Čo je najlepšie na pribratie?

mishaella
23. nov 2015

Ahojte,
asi som z tej menšiny mám, ktoré miesto problému ako po pôrode schudnúť majú ten opačný, ako pribrat, lebo schudli naraz a veľmi veľa.
Ja som za ten týždeň od pôrodu schudla komplet celú tehu váhu plus ešte čosi, takže mám menej ako pred tehotenstvom.
Za iných okolností je to asi fajn ale pri mojich súčasných 47 kilach to veľmi cítim.
Malý je plne dojčený a viem ze aj to má na to väčšinou vplyv. Jest sa snažím pravidelne. Ale zišli by sa mi tipy na niečo, čo ešte pomáha zdravo a ľahšie pribrat a môže sa aj pri dojčení, pretože aj pred tehu som mala problém sa dostať aspoň na 50.
A bojím sa, že takto to pôjde ešte viac dole :( a už teraz ledva fungujem. Cítim v tele neskutočnu slabosť.
Ďakujem za prípadné tipy. 🙂

ivana_t
23. nov 2015
Používateľ ivana_t je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od ivana_t.

mas stastie ze si z tej mensiny 🙂

mishaella
autor
23. nov 2015

@ivana_t nieje to šťastie ver mi, keď nevládzes vstávať ani k vlastnému dieťaťu a je ti ťažke na rukách a to ma zatiaľ len 3 a pol kila. :(

ervenka
23. nov 2015

@mishaella stitnu mas v poriadku?

mon29
23. nov 2015

@mishaella ja som tvoj "problem" je to u mna aj trosku genetika.. ale.k tomu..pred tehu som mala.50pribrala som 8.. prisla.som.domov s 48 a teraz mam 45.. rada by som pribrala spat na 50..ale neviem ako..asi ti neporadim.. len som chcrla aby si vedela ze nie si sama.. a ked bude babo vacsie..budes musiet behat este viac..a na to aby sme teda pribrali by sme museli asi fakt zrat neskuticne mnozstvo aby bol vydaj mensi ako prijem.. a zas ber to tak.. co by za to dali ostatnee😊.. drz sa.. mozno skus si kulit ensure alebo prosure k jedlu..da sa ja bez receptu.. je to akokeby si mala o jeden chod viacej.. ci priberies neviem ale budes vladat viac.. vela sil

taty
23. nov 2015

ja som tak odchadzala z porodnice 42kg takze viem o com pises,treba si zostavit jedalnicek aby to bolo vyvazene plus som si davala aj Nutridrik ten som mala na predpis a teda doplnat este B-cko a slo to pomaly ale slo ,hlavne unava a zima boli fuc.

monkabr
23. nov 2015

@mishaella Uzivas vitamin B12 ? To je prve (a neskodne, resp. zdrave), co by som skusila...

lubiss
23. nov 2015

Ja som uzivala b12 a tlacila som sa co to dalo potom sa aj zaludok roztiahne a nebudes uz jest vela na silu ale prirodzene ixixi pribrala som krasnych 6 kilo

mishaella
autor
23. nov 2015

@ervenka veru neviem, v podstate mi ju nikdy neriešili. Budem musieť ísť skontrolovať.

mishaella
autor
23. nov 2015

@mon29 presne. Pred tehu 48kíl, pri pôrode o 10 viac a dnes týždeň po 47 :(

mishaella
autor
23. nov 2015

@monkabr v akej forme? Kedysi ako dieťaťu mi ho pichali.

monkabr
23. nov 2015

@mishaella V akejkolvek, napr. tablety, cim viac vitaminu v 1 tablete tym lepsie...

ervenka
23. nov 2015

@mishaella takze nevies. KEd uz pojdes na rozbor krvi, daj si rovno skontrolovat B12, D A. Ak by dr. hovoril, ze to sa neda, da sa.
Tu v Nl su najlepsie vysledky, ked sa vit. b12 picha.

mishaella
autor
23. nov 2015

@monkabr moc sa v tých umelých vitamínoch nevyznám, nejaká značka konkrétna je?

mishaella
autor
23. nov 2015

@ervenka preventívnu som mala.vlani a je to tuším raz za dva roky len takže krv mi asi urobia najskôr o rok :(

babulka82
23. nov 2015

@mishaella a čo tak bežne jedavaš za cely den od rana do večera?

