Chrípka a dojčenie

ada510
1. okt 2013

Mamicky mám 6 tyzdnoveho synčeka a mám už 3 deň niaku vyrozu teplotu nemám len sa cítim slabá a soplim a trošku má skriabe v hrdle snažím sa z toho dostať a syna dojcim viem že do 6 mesiacov je chránený a nemal by teda ochorieť chcem sa len spýtať aké máte skúsenosti či skutocne nemôže odomna ochorieť a ako ste sa liečili z choroby pri dojceni...? Ďakujem

ada510
autor
1. okt 2013

Nikto nič?

myska_lili
1. okt 2013

ahoj, moja malinka bude mat o 4 dni 3 mesiace, a choroba ma skolila pred vcerom, volali sme s pediatrickou a priatel bol aj v lekarni, taktiez som sa pytala tu na Mk.. ale ja som mala aj horucky cize ja podla toho.. paralen a panadol mozes uzivat.. a pokial ti je moc zle malinku maj pri sebe len pri kojeni inak nech je co najdalej.. moja zatial nic nechytila, tak snad to tak aj ostane 🙂

ada510
autor
1. okt 2013

@myska_lili no dieťa je vraj do 6 mesiacov chranene imunitov z krvy matky ale tak aj tak sa bojím no dúfam že sa toho čím skôr zbavím...lebo ja moc chorá nebyvam ale asi ked dojcim mám oslabenu imunitu a toto počasie k tomu...a na tvorbu mlieka to nemá vplyv lebo mám pocit že mám menej teraz..hm?

myska_lili
1. okt 2013

@ada510 ja som to u seba nepostrehla..mlieka mam dostatok ale neviem ako je to pri vaznejsich ochoreniach...vsak ja som nebola chora asi 3roky ale nieco je vo vzduchu lebo vraj uz je vyse 10000chorych na chripku ..

kivinka
1. okt 2013

@ada510 nepoznám dieťa, ktoré by takto ochorelo od svojich rodičov, takže sa podľa mňa netreba stresovať. len neprestávaj kojiť. ak máš pocit, že je toho mliečka menej, skôr to bude tým, že sa ti už upravila tvorba a robí sa ho len toľko, koľko krpec potrebuje
na virózu najlepšie si spraviť dáke teplé čaje, na hrdlo pastilky, ak nezaberú popýtaj sa v lekárni, tam ti najlepšie poradia
skoré uzdravenie 🙂

nini1010
1. okt 2013

100% áno.kojit mozes aj počas ochorení horných a dolných dýchacích ciest,úplne bez problémov.tvoje mlieko je to najlepšie prírodné antibiotikum.

ada510
autor
1. okt 2013

Ďakujem ja som tiež už rok chorá nebola no najprv bol chorý muž no ten to mal dva dni a konec a mňa sa to drží dopujem sa vitaminmi tak snáď to dako prejde...

jul11
1. okt 2013

Aj s manzelom sme boli chori,mala to nechytila a tom kychala,kaslala,tieklo mi znoda.deturence su odolne.liecba-caj,vitamin c,paralen,pripadne homeopatika.keby to bolo velmi zle,tak lekar predpise antibiotika na penicilinovej baze,tie sa mozu