam, tych je tiez zopar druhov, ci uz podla krajina - australia, novy zeland, znova ci je alebo nieje v bio kvalite a potom este ci je z celeho jacmena alebo iba z vylisovanej stavy (GW) ale skor si myslim, cim lacnejsi, tym sa aj kvalita znizuje... takze si myslim, ze postupne po jednej tabletke denne a 1 poharom jacmena mozes zacat, hlavne este chcem pripomenut pitny rezim, drzim palceky.

monikamajova
7. sep 2012

@chani Ahoj,no môžeš začať s oboma naraz z GW ale na tieto mi pošli link..cez IP...ináč je super,že takto uvažuješ,len sú aj také doplnky výživy,s ktorými si môžeš ublížiť...to už nie sú zelené potraviny.ale doplnky...je ich veľmi veľa na trhu a neviem presne ktoré myslíš... ono nie vždy lacné je aj dobré..tieto čo mám ja ti poradím presne ale tieto potrebujem vidieť zloženie a predovšetkým čo do toho dali..ak je tam už len maltrodextrín alebo iná "látka" už to nie je také čisté akoby malo byť..ale kvázi na 1 x by sa nemalo nič stať..len každé telo je iné a reagujeme každý ináč..napr. ako moja teta..a jedla čistú choleru..no napíš a niečo vymyslíme..Ináč mám taký článok ZP v období pred otehotnením,v tehotensvtve a v období dojčenia..tak skúsim to pridať ako článok... 🙂 tam sa dozvieš všetko potrebné.

chani
7. sep 2012

@monikamajova poslem IP a poprosim aj ten clanok, vdaka 🙂

glowix
7. sep 2012

ja som to pila 1 rok a v ničom mi to viditelne, ani pocitovo , ani zdravotne nepomohlo...

brumka
7. sep 2012

ja som mala 2x chlloerlovi detox, cholesterol mi klesol a od vtedy sa citim ze mam viac energie a nastartovalo mi to metabolizmus, pekne som zacal chudnut. ja mam len dobre skusenosti

chani
7. sep 2012

@rolla20 uff a ja ze tak o mesiac mozeme ist na to, kedze sme chceli plynule prejst z jednej materskej do druhej, kedze v juni ma maly 3 roky. No oba maju ze su v biokvalite, taak hadam to nic zle nebude. Na GW som dosla az ked som uz Toto objednala, trochu rychlejsie som objednavala nez studovala 😀 tato je chlorella vulgaris, krajina povodu Cina a jacmen je krajina povodu novy zeland pisu. Zatial som si dala 2 lyzicky jacmena a 2x1 chlorellu a zatial nic negativne

chani
7. sep 2012

Ako ja vlastne iny pb ako prekyslene prostredie v posve nemam ale ak je tam asi bude aj inde v tele, takze som od pondelka aj trochu stravu zmenila, v poslednej dobe som sa hrozne zle stravovcala same maso a udeniny a tak to dopadlo, ale teda keby mi gyndos nepovie tak ani neviem 😕

rolla20
7. sep 2012

@glowix ono zavisi velmi aj od stravy. vacsina ludi ma prekyseleny organizmus a chlorella, vratane jacmena je alkalizujuca, no ked je tych kyselinotvornych potravin prilis vela a telu sa nedodavaju ziadne ziviny, tak potom zelene potraviny napravaju tento deficit. v tom pripade uz je organizmus v rovnovahe a v pripade choroby , resp. viditelnych vysledkov treba ziviny mat na vyssich hodnotach, aby si telo zobralo presne tolko coho a kde potrebuje. tiez sa chystam na upravu stravy 6tyzdnovou kurou. niektorym ludom postaci uprava jedlanicka a dostavi sa zelany efekt