zabina27
23. nov 2015

ja teda problem s nizkou hmotnostou nemam, ale laicky si myslim, ze treba popri dojceni jest vyzivne kaloricke veci, napriklad vela mliecneho plnotucneho, ci uz mlieko, tvaroh, ochuteny tvaroh, mliecne napoje, smotanove jogurty - ak teda maly nema problem s tym, ked ty zjes mliecne. tiez by som sa zamerala na kvalitne varene jedlo, nemyslim kaloricke typu hranolky a syr, ale take sytejsie, zemiaky, omacky, privarky, maso na prirodno, cestoviny, knedle, ryzu, sacharidy, huste polievky - ak ti ma kto pomoct a navarit vyzivne jedlo na kazdy den, tak to vyuzi, inak vacsinou len nieco zobnes a je to 😒 mozno by som zacala sladit aj caj, aj to je energia 😉 kludne aj nejake tie blbosticky pomedzi, ale zaklad je asi kvalitne hlavne jedlo pocas dna 😉 treba odsledovat, ci malemu nieco nerobi zle, so sladkym radsej opatrne, aby maly nebol "nabudeny" 🙂
a inak, gratulujem k babatku, nedavno si sa pytala, ako to urychlit a uz ho mas 🙂
@mishaella

ervenka
23. nov 2015

@mishaella ale ked sa necitis dobre, tak by mali aj tak zobrat...

jarmila64
23. nov 2015
Používateľ jarmila64 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od jarmila64.

na pribratie? cokolada, z tej sa mi dari najviac priberat :D

monkabr
23. nov 2015

@mishaella Jednoznacne najlepsie by bolo, keby si si ho nehavala pichnut. To je 1000x ucinnejsie ako jest tablety, kedze vitaminy skupiny B su rozpustne vo vode a 95% vsetkych, ktore zjes/vypijes jednoducho vycikas 🙂

nutrimas
23. nov 2015

@mishaella Skuste zvysit prisun vit. skup. B, najlepsie v organickej forme. Vysoky obsah ma napriklad trstinova melasa. Staci konzumovat 1PL denne. Ma sice svojsku chut, no zato vyborne ucinky.
https://www.modrykonik.sk/market/detska-vyziva-...
Na vit.skup.B je bohata aj spirulina, je to jedna zo znamych Zelenych potravin. Prip. aj zmes zel. potravin, tzv. multigreen je vhodny. Viac sa docitate v nasom PROshope alebo eshope:
https://www.modrykonik.sk/market/vyzivove-dopln...

michaela025
23. nov 2015

@mishaella ja tiez od jak ziva nemozem pribrat zdravotne problemi nemam myslela som si ze porodoch priberiem a kdeze mam tri dcery a vaha sa pohyvuje od 44-49kg rychlo viem zhodit teraz si ledva drzim vahu 49zacala som cvicit a brat gainer skusala som B12,pangamin, vseliake vitaminy a nic a to berem 4roky antikoncepciu ze vraj po nej sa pribera ale prd tak co nikdy nepriberem??? Mozem sa spitat tiez si od jak ziva chuda,lebo az ano tak to moze byt aj genetika lebo ja tiez nemozem pribrat a to zjem od masneho po sladke a cas je jedno aky je aj v neskorych nocnych hodinach jem

sonula209
12. aug 2019

@lubiss to je aka parada pribrat 6kg to je moj sen 😀...chcem sa spytat ako dlho trvalo pribrat a ci si vahu stale drzis lebo pozeram ze to je z roku 2015

lubiss
12. aug 2019

@sonula209 tu B 12 treba uzivat kazdy den a pomaly som sa rozjedala - taak mi chutilo zrazu :D brala som ju asi 2mesiace a drzim si stale 62 kg cize som nezacala vobec chudnut ked som ju prestala uzivat 🙂

sonula209
12. aug 2019

@lubiss ahoj chcela som sa spytat ci si mala tabletky alebo injekcie B12?...ja mam po porode 45kg a je to hrozne taktko zle som sa nikdy necitila ak ked vzdy som mala problem pribrat ...chcela som sa este spyat ako rychlo si pribrala a kolko a ci sa to udrzalo kedze vidim ze je to z roku 2015 konverzacia.
Dakujem

sonula209
12. aug 2019

@lubiss tak to je super ze sa to drzi dufam ze sa to aj mne podari...ja chut do jedla mam a velku aj naozaj dost zjem ale proste nejde to hore je to isto aj kojenim mala ma 5 mesiacov a uz mi zacinaju aj vo velkom padat vlasy..dufam ze B12 pomozu pojdem si to dat predpisat

lubiss
13. aug 2019

@sonula209 su volne dostupne netreba nic predpisovat mala som tiez tabletky povedz len nech ti daju poriadne s vysokym obsahom v mg

michaela025
17. aug 2019

Asi zalezi aj na metabolizmu.Ja mam 35r brala som b12 aj aj. A nic nepribrala som tiez mam 45kg a 3deti. Brala som vselico a nic. Asi mi dobre spaluje. Chora ani nic mi nieje .