Cítim sa hrozne, lebo som kričala na trojmesačného syna

26. nov 2021

Ahojte, bohuzial nemam ziadnu kamaratku ktorej by som mohla hovorit taketo vecy,dufam ze ma pochopite..Ide o to ze mam 3 mesacneho syna,on je moje vsetko,moj svet,nadovsetko ho milujem♥️ Len vcera v noci mu bolelo brusko tak sa zobudil asi 15x,a ja som bola uz extremne vycerpana a nervozna,tak som zacala nanho kricat nech uz prestane plakat lebo ja uz nevladzem..chudatko moje on za to nemoze a ja som bola taka hnusna…Mna iba zaujima ci ste mali taketo stavy aj Vy ked ste boli nevyspate?Ja sa citim hrozne,som hnusna krava,dneska cely den mojkam kvoli tomu,ale cely den aj placem ako som mohla byt taka krava😭

michaela789
26. nov 2021

Samozrejme, každej matke raz prdnú nervy. Si nevyspatá, vyčerpaná, aj keď špendlík spadne tak to za takých okolností vie riadne ziritovať.
Nesmieš sa kvôli tomu tak opúšťať, dieťa vycíti že si nervózna alebo labilna a bude sa tak aj správať. Mne pomáhalo, keď som sa malemu ospravedlnila ako dospelému hoci je jasné, že mi nerozumel. Ale pre pokoj duše som si to s nim takto "vyrozprávala".

tara42
26. nov 2021

Jasne, ze mali a este ich aj budes mat. Aj ja som sa potom citila zle, tiez som sa jej ospravedlnovala ale unava a vycerpanost je hrozna vec. Si len clovek, 99% percent zien zahuci na pokraji zufalstva na dieta aj ked oni za to nemozu. Ked tak odid z miestnosti nachvilu a ukludni sa.

heidy222
26. nov 2021

Minule som sa priznala s placom mame,ze som na deti kricala v noci ked boli milion krat hore, ona Mi povedala, ze to je nic, ze ona mnou aj triasla od zurivosti. To tak na odlahcenie. Podla mna nie je nic stresujucejsie Ako vstavat v noci k detom. Vsak aj spioni nocne budenie pouzivali Ako metodu triznenia. Napr ja mam batola ktore Este neprespalo celu Noc a ja to nedavam, neviem byt kludna, tak sme sa s manzelom dohodli, kedze obaja robime, ze iba on Bude vstavat a ja viac upratujem doma. Tym chcem povedat, ze Su aj horsie od teba

domak2
26. nov 2021

Skus si niečo pozrieť o syndróme traseneho dieťaťa. Nie je to sranda, ale očividne to nie je ojedinele. Ty si len kričala, čo síce tiež nie je ideál ale aspoň to nikomu neublíži. Nabuduce keď citis že na teba ide velka zlosť, chod sa ukludnit do inej miestnosti, radšej nechaj dieťa plakat a chod späť až keď citis že môžeš.

lilu2008
26. nov 2021

Veľmi dobre to poznám, aj tie výčitky a plač potom. Únava narobí svoje.Dolezite je, aby si vedela, že nie si sama. Podľa mňa si týmito stavmi prejde 90% žien. Nič si nevycitaj. Sú lepšie dní, horšie a extrémne zle. Ja by som niekedey malého predala aj na bazosi, keď je zlý. Ale samozrejme len zo srandy 🙂 Hlavne si nenamyslaj, ze si zla matka. Robíš co môžeš. Bude lepšie 🙂

lilu2008
26. nov 2021

@lilu2008 a ešte jedna vec, ako aj iné baby píšu, treba ozaj odísť sa ukludnit inde, radšej nechať trosku poplakať babo, a vrátiť sa k nemu ukludnenejsia.

denda007
26. nov 2021

To veľmi dobre poznám 🙂

sasitimi17
26. nov 2021

No nič, vypustila si paru a nabudúce chod ziapať do druhej izby 🤷🏼‍♀️

obleckozaecko
26. nov 2021

Poznám tie výčitky, mám ich vždy keď nezvládnem situáciu ako by som si želala. Ale sme len ľudia. Ak máš partnera skúste si to rozdeliť.
@heidy222 Neuveríš, ale toto minule povedala aj moja mama - a horšie! že od zúrivosti ma hodila na posteľ. Bola som v šoku. Tak som si povedala, že ok...toto určite neurobím. Ale kričať som kričala a aj plakala s babatkom :D

oblecenie99
26. nov 2021

Koho ja poznám, tak sa to veru stalo väčšine. Ja som si k môjmu raz ľahla, lebo som ho vôbec nevedela utíšiť a len plakal a plakal celú noc a ďalší deň, ja, vystresovaná prvorodička som bola bezradná, a plakala - presnejšie nahlas kvílila spolu s ním. Od zlosti, vyčerpania, zúfalosti, bezradnosti, hormónov. Si len človek z mäsa a kostí.