rolla20
7. sep 2012

@chani ja som uzivala chlorellu 1,5roka, kym sme zacali skusat 😵 celkovo som muzickovi povedala, ze sa chcem precistit, ze rok este pockame a mam vysledky, moj rocny syncek doteraz nemal ani teploty, ani kasle. prosto lekarovi chodievame len na ockovania a prehliadky, pritom bol ciastocne kojeny, ciastocne MM a zbytok UM 😀 a poznam mamicky, ktore len kojili a mali deti uz aj na ATB. cize vtedy si poviem, ze urcite mi ta chlorella a jacmen nieco dala

chani
7. sep 2012

@rolla20 ani Petko nemal pb, az teraz v 2 rokoch schytal sarlachovu anginu a atb ale dovtedy nic Len sopliky ked mu isli daktore zubky, ale tak my sme do 15mes dostavali Len materske mliecko a az potom UM 🙂

lenocka777
1. okt 2012

@chani Ahoj , ak mas prekyslene prostredie v posve vlož si na noc 1 tab. chlorelly do posvy , rob to aspon 5-7 dni....to Ti pomoze.

lenocka777
1. okt 2012

Ja som začala užívať jacmen a chlorelu GW , keď mi zistili vysoké aslo a nechcela som
brať dlhodobo antibiotika.
Nielenže mi to znížilo aslo (napriek tomu, že moja lekárka povedala,
že bez antibiotík sa mi aslo nezníži), ale mi aj začali rasť vlasy,
schudla som, vybielilo mi to zuby, upravilo mi trávenie a stolicu, mám
z toho veľmi veľa energie, vôbec nie som unavená, cítim sa super
fyzicky aj psychicky. Svokra mala rok veľké problémy s kĺbmi. Boli
dni kedy sa nevedela ani sama obliecť, lekári nevedeli čo jej vlastne
je. Nevedela spávať, mala depresie a pomohol jej práve zelený jačmeň a
chlorella, teraz sa cíti výborne. Švagriná mala tiež veľmi zle
výsledky, dokonca jej povedali, že ma nábeh na rakovinu žalúdka a
odkedy to užíva ma super výsledky.

Ja to dávam aj ročnej dcérke a odkedy sa narodila,
nebola vôbec chorá. Boli sme teraz na meranie
antioxidantov v tele a mame vynikajúce výsledky, na rozdiel od ľudí,
čo to nepijú. Sú vhodné pre celú rodinu.
Liečia veľmi veľa chorôb, ekzémy, bielia zuby, podporuje chudnutie,
znižujú hladinu cukru pri cukrovke, majú antioxidačné účinky,
protirakovinové účinky, majú veľmi veľa minerálov, enzýmov, vitamínov,
zlepšuje kvalitu spánku, odstraňuje únavu, depresie, zlepšuje
trávenie, posilňuje imunitu organizmu, spomaľuje starnutie
organizmu....atď.
Zelené potraviny čistia, zasýtia, regenerujú organizmus a harmonizujú
telesné funkcie. Sú zásaditotvorné. Majú antioxidačné účinky, zbavujú
telo nebezpečných voľných radikálov a chránia tak bunky pred
poškodením. Sú 100% čisté vyrobené v biokvalite. Dokážu nahradiť
najkvalitnejšiu zeleninu. Obsahujú najvyššie množstvo chlorofylu,
ktorý má protizápalový hojivý účinok.

Kedze pomohli celej mojej rodine, zacala som sa tomu venovat. Ak by ste mali nejake otazky, tak mi napiste. Mozem poslat a skusenosti ludi ako im to pomohlo.

vvrka
1. okt 2012

prosim vas, moze sa jacmen a chlorela uzivat aj pocas dojcenia? nepojdu potom odpadove latky vo zvysenej miere do mlieka?

