Ako liečiť chronické prechladnutie počas dojčenia?

Zodpovedané
20. dec 2019

Dobrý deň,

mám 32 rokov a intenzívne dojčím ročnú dcérku. Od októbra mi stále zatekajú hlieny do hrdla a mám upchatý nos. Mala som 2x virózu aj s miernou teplotou a toto je akoby pozostatok po chorobe. Nemôžem sa tohto problému zbaviť.

Môj stav sa zhorší, keď sa viac nocí nevyspím (čo sa stáva často). Tuším, že je za tým slabá imunita, ale neviem čo s tým. Viem, že by som mala mať lepšiu životosprávu a aj sa snažím, ale momentálne je to dosť ťažké.

Odporučili by ste mi nejaké vitamíny?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak máte opakovane pocit plného nosa a zatekanie hlienov, tak mal by sa realizovať ster z hrdla a z nosa.

Pri pocite plných dutín by som odporučila doplniť aj RTG prínosových dutín, ďalej by bolo vhodné vyšetriť zápalovú aktivitu z krvi.

Ak by vyšli pozitívne výsledky zo sterov, tak je vhodná antibiotická liečba. Čo sa týka preparátov na podporu imunity, tak je vhodné užívať vitamín C a Imunoglukán. Je to preparát, ktorý podporuje imunitný systém.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková