Chlorella a zelený jačmeň Green Ways

evusicek
21. jan 2014

Prosím aké máte skúsenosti s chlorellou a zeleným jačmeňom? Ja ich užívam od októbra a žiadné veľké zmeny nepociťujem. K tomu som v decembri mala takú chrípku so zápalom stredného ucha ako ešte nikdy predtým. Je to aj dosť drahé brať či nebrať ďalej? ďakujem za názory 😀

monikamajova
27. máj 2014

@evusicek
@denkaajejdeti
@snehulienka99
@jodi
@teegreen
@sona110
Ahojte,až teraz som našla túto diskusiu,ja mám pocit sa vyjadriť,pretože asi nik na MK nepozná jačmeň a chlorellu tak ako ja,ale aj po 10 rokoch užívania ma to vie prekvapiť...
hlavne aby som to uviedla na správnu mieru...je to na dlhodbobé užívanie,záleží aj od dávkovania,ktoré je individuálne a hlavne čo tu badám,sú to dosť skreslené info..napr. chlorela nie je len na detox...
alebo že jačmeň netreba 🙂 tem má vyše 600 enzýmov a za 20 min. vstrebatelných a rastlinných,kým wobenzym len 34 a živočíšnych...dnes sa už musím len pousmiať...bližšie články a príbehy mám vo svojom fotoblogu,vrátane môjho príbehu..
Takisto sú lekárske štúdie.príbehy.knihy,cd,odborné články,čo sa čudujem že ten odkiaľ to máte vás o tom neinformoval,tak nájdete kopec odpovedí...
Mne na mojej ceste pomáhal človek,od ktorého si to beriem,no pokiaľ to funguje tak,že si to kúpim "niekde" a ani neviem na čo to mám,tak je to najhoršie,čo môže byť...
denne toto riešim v IP že čo dalej ako to majú brať a "užívať" a prečo to "nezaberá" ved to už jedia 2 mesiace...Ten,od kt. si to beriete by si mal s vami sadnúť aspoň na hodinu a vysvetliť základný princíp fungovania..a robiť niečo ako zákaznícky servis a radiť krok za krokom v dávkovaní,napísať lekárovi a aj ked to zo začiatku nejde upraviť stravu aspoň pár zmien,prvá a základná je doplniť príjem čistej vody...

veľmi pekne to napísala
@vvrka - príspevok nad mojím..

a k tomu Bukovskému - je to osobný "spor " medzi Andy Timkovou a ním,pretože on bol na začiatku veľmi nadšený,mali medzi sebou pekný vzťah...ľudia,kt. chodili k nemu brali jačmeň a chlorellu od Andy a zrazu "nejako rýchlo" a bez jeho "odbornej pomoci" sa z toho "dostali" a už nepotrebovali jeho "konzultácie" a tým,že on si veľa zapýta " stratil " klientelu...
Mužská ješitnosť na seba nenechala dlho čakať,ked zrazu do telerána nevolali jeho ale Andy a tak sa začal "boj " ..Firma GW podala na neho žalobu,ale tým,že vo svojich vyjadreniach už nepísal konkrétnu značku GW by nemohol alebo nebolo možné ho "usvedčiť",pretože on sám to nikdy nebral,nerobil lekársku štúdiu na rozdiel od Mudr. Lacinu,ktorý tomu sa venoval 13 rokov..... Teraz sa tomu venujú napr. Mudr. Horáková,Mudr. Korman a iní...a tí majú "na starosti" aj lekárske konzultácie..
ešte nejaké info
www.awla.sk
www.gw-int.net
www.clubwellness.cz
www.zelenaprizivot.cz

dankako
27. máj 2014

@monikamajova no super, ja mam sice kamosku, ktorej mozem kedykolvek zavolat, ale aj tato forma sa mi paci a som rada, ze si zacala @monikamajova komentovat. Ja beriem chlorelllu GW prvykrat a beriem od 2.5, s tym, ze hnacky zacali o tyzdnen. minus 3 dni, co som si musela dat dokopy hnacky. Odvtedy som akoby zacala odznova, teda od 12.5 a som na hranici 6-6-6 a od zajtra idem zvysovat. Pisem to aj pre ine baby, ktore stale vahaju, tak nech nevahaju, urcite to ma nieco do seba. Ja uz teraz pocitujem zmeny a to uzivam chlorellu 3 tyzdne. A hovori sa, ze po 3 mesiacoch je to este lepsie. Normalne ked rano vstanem, tak sa tesim ako si dam zelene tabletky 😀 . Jacmen by som mala kedy nasadit, ked by som chcela? Inak ja som bola tiez s Andy Timkovou, ked bola u nas robit pre par znamych bab prezentaciu, bolo to v roku 2012 a veru ma to zaujalo, ale az teraz som sa na to dala, lutujem, ze nie skor. Nevadi...

