Cítiť bolesť pri rakovine prsníka?

xlucia
7. jan 2012

ktora mate s tymto skusenost, boli rakovina prsnika? je mozne aby sono prsnika neodhalilo rakovinu?

sasa1983
5. nov 2017

@loginexistuje v poho. Ja by som nikoho hneď nestratila onkologickou diagnózou, I keď fakt ma vie údivit, aká je informovsnost ohľadne základných zobrazovacích vyšetrení a ako sa podceňujú preventivky. A to vidím doslova denne. Je to škoda.

svetlanka111
5. nov 2017

@loginexistuje baby mate pravdu aj psychologa mi treba asi 😔

svetlanka111
5. nov 2017

@sasa1983 vidis a tu jedna mamicka pisala ze sono je k nicomu,ja som bola v tom ze sono je dobra vec..a viem ze onkomarkery mozu byt aj nejedznocnacne ze mozu but zvysene aj u nejakeho zapalu nie len u rakoviny a potom to moze cloveka vystrasit

sasa1983
5. nov 2017

Sono a rtg sú ako jablká a hrušky. Okrem toho si myslím, že toto ostatné sú len alibisticke argumenty. Ak niekto chodí pravidelne na prehliadky, či už USG, alebo mamografia. (Podľa veku), tak ma nárok na relatívny pokoj. O cytologii z krčka maternice detto mám namysli

miroslavavargova
6. nov 2017

S bolesťou prsníka kam?Bola som u gyndy a ten ma poslal preč že to nie je jeho problém..poradite?

weeronik
6. nov 2017

@miroslavavargova ked som chodila na poradne ako tehotna, na Kramaroch bola jedna ambulancia oznacema ako prsnikova.. tak mozno v nemocniciach maju vsade taketo nieco..

svetlanka111
6. nov 2017

@miroslavavargova fuha a ci potom?no som zvedava co povie mne idem tento tyzden ale volala som a ze mam prist..

ewana
6. nov 2017

@miroslavavargova aj mne povedal (ale až po sone a prehmataní), že to podľa neho 100% nie je problém v prsníku, a mám vyskúšať neurológa alebo ortopéda...

ewana
8. nov 2017

tak mňa dnes neurologička s tým poslala na magnetickú rezonanciu. Sono aj rtg negatívne, tak to rieši ďalej takto,... Na 20.11. mám termín a výsledky potom ešte o ďalších 10 dní...

svetlanka111
9. nov 2017

@ewana tak super aspon budes vediet viac a vylucit vsetko mozne..

ewana
9. nov 2017

@svetlanka111 uff ale vieš ako sa strašne bojím, čo sa dozviem 😀

nini144
10. nov 2017

Svetlanka 111 mas nieco nove? Bola si ma sone? Mne je hrozne neznesitelny zmrstujuci pocit akoby pod prsnikom az k jazyku akoby by mi nieco zralo nerv...

svetlanka111
10. nov 2017

@nini144 ano bola,nasla som si aj malucku hrcku,dr povedala ze tam nic zvlastne a znepokujuuce nevidi a vraj je to tukova hrcka,nemohli sme ju ani poroadne mahmatat a stale jej utekala ale napokon ju presla..o pol roka kontrola.neviem ci sa mam s tymto zaverom zmierit a verit tomu ze je to len ozaj tukova hrcka,prsnik stale boli a boli aj chrbtica,som unavena a nevladzem,tak neviem kam mam ist a co mam pytat 😭

kllamarka
10. nov 2017

Mozu boliet aj cysty? Mam cysty v lavom prsniku (teda podla sono su to s naj pravdepodobnostou cysty - sleduju sa).
Nie kazdy den, vacsinou pred MS a pri ovulacii cca, citim tahanie pnutie v tom prsniku taka tupa bolest - pride chvilkovo/odide.
Citala som dakde, ze cysty byvaju citlive pocas vykyvov v cykle.
Mate niekto skusenost?

lalinko2010
10. nov 2017

ahoj kočky, pridám sa, v roku 2014 mi zistili rakovinu prsníka, a prsník ma bolel ale doslova bolel, diagnóza bola štádium prvé ale nádor bol 3 čiže ten skoro najhorší ale mne to šlo rýchlo, v júli nájdená hrčka, sono fibro, v októbri sono opäť, v novembri biopsia a v decembri operácia a potom to šlo.
zatiaľ som OK ale kontroly mám furt - onkomarkery, rtg pľúc, sono brucha, sono prsníka a mamografia...

