Clostridium difficile v dospelosti

inka04
17. jan 2017

Prekonali ste niekto clostridium deficille v dospelosti po antibiotickej liecbe? Vyliecili ste sa? Mali ste rekurencie? Dakujem za kazdu osobnu skusenost.

miriama40
7. mar 2024

@panenka20
Na strane 15 - Prispevok chichua -17. jan 2024

panenka20
7. mar 2024

@miriama40 děkuji ti za odpověď no mě se poslední dobou vše zhoršilo,6dni průjem 1-3denne teď už jednou denně , nadýmání,na zvracení,bílení střev jako minuli rok .
Ale jsem momentálně těhotná 6tyden takže nevím zda těhotenské nevolnosti nebo zase něco mám.
Gynekoložka mi našla výtok zánět a že je to nutné tak to budu muset brát ...na 12dni ...
Jen sem chtěla vědět jak to měli ostatní ..
Dnes jsem si už nasadila enterol a radši budu dietovat a modli se aby se to nezhoršovalo

miriama40
8. mar 2024

@panenka20
Preco nezavolate na klostridiovu linku v Bratislave? Myslim, ze Vam poradia, mne zodpovedali moje otazky typu "co ak v buducnosti budem musiet atb". Ste tehotna, musite si davat pozor na seba. Niekto spominal, ak by nezdvihli tel. treba im poslat SMS. Na gynekologii Vas nechutne odbili, musite aj v nemocnici povedat ked budete rodit, ze ste mala cdiff aby vam nedali atb "pre istotu". Poradte sa na tej cdiff linke.

panenka20
8. mar 2024

@miriama40 já pocházím z ČR a volala jsem na infekční kde jsem byla léčena tam jen sestra že ať neotravuji ať si to vyřeším s lékařem co mi dává antibiotika.
Ale na gynde vůbec o tom nic neví říkala že je to nutné že jinak bych mohla potratit nebo předčasný porod...
Pak jsem zkontaktovala i gastro lékaře kde jsem v péči a ten jen že si nemyslí že by to nemelo spustit.

dál kdyby něco ať jdu za praktikem a praktik ? Ten když se mi to zhorší ať si zajedu na pohotovost že semnou tady nic nevyklouzi 🤨
Takže jsem úplně bez východiska nevím co mám dělat jen čekat zda se mi to nějak projde ...

Už 7dni mi není dobré nadýmání nejdou větry pocity na zvracení únava a teplota 37,5...(Začlo to ze jsem snědla svíčkovou)
Ale nikoho to moc nezajímá gynda no jo jste těhotná 😃
A od včera beru ty vaginální antibiotika bojím se abych zase neměla tu mrchu clostridie

kata_rina25
12. mar 2024

@miriama40 neviem aky je konecny povoleny pocet, sle zo zahranicnych for mam info, ze ju ludia podstupili max 3x. O viac pokusoch som sa nedocitala. Lekar mne hovoril, ze mi to spravi kedykolvek zas, ak by sa vratila. Chcel ma upokojit. V skutocnosti je to horor, hlavne to vyprazdnovanie pred tym. Po tych klostridiach toto uz proste nechcete. Mne to robili cez zadok, formou klystiru.

miriama40
13. mar 2024

@kata_rina25
No a ja som si myslela, ze formou tabletky...hrozne, co vsetko clovek musi absolvovat, len aby horsie nebolo.

kata_rina25
18. mar 2024

@miriama40 formou tabletky sa neodporuca. Vznika z toho SIBO potom.

miriama40
20. mar 2024

@kata_rina25
Dakujem pekne za vysvetlenie, znova som sa naucila nieco nove.

stana1974
20. mar 2024

@panenka20 mne povedali že ak po fekalnej terapii niekedy budem potrebovať antibiotika, mám k tomu brať preventívne vamkomycin....ale ja zase neviem ci sa to môže v tehotenstve...to by fakt mal riešiť lekár v tom momente keď to bude aktuálne ale dobre by bolo mu to povedať lebo oni fakt o clostridii nevedia toho veľa....

kata_rina25
30. mar 2024

@stana1974 mojmu malemu hrozili atb, a chceli mu lekari k tomu dat len enterol a ze nemam stresovat. No neviem ci by aj oni nestresovali. Nastastie sa zatial vyse roka atb vyhybame ale bakterialne infekcie liecime bez atb aj mesiac. 🥹 Vkuse sme doma.

kikafilipko1
8. máj 2024

@kika008 prosím Ta. Náhodou kontakt na túto pani doktorku nemáš?

kikafilipko1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miriama40
8. máj 2024