monikamajova
27. máj 2014

@dankako 🙂 hocikedy ..jačmeň je ako čistá zeleninová šťava,alebo ako "zelené materské mlieko" 😉
takže tiež začneš po 1/2 lyžičke a pomaly si budeš dávku zvyšovať...keby niečo IP 😉
to dávkovanie je fakt individuálne,lebo ja napr. som začínala jačmeň 5-6 x denne a chlorella 40-60 denne prvé 3 mesiace a do 3 mesiacov mi "naskočila " štítna žľaza..napr, pri nej je potrebné brať jačmeň 3 x denne tak ako pri roztrúsenej skleroze ..
Dávkvanie je vždy INDIVIDUÁLNE lebo každý sme iný,každý sme na inej "štartovacej čiare" a niekomu stačí 20 chloriel,mne stačí 40.niekomu 10 a niekomu 60..nikdy neporovnávať...podľa zelenej stolice a oranžových dlaní...
jačmeň niekomu 2x.niekomu 3 x a niekomu 4 x..podľa chuti..Predávkovanie nehrozí a poddávkovanie je zbytočné...no a otravujte toho od koho si to beriete,nech študuje,nech zisťuje,nech vám pomáha,lebo tým pomáhate aj iným..

adina0501
28. máj 2014

Mne zachránili život a nedám na ne dopustiť, zvládla som s nimi rakovinu mandlí, nemám žiadne následky, nemusela som podstúpiť žiadnu chemoterapiu, ožarovanie...... jednoducho zabránili aby sa nádor rozšíril ďalej, a zmenu pociťujem aj ďalej, chrbát ma už nebolí, zhustli mi vlasy, vyliečili sa mi ďasná...... a na mojom drobcovi je tých zmien ešte viac.............

sona110
28. máj 2014

@evusicek no ja som si to tiež kupovala,tu drahu chlorelu aj jačmen,a tak isto som žiadne zmeny nepociťovala,takže si to už ani nekupujem aj kvoli tomu že to dosť stojí.Kupila som si aj lacnejší jačmeň,ale tá kvalita nebola taká dobrá.Takže bohužial už to nepijem.Pekny dník.

teegreen
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vvrka
28. máj 2014

@teegreen preco? Ani mrkvu alebo brokolicu by si radsej nejedla dlhsie nez pol roka?

teegreen
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monikamajova
28. máj 2014

@teegreen to je na každého rozhodnutí,ja by som nikoho nasilu nepresviedčala,lebo ja viem svoje,ja ich jem -uživam 10 rokov,mám vdaka tomu deti,takže mi je fuk,čo si o tom myslí,nejaká štúdia 🙂
áno, máš pravdu,všetkého veľa škodí,no toto ti neublíži,vedľajší účinok je zdravie 🙂
to je strava,ako mrkva a jablko,takže ak máš link na tú štúdiu,prosím,no toto GW je fakt čisté bez prísad a a práve preto sa Japonci dožívajú vyše 100 rokov a aj po výbuchoch atómových bômb im sťahuje rádoiaktivitu...moja kmotra sa dostala z rakoviny,je zdravotná sestra,takisto moja kamoška gabika,pali atd..nedonosený Tomáško...je to všetko v mojom fotoblogu...to sú ľudia,ktorých poznám roky..nie je problém dať tč ..kedykolvek
Tí,čo ma poznajú dobre vedia aký som človek,ktorý si všetky prírodné veci vyskúšal...ja som prešla všetkým možným,no pre mňa sú ZP základ....dávkovanie je individuálne...a to robí mnohým problém pochopiť
.ja som už tak nadstavená,že moje telo presne vie,kolko potrebujem -samo si pýta to,čo práve potrebujem ..takže u mňa už celá čokoláda "na zožratie " nehrozí 😉

teegreen
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majka992
26. okt 2014

baby ak by ste chceli tak mam na predaj chlorellu a jačmen od GW 🙂 je uuuuple užastná... 😉

