Cítim hroznú únavu

16. apr 2021

Ma to niekto tiež tak ? Som dnes tak hrozné vyčerpaná , mám za sebou covid, momentálne menstruscia, hnusne počasie, úzkosti :/

domip
16. apr 2021

Ja som to mala tak v pondelok, úplne mi tlačilo oči do spánku, proste z minúty na minútu som mala chuť si ľahnúť a nič neriešiť...prišlo to so zmenou počasia...môže to byť teda aj tlakom, aj ,,pocovidovým,, stavom, aj menzesom...oddýchni si ked to telo pýta 🙂 treba si urobiť pohodičku 🙂 drž sa

autor
16. apr 2021

@domip áno asi všetko to namna dolaha hlavne úzkosť vyčerpava

lienocka2808
16. apr 2021

ja tak isto, dva mesiace po covide, dnes menzes a od zobudenia myslim iba na to, ako si vecer lahnem :(

autor
16. apr 2021

@lienocka2808 no ja mám 2 týždeň po covide k tomu úzkosti búšenie srdca a menzes a hrozné počasie k tomu

domip
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lienocka2808
16. apr 2021

no ja dva mesiace po vyliečení, a stále to nie je ok. Niekedy lepsie a niekedy horsie. Sú dni, kedy by som nevyšla z postele. A dva mesiace mám horkú chuť v ústach a akoby strpnuty jazyk. :(

autor
16. apr 2021

@lienocka2808 ou ja mám najmä úzkosť nepokoj a búšenie srdca

lienocka2808
16. apr 2021

úzkosť nemám vôbec. to sa ti začalo objavovať az po korone?

autor
16. apr 2021

@lienocka2808 aj pred bola ale po korone je silnejšia a hlavne búšenie srdca vyšší tep mám ako by mal byt .. no kardio mám už za sebou už len psychológ a hádam budem ok

kisskiss
16. apr 2021

Bohužiaľ po covide aj tri a viac mesiacov môže pretrvávať táto únava a vyčerpanosť. Plus tie úzkosti ťa vyčerpávajú tiež.. potom si vezmi, že je tu apríl a tie výkyvy počasia, čiže klasická "jarná únava"..
Ten vyšší tep je tiež pri a po covide, ale keď máš za sebou kardiológia a povedal, že ok, tak už treba naozaj riešiť tu úzkosť. Lebo "vykoľajená" psychika vie neskutočne vyčerpávať.
Posnaž sa zamestnať niečím iným, než myslením na tú únavu, úzkosť, covid, tep.. ale je vraj lepšie niečo, čo zamestná ruky a nie myseľ.. čiže nie čítať net, ani knihy, ale napr. robit niečo kreatívne, ručné práce, alebo čo ja viem je jar, tak presadiť kvety, odložiť zimné veci a vybrať jarno-letný šatník.. ja viem, že pri tej únave to znie strašne.. ja som na tom bola tiež tak, ale keď som to už začala robiť, tak ma to zrazu prebralo..

autor
16. apr 2021

@kisskiss áno snažím sa zamestnať myseľ niečim ale veľmi má desí ten tep vyšší 80-90-100 a občasne ako keby vynechanie srdca je to nepríjemný pocit dosť

kisskiss
16. apr 2021

Ja som to mala tiež niekoľko týždňov po covide, ale akosi to časom prešlo samo.. som si povedala, že ak to bude trvať pôjdem k lekárovi, ale nejak som si ani neuvedomila kedy to prešlo.. je ale dosť možné, že to môže predlžovať a prehlbovať tá úzkosť.. preto tú treba čo najskôr riešiť s psychológom, keďže kardiológ nič nenašiel.

autor
16. apr 2021

@kisskiss povedal že nič vážne to neni len treba zájsť za psychológom

jana7843k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz