Čo je najlepšie na jazvy?

deny81
18. jún 2013

Ahojte, chcem sa opýtať, čo máte odskúšané resp. viete odporučiť na jazvy - teda aby boli čo najmenej vidieť. Buď po cisárskom reze alebo hociakej operácii. Nejaké gély (Contratubex) alebo niečo iné. Čo robiť, aby boli čo najmenej viditeľné. Ďakujem.

hanney
9. apr 2015

Ahojte.Dcérka 2,5 mesiaca je po operácií, narodila sa s rázštepom pery a podebia.Práve jej operovali peru a noštek.Poraďte prosím čo je dobré na hojenie jaziev.Vraj je fajn BI OIL , máte s ním skúsenosti?Prípadneporaďte niečo iné.Vďaka

buttergirl
20. nov 2015
Používateľ buttergirl je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od buttergirl.

Z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že oveľa účinnejšie ako krémiky sú tie prístroje na pokožku. Ja používam led derma roller (zo stranky dixo) a jazvy mi už takmer nevidno. Predtým som mala krémy z lekárne a nezabrali mi...je veľký rozdiel keď krém pôsobí iba na vrchnej vrstve pokožky a dermaroller vo vnútri.

rondicka1
22. nov 2015

@buttergirl ahoj, pozerala som ten dermaroller ale neviem podla coho si vybrat velkost ihliciek. Mohla by si mi poradit prosim ta? Aku pouzivas ty?

zuzana767
22. nov 2015

v mojom prípade už nič....len dožiť život tak, ako to je...

alyca
22. nov 2015

@zuzana767 uff aká škaredá jazva, dáka nehoda Zúzi?

luxus10
22. nov 2015

biolampa bioptron od zepter, lieci do hlbky cele tkanivo, a cim cerstvejsia jazva, tym vacsia sanca na co najlepsi vysledok teda zmiznutie jazvy....cim vacsi priemer lampy tym hlbsi ucinok aj 9-10 cm do hlbky....

ivonka133
22. nov 2015

tá nesolená bravčová masť je pre mňa naozaj prekvapením, fakt funguje?

buttergirl
23. nov 2015
Používateľ buttergirl je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od buttergirl.

@rondicka1 teraz používam 1mm, ale zo začiatku treba používať menšie, pretože pokožka na to ešte nie je zvyknutá...neviem kde to chceš používať ale ak na tvár tak ja som začínala s 0,5

rondicka1
24. nov 2015

@buttergirl dakujem 🙂 Ano na tvar, ostali mi jazvy po akne.
@ivonka133 aku bravcovu mast myslis? Fakt neviem ci by som si nieco take davala na tvar, neupchava to pory?

akia
16. dec 2015

Čítala som od akramgad, že si jazvy po operácii natierala bravčovou masťou. Chcem sa spýtať, či si ich natierala hneď po vybratí stehov, alebo neskôr. Ďakujem za odpoveď.

007monita007
12. apr 2016

My sme kúpili skorocelovu masť je riadne mastná takže veľmi dobre sa dá masírovať do jazvy

lili007
7. júl 2016

Ja odporucam odvary z repika ci praslicky, maste nebolo ani treba🙂

anusik2
13. júl 2016

@alyca , ahoj sprej aloe vera mozes pouzit , lepsie by bolo koncentrat aloe vera,

pauca
26. júl 2016

Ahojte. Liecim popaleninu II.stupna na ruke(prsty a chrbat ruky).
Po uplnom vyhojeni odporucate co ?! Ktory krem ?!

+ po operacii mam na chrbate asi 7x3cm jazvu staru 9rokov - dost skaredu. Viem aj to niecim este vyhojit aby bola aspon krajsia.

Vdakaaaaaa

majamajova
5. sep 2016

ahojte, kamoska pouzivala silkyderm a pochvalovala si. tiez pouzila pri malej dcerke, lebo mala daku jazvu. http://www.medmedical.sk/osetrenie-jaziev/silky...

katula36
26. okt 2016

Ahoj, mám odskúšaný silkyderm, zaberá, odporúčam. Treba si to dať predpísať lekárovi, lebo je to dosť drahé.

katarina_luknarova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adriannasvk
14. aug 2017

Ja mam velmi dobre skusenostibs koloidnym striebrom. Striekat niekolko krat denne na postihnute miesto a jazva sa velmi pekne hoji.mne dokonca pomohla aj pri starsich jazvach. A je vhodna aj pre male deti. Odporucila by som ale aspon 30 🙂 pozor vsak na skladovanie,poriadne si precitajte na co davat pozor😉

kikuleenka
14. aug 2017

@deny81 dermatix, prosil - su drahe, ale ucinnejsie ako contractubex

sona003
11. dec 2017

@reni1512 , @katusik19 ano ja ho pouzivam a je fain. mam problem s keloidnými jazvami a teda mi zatial nic nezaberá tak úplne. Ale po tomto oleji mi casom aspon zblednu a nie su az tak viditelne. Keby ste niekto vedeli nieco proti tvorbe keloidov budem stastná 🙂 zatial za mna urcite Bi oil

sona003
11. dec 2017

@hanney, ano ja ho pouzivam a je fain. mam problem s keloidnými jazvami a teda mi zatial nic nezaberá tak úplne. Ale po tomto oleji mi casom aspon zblednu a nie su az tak viditelne. Keby ste niekto vedeli nieco proti tvorbe keloidov budem stastná 🙂 zatial za mna urcite Bi oil

yamaha80
30. dec 2017

@akramgad ahoj zaujal ma tvoj prispevok,myslis ze ju mozem zacat pouzivat aj po troch mesiacoch?

akramgad
30. dec 2017

Ahoj to neviem povedať

damoska
9. júl 2018
Používateľ damoska je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od damoska.

aj mna by zaujimalo ako dlho ho musím použivat než uvidím prvé výsledky.

nana1238
16. feb 2019

@akramgad prosim ta a kolko po operacii si si to zacala natierat? Dakujem

zdengo
7. mar 2019

Chcem sa podelit o moje rady, ktore som hladal na zaciatku aj tu na tejto stranke.
Mal nehodu na bicykli a polku tvare som mal dotrhanu od padu na asfalt... Ja som si vsak jazvy zacal ihned liecit za cerstva, takze nieco z mojho navodu moze zabrat aj na starsie jazvy, ale to nemam odskusane...
Tu su moje rady a aj foto aby ste videli ci a ako to pomohlo:
1. Harmancek na cerstve rany. Vyluhovat 1plnu cajovu lyzicku na pol hrnceka vriacej vody. Po 15 minutach scedit, namocit do 'caju' gazu / handricku, trochu vyzmikat a polozit na ranu. Nechat posobit 5min a opakovat to cele 3x.
2. Ked sa jazva zaceli (cca 1-2tyzdne) zacat pouzivat Repik, tak isto ako v bode 1 s Harmancekom. Repik nepouzivajte hned na cerstvu ranu! Ma velmi rychle hojive ucinky a mohol by vam sposobit zahojenie rany aj s kuskami zaschnutej krvi, ci necistot, co by neskor mohlo byt viditelne.
3. Po dvoch tyzdnoch od urazu som absolvoval 15x za sebou 'Biostimul' (ozarovanie jaziev nejakou lampou). Docital som sa o tom, tak som poziadal lekara nech mi to predpise.
4. Ked vas uz jazva prestane boliet tak mozete prestat s Repikom a zacnite s Dermatix-om (masticka na predpis , alebo za 40Eur bez predpisu). Avsak, pred kazdou aplikaciou (rano a vecer) treba MASIROVAT jazvu!
5. MASIROVANIE jazvy(!) to je podla mna to najdolezitejsie co mne pomahalo! Jazva sa vdaka mrtvemu tkanivu a stvrdnutiu koze, dobre neprekrvuje. Pokial ju masirujete tak sa do nej 'vrati zivot' a zmakne + zacne miznut. Masirovanie spociva v pritlaceni jazvy palcami dost velkou silou (nechtove lozko na prstoch sa ma odkrvit/zblednut) na 30s a potom jazvu uvolnit tiez na 30s. Tym sa akoby jazva pumpuje a prekrvuje. Tento cyklus opakovat aspon 10min / odporuca sa 3x denne (ja som to robil 2x). Masirovanie jaziev som robil pravidelne, kazdy den po dobu pol roka, no odporuca sa aj dlhsie...
6. Pocas dna mozete aplikovat na jazvu gelovu mast z vytazku Aloe Vera.
Po uraze som si zelal aby som mal dolamane ruky a nie zjazvenu tvar. Teraz je to uz omnoho lepsie a aj moji najblizsi ludia uz na moje jazvy zabudli, lebo su tazko spozorovatelne 😉
Prajem vsetkym skore uzdravenie

juya
1. feb 2020

@zdengo Ahoj Zdenko, ako dlho od urazu trvalo, kym sa Ti tvar takto pekne zahojila a jazvy de facto zmizli? Resp.ako dlho si si ich osetroval? Ani v teple ked sa roztiahnu cievy, sa Ti jazvy na tvari nezacervenaju?

tinka24991
4. feb 2020

Prosím poradte mi jazvy po kiahnach co je nato najlepsie?

aki100
13. máj 2021

Ahojte a odkedy sa môžu natierať jazvy? Hovorí sa ze po zahojeni ale je to kedy? Ja som 4 týždne po operácii myomu. A doktor mi hovoril ze mam krásne zahojenu jazvu tak neviem ci už môžem natierať alebo jie mam contractubex doma.

susitko
13. máj 2021

@tinka24991  
IMUNOGLUKAN P4H Lotion