shati14
26. okt 2014

Maminky, ja pijem Jačmeň aj chlorellu už 2 roky a nebyť týchto úžasných vecí, nemali by sme doma zdravú dcérku. Naše 3 roky snaženia a počúvania, že sme obaja maximálne zdraví, tak mi to poradila kamoška, ktorá si to sama na sebe tiež odžila a užívala už predomnou, no a zrazu som bola o 3 mesiace tehotná. Bolo to úžasné bez problémové tehotenstvo, pôrod ani nehovorím, regenerácia po ňom- už v pôrodnici mi bolo dobre, a tiež stále skoro 9mesiacov kojím. Malá nemala od narodenia ani len soplík alebo teplotu, proste Jačmeň a Chlorella z firmy Grean ways sú pre náš organizmus životabudič a ochrana zároveň. Vrelo odporúčam mužom aj ženám, či už sa snažia o bábäťko alebo už majú, užívať to aby sme boli zdraví. My lekárov nenavštevujeme a pri tom sa stretávame s hocikým, kto je aj chorý 🙂 tiež som manželovi vyhnala z tela helikobaktera, a lekárka mu za drahé peniaze povedala, že má také kmeňové bunky v tele, čo mu už zostane na vždy, a po 6 mesiacoch bol na kontrole s neg.výsledkom 🙂
Ja to dávam aj našej malej do pohárika s vodou, ktorý celý den pije, takže nebojte sa toho, je to zázračná vec, enzímy ktoré nám v tele chýbajú, nám tento jačmeň dodáva. Deťom to treba obzvlášť, nie actimel alebo podobné komerčné výstrelky z reklám.
Ak by chcel niekto odborné poradenstvo, rada mu posuniem v BA kontakt na Janku, ktorá sa so mnou stretla 1.krát a venuje sa tomu dlhé roky profesionálne ako medicínsky zasvätený človek, hlavne svojou odbornosťou si ma získala, vedela mi vysvetliť procesy nášho organizmu, dôsledky a príčiny.
vrelo odporúčam 🙂

teegreen
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
supocka
10. nov 2014

ahojte, hladate zeleny jacmen, havajsku sprirulinu, chlorelu a ine superfoody vo velmi dobrej kvalite a dostupnej cene? Ak mate zaujem piste na RP.

rikimi
18. feb 2015

@paskolinka

PLACEBO UCINKUJE VZDY !!!!!!! AK NIE , TAK SA TOMU BRANIME , PRIMAR NEMOCNICE

P.S.
LUDIA SPAMATAJTE SA , COMU UVERITE , TO FUNGUJE. KTO MA PROBLEMY SAM SO SEBOU , NECH ICH VYRIESI , POTOM MOZE FUNGOVAT CHLORELLA , JACMEN , UCIM TO SVOJICH PACIENTOV DESAT ROKOV!!!!!!

chiccco
20. apr 2015

Baby co uzivate zelený jacmen,ktora forma je najlepsia,alebo aký je rozdiel...stava,prasok,alebo tabletky?

luciaorif
24. apr 2015

@evusicek čajik 🙂

luciaorif
24. apr 2015

ja užívam zelený jačmen + chlorelu + spirulinu ako doplnok stravy, každé ráno, veľa veci sa zlepšilo a dokonca aj moja pleť hovorí za všetko ...
Treba si dať pozor na nekvalitne a neodskúšané a lacne výrobky aby si človek neublížil ...

vela veci davame do seba kazdy jeden den po velmi dlhu dobu ..ako napriklad chleba, kavu a pod (každý den).. a nik si nepovie:
to ze si to davam kazdy den mi nejako škodí ...
ak si dam kazdy den nieco ,,zelene,, v normalnej davke aky je v tom rozdiel, co viac asi škodí..kava alebo davka napr, zeleneho šalatu ? 🙂

evusicek
autor
24. apr 2015

@luciaorif dávka zeleného šalátu je ok daj si aj 1kg ale môj názor je na zelené veci ktoré kupiš či už v tabletách alebo prášok zbytočne vyhodené peniaze skušala som to 2x a mala som kvalitné od GW.
Radšej si daj šalát ako tabletu či prášok 😀
Je to môj názor beriem do úvahy aj tvoj sme ľudia každému vyhovuje niečo iné ja som stavila radšej na normálnu zeleninu a ovocie ako chemické veci ktoré kupiš v tubách je to len výstrelok doby mne to nič neprinieslo skusila som to a viac do toho neinvestuje to čo som dala za mesiac na zelené prípravky teraz miniem na ovocie a zeleninu 😉

