Čo mám jesť, aby som neschudla, ale aby som pribrala?

miracle33
8. jan 2021

Ahojte, prosím o radu 🙏
Odjakživa som bola chudá ale fakt ze veľmi chudá 😐 nezdravo chudá
Keď som otehotnela, pribrala som 23kg teraz mám 70kg ale neviem kde ich mám 😅
Už začínam zas chudnúť bohužiaľ 😒 nechcem byť zas chudá, nechcem, aby mi zas hovorili
,, bože aká si chudá"
Co mam jest aby som pribrala? Aby som si udržala postavu? Ďakujem za každú radu.

heidy222
8. jan 2021

Zmrzlinu,nutellu a milkshake

lllll_1118
8. jan 2021

Jednoducho treba jest v kalorickom nadbytku, odporúčam stiahnuť si aspoň na začiatok pre prehľad kalorické tabuľky, zistiť si na nejakej stránke svoj denný príjem na priberanie na základe vášho bmr a dennom výdaji. To je ozaj celé. Zaradiť viac tukov nakoľko obsahujú väčšie množstvo kalórií. Avokádo, oriešky, tučné mliečne výrobky atď. V skratke jest viac a menej vydať. 😊

milanija
8. jan 2021

@miracle33 hlavne veľa bielkovín a treba zaradiť posilňovanie. Bohužiaľ priberanie je ťažšie ako chudnutie a treba veľa veľa veľa papať a makať so železom. Potraviny ako sladkosti a slanosti zrejme páliš ako kyselina, takže napríklad červené mäso, vajcia, mliečne výrobky, strukoviny ale treba samozrejme navýšiť aj pomalé sacharidy a tuky čiže napr ryža, celozrnné pečivo, cestovina... a papať aj 7x denne.

miracle33
autor
8. jan 2021

Ďakujem krásne za rady 🙂

miracle33
autor
8. jan 2021

Inak, keď začnem cvičiť (drepy) aj pritom schudnem?

milanija
8. jan 2021

@miracle33 ak ich budeš robiť v kardio režime tak spališ viac, skôr robiť pomalé a hlbšie drepy, kľudne si zober napríklad ruksak s daj do neho 4kg cukru/ múky alebo iné a musíš cítiť ako ťa pália svaly. Čím pomalšie tým lepšie a radím ti pozrieť ako robiť správne drepy t.j. prehnutie, dvíhanie sa, postoj.... je to super na zadok a stehná

miracle33
autor
8. jan 2021

@milanija ďakujem 🙂💕

milanija
8. jan 2021

@miracle33 zamalinko 😁

milanija
8. jan 2021

@miracle33 ale hlavne pomaličky, rob si série. Napríklad 4 série po 10 drepov je taký akurát začiatok aby si nedostala svalovicu. Ja som to prvý raz prehnala lebo som vládala a týždeň som si nedosadla na WC, stoličku a schody boli moja smrť. A ak by sa stalo že predsa budeš mať svalovicu tak si dané miesto osprchuj v ľadovej vode, dosť to pomáha 🙂

miracle33
autor
8. jan 2021

@milanija ďakujem že si ma na to upozornila😀🙂

laguna28
9. jan 2021

@miracle33 mne na pribratie pomohol pangamin.

miracle33
autor
9. jan 2021

@laguna28 co to je? Koľko si pribrala za ako dlho?

andrea_prestastna
9. jan 2021

Pivovarske kvasnice mi pomohli. Nie urcite nutella a podobe blbe rady

laguna28
9. jan 2021

@miracle33 sú vlastne kvasnice. Už si presne nespomínam že koľko a za aký čas som pribrala, ale ako výživový doplnok mi to pomohlo. Dlhé roky som vazila medzi 50-55 kg. Výška 173. Teraz mám váhu 68-70 a drží sa mi takto už niekoľko rokov.

miracle33
autor
9. jan 2021

@laguna28 ďakujem