Nabudúce skús odísť do vedľajšej izby, tam sa vyventilovať a potom sa vráť k bábätku.. ešte len prídu situácie.. keď bude staršie.. a bude skúšať hranice.. nechcieť sa umyť, piť, jesť, spať, odísť z ihriska, prestať hádzať piesok na druhého chlapčeka alebo kamienky do šmýkačky, prestať vyberať jogurty z chladničky v obchode či z košíkov iných nakupujúcich, nehodiť sa o zem.. uf :D Môj muž mal tiež na mňa reči, že ma hnevá malý, ale vyskúšal s ním pár dní, najmä skúsiť nakŕmiť, a prišla som veru z práce domov na to, že syn vyškerený v jedálenskej stoličke, môj muž v spálni rozdýchava pokusy o obed, len aby nenakričal na syna, a o tom ani nehovorím, že keď som si k nemu sadla ja, tak som do neho nestíhala dávať jedlo :D Každému prasknú nervy a prasknú aj pri tých bábätkách, aj pri starších.. len to treba vedieť ovládať.

luccija
26. nov 2021

@oblecenie99 presne tak celý život bude niečo🙂

simca06022011
26. nov 2021

Jasne, kazdemu raz rupnu nervy... ukludni sa, miesto mojkania a plakania sa chodte prejst a vyspite sa riadne. Trosku treba na ovladani emocii pracovat, lebo neskor to to tvoje dieta zacne po tebe opakovat a to sa ti veru pacit nebude... plus babatku nervy nepridaju na pohode, citi ze nervacis, stresujes, reves a bude vyvadzat este viac. Predpokladam, ze po tvojom vystupe sa zazracne neukludnil 🙂

oblecenie99
26. nov 2021

@luccija Minule mi volali cez messenger naši, mali sme videohovor a moja sestra ich tak nasrdila niečím, že som čakala, ktorý z nich dostane skôr infarkt v priamom prenose, tak keď sme zložili, tak som hovorila mužovi, že no nič, podľa všetkého sme v r*ti asi aj my ešte aj najbližších 30 rokov a viac, VŽDY niečo bude :D aj toto patrí k rodičovstvu .. na celý život 🙂

basska_b
26. nov 2021

Toto je ešte len začiatok 😁 neboj sa, každému sa to raz stane, aj ty si len človek. Dieťa nebude poznačené, pokiaľ by si na neho neziapala každý deň od rána do večera. Ono hneď zabudne, že sa to stalo. A ty máš milión príležitosti mu to vynahradiť a byť dobrá na neho. Pokojne sa ospravedlň dieťaťu, aj takémuto malému, ono vníma tvoj hlas a cíti tu úprimnosť v ňom, že si nechcela kričať, ale že si bola unavená

ibajaanikiny
26. nov 2021

Presne toto iste sa stalo minule mne,mala celu boziu noc nervna,hore,chcela iba prsnik,ked som jej ho uz bolestivy vybrala,zase plac,tak uz s nervami som vyblakla,ze co jej je…hned som to olutovala,chudatko za to nemoze,milionkrat sa jej ospravedlnila a vymojkala a cele dni ma to aj tak prenasleduje,az mi je zo seba zle. Milujem ju nado vsetko a toto si nezasluzila…moja laska,no sme len ludia a kazdej raz naozaj rupnu nervy a ak niektora tvrdi,ze nie,aj tak neverim😄

mikadooo
26. nov 2021

Áno mala som😟😟😟. A koľko ich bolo, takých situácii... Našťastie deti vyrástli a ja už vládzem, tak už aj krízové situácie ľahšie rozdýcham ako kedysi. Nesnaž sa byť dokonalou matkou, je fajn že ťa to mrzí, ale nikto nie sme dokonalý. Držím palce nech sa malému bruško upokojí. Alebo keď už vidíš že si s nervami na hrane, popros muža a povedz mu. Ja tak robím, mu poviem, že "choď prosím ťa ty za deckami ich ukľudniť lebo ja ich už asi prizabijem..." A muž už vidí koľká bije.

kacena4
26. nov 2021

si na dieta sama? partner ti nevie pomoct ked si vycerpana? nemoze obcas vstat aj on? vsak cez den tocis dalsiu sichtu, podelte si to

mamusa34
26. nov 2021

Neboj to je v pohode. Bola si vyčerpana . Mala si takí deň
Už sa to nestane ❤️

jahodka11
26. nov 2021

ano, mala som aj take stavy, je to bohuzial normalne.... mne pomahalo,ked som sa rovno rozplakala.... viem,mozno blbe,ale potom som nekricala 🙂

simca06022011
26. nov 2021

@oblecenie99 presne 😂 ja na tie kľudne "bábätkovske" casy tak rada spomínam, tetaz ked začnem vrieskat cele okolie vie, cim ma to decko vytočilo 🤦🏻‍♀️ kolkokrat nie ze plakať, ale skocit z okna by som rada... 😂 Posledný lockdown uz som mala vyhliadnuteho online psychologa 😂

katpox
26. nov 2021

Si dobra mama, aj ja uz ked toho bolo moc, som skrikla na nemluvna, zostal zaskoceny a prestal plakat, tiez ma to mrzelo, ale bolo toho moc a ked ficim neviem kolky tyzden, ze spanok max. 3 hodiny, tak no stane sa...

autor
28. nov 2021

Baby dakujem zo ♥️ … vy ste super,million krat dakujem ze ste napisala aj vase skusenosti…
a manzel mi pomaha iba cez vikend,cez tyzden ani nahodou kedze stale hovori:” ved ale ja chodim do prace,ty si cely den doma”….asi to netreba ani komentovat…

inana11
2. dec 2021

Ja mam papulnateho muza,keď má štve dieta,že ozaj je každú chcilu hore ( má polroka a idu zuby a naučil sa otáčať a skúša v noci premety) tak moj zlaty milovaný to vie v deiemotach okomentovať a aspoň môžem zabúdať na neho a nemusim na Babatko😃🤦‍♀️Ale tiež už bolo “daj mi jo vidim že máš nervy,netras ho tak” ale pritom sa ukľudňuje tým že ho dynamickejšie natriasam a postupne zvolnujem😃🤷‍♀️Ale neboj,každej sa to stane a o tom čo tu mame niekedy za vojnu so štvorročným ti pisat ani nejdem aby si sa neplasila dopredu😃