luciaorif
24. apr 2015

@evusicek kto povedal ze si zelený jačmen musíš kúpit .. aj sam si človek doma počas celého roka môže pestovať a kličiť co len chce 😉

evusicek
autor
24. apr 2015

@luciaorif to jasné to beriem ale ja by som už do toho svoje prachy neinvestovala, vyskušala som to tak už viem čo je pre mňa určite lepšie každý musí skusiť sám na sebe aby videl a vedel posudiť 😉

luciaorif
24. apr 2015

@evusicek 🙂 NAJRADSEJ BY SOM SA ODSTAHOVALA NIEKDE NA HAWAI 😀

evusicek
autor
24. apr 2015

@luciaorif podobne 🙂

anita_77
16. júl 2015

Hľadala som na nete tu spomínané produkty ako jačmeň a chlorellu od Green ways. Prečo sa to nedá kúpiť cez internet? Kopu zaujímavých informácií o zelených potravinách som našla na http://www.jacmen-chlorella.sk/ Je naozaj taký veľký rozdiel medzi produktami od rôznych výrobcov?

luciaorif
17. júl 2015

@anita_77 naozaj je taký veľký rozdiel .. odskúšané 🙂
samozrejme, ale netvrdím, že Green ways sú tie najlepšie 🙂

rozvod
10. sep 2015

@monikamajova Ahoj, prosím ťa a nevieš, cez koho treba objednať GW zelený jačmeň aj chlorrelu ? Minule som písala s jednou kamoškou, ktorá ma k tomu pred rokmi doviedla a tá mi teraz tvrdí, že GW už majú nejaká česká firma a že už tie produkty nie sú tak " kóšer " , ako boli pred 7-8 rokmi, keď sme to vtedy užívali a kupovali a to sa firma GW vtedy vlastne to zdôrazňovala že produkty sú " kóšer " , tak sa bojím, či je to ešte také kvalitné alebo nie je a vlastne nemám ani kontakt na nikoho......kde to treba objednať

rozvod
10. sep 2015

ale na zelený jačmeň a chlorrelu cez GW nedám dopustiť, a ľutujem, že sme to prestali vlastne užívať, naozaj je to super 🙂 pre celú rodinu

monikamajova
10. sep 2015

@rozvod Ahoj,neviem odkial má také informácie tá tvoja kamoška,no viem že nedávno mal riaditeľ aj majiteľ spoločnosti prednášku o kvalite Zp od firmy GW...ja to viem sama na sebe,áno,je to košer a keby to nebolo nepustili by to na trh...a ani oni samy by to nejedli pretože im práve ide o to,aby si udržali zákazníkovu dôveru..
ja si to kupujem od začiatku a čo sa jedine zmenilo je že išli dolu z cenou a sú väčšie balenia...
samozrejme je to aj vo formáte PDF...
Vieš,oni boli prvý na trhu s touto kvalitou asi 6 rokov a získali si meno a urobili kopec roboty lebo nikto o tom ani nepočul...a je to ozaj čisté ja som si to niekedy dávno prefocovala..len teraz ako je EU nesmie byť nič písané na letáku ani na krybičke ani katalogy info materiály čo je škoda...už sa to dá len cez distribútorov....Sú vyše 20 rokov na trhu v čechách a na sk tuším 15 a pochybujem že by si "išli pokaziť meno" to by tam museli pridať niečo navyše ...ale všade je to písané 100 % a bez prídavných látok...
a chutia rovnako 🙂

mpdmpd
2. feb 2016

Ahojte dámy, prosím, má niektorá z vas skusenosti s chlorellou v tehotenstve? Take realne..lebo ,ze som teho viem iba chvilku a tak som ju vysadila, ale hotova som bez nej, obzvlast po vecernych prejedackach..
Dakujem

kmadeleine
5. feb 2016

Ahojte, žienky. Mám pre vás, ktoré užívate chlorellu, ponuku. Kúpili sme na jeseň GW chlorellu, jedno vrecúško z krabice sme načali. Máme ešte 2 neotvorené vrecúška - 2 x po 440 tabletiek, t.j. 880 tbl. My to z istých dôvodov nepoužijeme, len to leží doma nevyužité, čo mi je ľúto. Preto ak by niektorá z vás mala záujem, posunula by som vďačne tie nenačaté, na cene sa môžeme dohodnúť.