Vitamíny na únavu

alanteriel
5. apr 2022

Ahojte, po covide byvam strasne unavena, vycerpana, stale by som iba spala. Poznate nejake vitaminy alebi podobne ktore vam pomohli? Beriem klasicky D a C

maminastatinom
5. apr 2022

Ahoj, zvykne sa myslím aj Magnezium brať na únavu. S nedostatkom železa si problém nemala alebo nemáš? Nie je vhodné si ho nasadiť bez krvných testov. Ja mávam občas nižšiu hladinu, aj na poslednej preventívke som mala a ako mi dr nasadila opäť mám v zadku svoju vrtulu. 🙂

stastna17
5. apr 2022

@alanteriel treba aj zinok a magnezium pridat a bkomplex na par dni.

laraeviegrace
5. apr 2022

Ja som tiež po covide total unavená. Užívam hlivu, kúpila som aj doplnok od jamieson multivitamín pre ženy ten začnem až na budúci týždeň užívať. Ale zatiaľ žiadna zmena 🤷‍♀️

ivetta1234
5. apr 2022

@alanteriel ja som brala https://eqology.com/sk/product/our-products-sk/... celkovo Eqology ma velmi dobre a kvalitne produkty, K2+D3 vitaminy (brat D je fajn ale bez K sa velmi zle vstrebava), rybi olej, protaky atd. je tam toho dost vela, ak by si potrebovala pomoct, poradit alebo referencne cislo tak mi kludne napis sukromnu spravu a rada Ti pomozem 🙂

zmrzlinka2021
5. apr 2022

magne b6

veselo_neveselo
5. apr 2022

Vies co, na to najviac asi pomaha oddychovat a spat. Proste dopriat telu tu rekonvalescenciu. Vela ovocia a zeleniny, bylinkoveho caju s medom, jest cesnak, koreniny na zahriatie (skorica, klincek, bylinky) - proste tie babske rady na vystrabenie sa. Slniecko (vit D), prechadzky, nenahanat sa, co najmenej stresu. Malo kavy, tazkych jedal, a vela vela spat.

veselo_neveselo
5. apr 2022

Teda este dodam, kamoska bola s covidom nejake dva-tri tyzdne chora (s priznakmi, kasel, teplota), a potom este dva tyzdne doma na doliecenie, a vravela ze to bolo tak akurat. Ze po tych dvoch doliecovacich tyzdnoch uz bola schopna celkom normalne fungovat. Takze myslim, ze sa to urychlit proste neda, a dat telu cas.

mamina0078
5. apr 2022

@alanteriel zelezo, magnezium

cukroska
22. apr 2022

@stastna17 niekedy práveže nie je dobré sa prekonbinovať veľa vitamínmi. Aspoň u mňa je to tak. Tiež mi radili takto a mám pocit, že nepomáha nič. Dokonca kým som nebrala nič celé roky (doplnky stravy) som bola na tom lepšie. Tiež som brala magnézium povinne kvôli kŕčom v nohách, bolesti hlavy, B cko, zinok a účinok žiadny. Ba dokonca teraz druhý krát chorá od januára. Co predtým vôbec. Pripisujem to nočným a častému nočnému budeniu. Ale pravda je taká, že som unavená stále.