sarah00
1. okt 2012

ahojte. má význam jesť iba chlorelu bez jačmeňa? alebo sa to musí iba spolu? a jačmeň sa pije ako nápoj? lebo to neviem či zvládnem 😒 tabletky nie sú problém. ďakujem za radu 😵

zdraviezprirody
2. okt 2012

@vvrka ja mám skúsenosť so "zelenou kombinácoiu" mlady jačmeň, pšenica a lucerna. Písala som o tom článok. Kojace mamičky si to veľmi pochvaľujú. Mliečko je výživné a skúsenosť je taká, že nielen mamičky ale aj bábätka majú lepšie trávenie ( nie sú koliky). Takže doporučujem. Ak dobre viem, pri zelených potravinách sa jedná hlavne o prečistenie čriev vlákninou.....takže toxíny odchádzajú prirodzene. Každopádne daj menšie dávkovanie.
Napríklad prípravok, ktorý užívam ja, používa sa pri očiste 3X ale pre kvalitné mliečko len 1X denne 🙂

@sarah00 samozrejme pomáhajú aj osamote...100% 🙂 Ale (ľubovoľné) kombinácie sa navzájom doplňajú.
Niektoré firmy ponúkajú jačmeň ako prášok a ten sa riedi vodou. Iné zase vo forme tabletiek. Je to pohodlnejšie užívanie. Len si treba každopádne pozrieť zloženine, aby tam bolo čo najmenej zbytočností ( chémie).

lenocka777
2. okt 2012

@vvrka najlepsie co mozes dat svojmu dietatu je to ze budes pokracovat s chlorellou, jemu to len pomoze

lenocka777
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dudri
2. okt 2012

V lete som uzivala zeleny jacmen-(Zeleny život)- 3dni nalacno 1lyzicka +2dcl vody rano po 3 dnoch som zoslabla a hnackovala som... prestala som uzivat. Sa bojim sa vratiit uzivat.

laura777
3. okt 2012

@dudri To je normalna reakcia organizmu, telo sa cisti, mala si zmensit davku na 1/2 lyzicky a postupne zvysovat davku...Tu znacku nepoznam, ale treba si davat pozor na nekvalitne vyrobky, ja uzivam aj jacmen aj chlorellu a nemam ziadne problemy, super mi to pomohlo, teraz to beriem preventivne.... Mala som krce a hnacku len 1 den, no treba to vydrzat, stoji to za to..

laura777
3. okt 2012

@vvrka ahoj, mozes... precitaj si clanok od p. doktora Lacinu:

ZELENÉ POTRAVINY A OBDOBÍ TĚHOTENSTVÍ A KOJENÍ

Velmi častým dotazem na přednáškách, v elektronické poště i po telefonu je, jak se zelenými potravinami v období těhotenství a kojení. Mnoho žen se obává v těchto, pro ně velmi důležitých životních údobích, zelené potraviny užívat, či je začít užívat.

Pokud Mladý ječmen či Chlorellu již dlouhodobě užíváte ještě před početím, máte jistotu, že většina škodlivin je z Vašeho organismu již odstraněna a užívání zelených potravin během těhotenství i kojení nepřerušujte. Zelené potraviny dokonale nahrazují různé multikomplexy vitamínů a minerálů určené pro těhotné ženy a kojící matky. Navíc, jak ječmen, tak i řasa působí jako adaptogeny, to znamená, že harmonizují činnost jednotlivých orgánů a systému v těle. A to je nutné ohlídat především v tak náročných obdobích, jakými jsou doba těhotenství a kojení.

Pokud chcete zelené potraviny začít užívat v době těhotenství a kojení, také se nemusíte ničeho obávat. Jedinou komplikací může být příliš razantní zahájení užívání řasy v době pokročilejšího těhotenství, kdy rostoucí plod má již v těle matky obsazeny všechny volné prostory a nechce se mu o ně příliš dělit s vlákninou řasy. V tomto případě je nutné začínat s užívání řasy velmi pozvolna, aby „souboj o místo“ mezi těmito životními radostmi neodnášela budoucí maminka nepříjemnými pocity. Takže začněte 1 tabletou řasy ráno po dobu 3-4 dnů, pak přidejte 2. tabletku na noc, opět na 3-4 dny, pak i 1 tabletu v poledne a tak postupně stoupejte až na dávku 3x6-8 tablet denně.

U Mladého ječmene, vhledem k tomu, že vlákninu neobsahuje, můžete začít dávkování rychleji, vystoupat na dávku 3x1 lžička denně během 3 dnů, vždy po jedné lžičce. V období kojení lze zelené potraviny nasazovat bez obav podle běžných schémat. Rozhodně se nemusíte obávat skutečnosti, že se zahájením užívání zelených potravin v době těhotenství a kojení, kdy dochází k vyššímu uvolňování jedovatých látek z Vašeho organismu, ohrozíte plod či miminko. K vylučování těchto látek z těla dochází především přes ledviny a stolici, částečně přes pokožku. Nijak významně se nezvyšuje ani podíl škodlivin v mateřském mléce. Naopak, živiny ze zelených potravin přechází do mateřského mléka a s nimi i spousta energie a dobré nálady, což jistě na svém miminku budete pozorovat. A kdyby náhodou bylo Vaše miminko příliš v noci čilé, zkuste si zelené potraviny brát nejpozději kolem 16. hodiny odpolední, aby příliš energie dodané miminku neznamenalo pak Vaše nevyspání.

Těhotenství i doba kojení jsou nesmírně náročnými obdobími v životě ženy. Zátěž, která je na jejich organismus kladena, je velmi vysoká a vyžaduje komplexní a dostatečný přísun živin, prevenci poruch imunitního systému, zmírnění různých nepříjemných pocitů a příznaků, které mohou těhotenství provázet. Všeobecně je známo, že čím je dítě déle kojené, tím lépe prospívá, je méně nemocné a významně se posiluje vztah mezi ním a matkou. Je dobře, že v posledních letech se dlouhodobé kojení stalo „módou“ a že velmi přibývá maminek, které kojí déle jak půl roku i rok. Tím větší je to ale zátěž pro organismus těchto maminek.

Zelené potraviny jsou ideální možností jak organismus na těhotenství připravit, samotné těhotenství si pak v pohodě vychutnat. Usnadní Vám i průběh porodu a rekonvalescenci po porodu a zabezpečí pro období kojení i dostatek živin jak pro Vás, tak i pro Vaše miminko. Od toho se pak odvíjí i Vaše dobrá nálada a skvělá kondice. Miminko to od Vás odkouká a zapamatuje si na celý život, že to zelené, co maminka pije a polyká je určitě velmi dobré, protože je to ta nejhodnější a nejkrásnější maminka na světě. A bude to chtít samo také vědomě vyzkoušet.

Tak neváhejte a tu radost mu dopřejte.
MUDr. Miloslav Lacina

AK BY SI MALA NEJAKE OTAZKY, TAK NAPIS.

vvrka
4. okt 2012

@laura777 super, dakujem. vyzera to velmi lakavo, chcela by som teda zacat uzivat chlorellu aj jacmen. otazka je, aka znacka je najlepsie a kde sa da zohnat. vedeli by ste mi poradit, prosim?

vvrka
4. okt 2012

@zdraviezprirody dakujem pekne, navnadilo ma to, idem si precitat aj clanky. 🙂

ivanka.7
5. okt 2012

@vvrka Vela dievcat odporuca Chlorellu od Green ways, ja po skusani na sebe (ako dojciaca mama) mam lepsiu skusenost s ceskou chlorellou (Alga spring). Argument za cesku chlorellu taky ten vedecky je ze Cesi maju patent na upravu, ktora sa vola dezintegracia - ide o mechanicke narusenie bunkoveho obalu, cim sa zvysi stravitelnost. Moj realny pokus svedci pre cesku chlorellu v tom, ze po nasadeni ceskej a nasadeni GW v oboch pripadoch malu prehnalo, ale v pripade GW to bolo horsie a ked som znizila davku ceskej chlorelly, tak je mala uz ok (zacinala som 2 tabletkami, ale bolo to vela, tak som potom na par dni presla na 1 rano a az neskor zas na 2, viac zatial neuzivam).
Ale tak to je len moj poznatok, mozno sme specificky pripad 🙂