Píšem preto lebo ako ste písala - rakovina nebolí, bolí a záleží že kde je nádor umiestnený.

držím všetkým palce!

svetlanka111
10. nov 2017

@lalinko2010 prosim ta a nakoniec ten fibro bol nador?

lalinko2010
10. nov 2017

@svetlanka111 nakoniec sa fibro za 3 mesiace zmenil na dva nádory, čiže mastektómia odmietla som len vybrate nádorov, mali cca 1,5cm, takže všetko von.
ale nie u každého to tak musí byť, sú ženy čo majú fibro a majú ho xy rokov, ale v BB aj fibro vyberajú.

svetlanka111
10. nov 2017

@lalinko2010 aha chapem,ano viem niekto ho ma x rokov,ale ja rozmyslam ze ci to bol fakt fibro alebo zla diagnostika,a bojim sa co moze byt za pol roka z tej tukovej hrcky mojej 😭a prosim ta pisala si ze si bola na sono v juli a potom znova v septembri,to ti dali oni kobtrolu za 3mes alebo sa ti to tak zhorsilo velmi?

lalinko2010
10. nov 2017

@svetlanka111 to mi dali oni kontrolu - júl a potom október, asi vedel prečo a potom ma hneď poslal na biopsiu ale ak by u tebe videl problém tak ťa pošle na biopsiu, mne to napísal lekár na sono aby som šla po výmenný lístok.
takže, ty máš tukovú hrčku, nič iné. držím palce bude to ok

svetlanka111
10. nov 2017

@lalinko2010 aha,no mne najorv povedala ze kontrola o 3-4mes a potom ze staci i pol roka,no oravdupovediac rozmyslam nad sukromnym centrom este jeden nazor pocut ci to je vazne tukova hrcka alebo kontrolu skor,neviem ci mam na to tlacit ale asi budem.lebo tie bolesti mi nedaju spavat 😔trapia ma ze preco ma to tam boli..

zdenkado
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kukucka26
22. jún 2018

@ajbka kolko to stoji

fiffinkaa
11. okt 2019

@svetlanka111 ahoj, ako si nakoniec dopadla s tvojou tukovou hrckou?

fiffinkaa
11. okt 2019

@lalinko2010 mozem sa spytat v ktorom kvadrante prsnika si mala nadory, liecba bola aj chemo aj radio? Dakujem.

meca
12. nov 2019

@xlucia mozem poprosit info o.bolesti v prsnikich

lucia1492310
22. mar 2020

Cysty v prsniku

evulienkaeko
3. jan 2021

@ewana prosim ta viem, ze je to stary prispevok ale mam podobne problemy, mam problemy s krcnou chrbticou, urobene rtg hrudnej kosti ako si vtedy dopadla, na sone som bola v oktobri a bolo ok teraz pojdem zas ale velmi sa bojim

ewana
4. jan 2021

@evulienkaeko behala som po doktoroch, aj na magnetickej rezonancii som bola, a nič mi nezistili, a po pol roku bolesť len tak sama prešla...

ane888
13. jan 2021

@sasa1983 Dobrý deň. Všimla som si, že sa v téme vyznáte. Mohla by som Vás pekne poprosiť ozvať sa mi nejakým spôsobom? Mala by som zopár krátkych otázok ohľadom útvarov tesne pod kožou (superficiálne), ako ste to v príspevku nazvala. Ďakujem.

tejana
4. feb 2021

@kudrlinka82 ahoj, prosím ta a co si to nakoniec mala? Ja viem, že to je už strašne starý príspevok... Ale niečo podobné ma trápi tiež..