Dievcata, mam plucne mykoplazmy /zistene v marci ale nesposobovali mi vtedy kasel/ a uz 4x som chora od konca februara. Klasika, bolesti hrdla, nadcha, poledny raz aj strata hlasu, kasel, teraz znova hrdlo a ten suchy protivny kasel. Mate prosim vas niektora skusenosti s ATB na mykoplazmy /ktore ATB/ a ci sa vam po nich vratila cdiff. Vzdy sa z choroby nejako dostanem e do dvoch tyzdnov je to tu znova. Neviem co mam robit, ci brat atb, od infekcie cdiff presli takmer 3 roky.

odinne
8. máj 2024

@miriama40 dcerka měla mykoplazmy a dostala klacid. Ale lékařka tehdy říkala, že se to léčí jen když je zápal plic, jinak že se s tím člověk popere sám.

A teď já mám dotaz. Jsem v prdeli.
Dneska jsme odjeli na dovolenou a já mám od včerejška průjem. Kručí ve mě, jdu cca 5x. Entizol jsem dobrala 27.2 - tj 11 týdnů. Co mám dělat? Jsem úplně v panické hrůze, že je mám zpátky. Přitom v pondělí ráno ještě vše v pořádku - pevná stolice. Mohly se ještě po takové době vrátit? Žádné ATB jsem nebrala.

miriama40
8. máj 2024

@odinne
Dakujem, musim sa asi poradit aj s lekarom.

No ja som mala recidivu po 8 tyzdnoch od dobratia Entizolu, ziadne atb som nebrala. Nasadte enterol vysoke davky, prisnu dietu, viac neviem poradit. Drzim palce.

odinne
9. máj 2024

Tak jsem skončila na infekčním. Mám pozitivní antigen bez toxinů. Prej to mám pozitivní ještě po té první atace, že clostridie za ty moje průjmy tentokrát nemůžou. Průjem mám stále, jinak krev v pořádku. V pondělí si mám volat o výtěr na kultivaci. Ach jo, asi si mám nasadit striktni dietu co?

miriama40
9. máj 2024

@odinne
Striktnu dietu by som urcite nasadila. Nezjedli ste nieco na dovolenke, co vam nezapasovalo?

odinne
10. máj 2024

@miriama40 Miriamko, mě to chytlo v pondělí odpoledne po druhé kávě s mlékem. Prostě jsem to tak nějak vypustila, že bych si měla na toto dát pozor. (Ale nejsem si jistá, zda tohle je viník).
Ráno jsme měla ještě zácpu a po té druhé kávě to začalo. Ale nesedí mi, že by mi mléko tak moc uškodilo na tolik dnů. Když jsem udělala dietní chybu, tak jsem byla do druhého dne vždy dobrá. Nezbývá mi, než teď zůstat na rohlíkách a kukuřičných křupkách.

kika008
11. máj 2024

@kikafilipko1 bohužiaľ nie. Ja som sa s ňou skontaktovala cez messenger.

kata_rina25
14. máj 2024

@miriama40 Ja som sice nemala mykoplazmy, ale mala som ine bakterialne infekcie, ktore sa mi vracali a nebolo konca. Pomohol mi Broncho-vaxom. Nedam dopustit. Aj malemu velmi pomohol.

miriama40
15. máj 2024

@odinne
Mne druhu recidivu spusti zrely banan, nie a nie prestat hnackovat, nevedela som, ze zrely sa nemoze. A ako vam je teraz? Stale ste v nemocnici?

miriama40
15. máj 2024

@kata_rina25
Dakujem velmi pekne. To mi predpise aj obvodny? Pouzivate len v case infekcie?

odinne
15. máj 2024

@miriama40 Nakonec jsem přestala průjmovat po 5-ti dnech. Měla jsem velkou plynatost a bolesti. Vypadá to, že intolerance na mléko se mi spustilo po tom zánětu z klostridii. V nemocnici jsem neležela, říkali že od cdiff není a nakonec asi nebylo. Takže mám žádanku na gastro a kolonoskopii. To je opravdu životní výhra! Až do cdiff jsem měla zdravá, spolupracující střeva. Snad najdou v blízké budoucnosti preventivní lék při braní ATB, protože tohle je očista do čista.

miriama40
15. máj 2024

@odinne
So zavadzanim stravy treba velmi opatrne zvlast mliecne vyrobky. Mne tiez povedali, ze gastro a kolono ak neprejde. No drzala som dietu a velmi opatrne som sa vracala k normalnejsej strave. Nakoniec som tie vysetrenia neabsolvovala. Strukovinam a mliecnym sa ale vyhybam a orechom. Ano, po cdiff sa mozu objavit ine choroby criev. Snad to u Vas ten pripad nebude.