Čo mi vlastne je?

flofi
31. jan 2019

Pekný deň,
potrebovala by som sa poradiť s mojim problemom.
Za posledný rok badam na sebe veľa negativnych zmien a to konkretne :
- nadmerne ochlpenie najmä v oblasti tváre - brada, krk, líca, nad perou
- začala som mať nepravidelný a omnoho slabší cyklus, občas aj vynechá
- mávam bolestivú ovuláciu
- akné ale iba v oblasti brady
- vypadávanie vlasov
- veľká nadváha ale to trvá už roky..

Od obvodnej viem že tieto príznaky maju jedneho spoločeného menovateľa a to su hormony / hormonalna zmena / nerovnosť ? Neviem to správne nazvať..

Začala som to teda riešiť najprv u gynekologičky nakoľko moja známa ma rovaké príznaky a diag. polycysticke vaječniky to sa u mňa nepotvrdilo
Odkazala ma na endokrinologiu a tam ultrazvuk i vysledky z krvi boli taktiež v poriadku.

Obvodná to už ďalej nerieši, avšak mne sa nedarí schudnúť a radi by sme v blizkej dobe chceli dieťa čo pri mojej aktuálnej vahe nepripada do uvahy.

Vedeli by ste mi poradiť čo ine by ešte toto všetko mohlo spôsobovať ? Alebo na akeho odbornika sa obratiť ? Prípadne skusiť iného gynekologa ? Ta moja to v poslednej dobe odflakuje a ma vela negativnych hodnotení.
ďakujem

babi81
31. jan 2019

@flofi skus poprosit celkovy hormonalny profil od gynekologicky, ked stitnu zlazu mas v poriadku

flofi
autor
31. jan 2019

@babi81 u nej mam vraj všetko v poriadku a nech hľadam problem inde.. no neviem kde.. celkovo ma vždy odbíja, asi ju zmením a s novou by som to potom poriešila.. ďakujem

babi81
31. jan 2019

@flofi tak asi lepdie zmenit, celkovy hormonalny profil sa robi len pri problemoch

lubik87
31. jan 2019

@flofi a čo robíš pre to aby si schudla? Koľko a ako cvicis v akom jedle sa obmedzujes? Nadmerné ochlpenie spôsobujúce aj vysoká spotreba kyseliny močovej tu máš v mäse...tie.nedostatok vitamínov...

lucyluv
31. jan 2019

Z mojej skúsenosti, keď mám pupakovu bradu, vždy mám problém aj tam dole, u mňa sú tieto časti nejak prepojene.

lucyluv
31. jan 2019

A tiež má tu zaujal názor, že veľa mäsa môže škodiť a pozrela by som sa tiež či máš dosť vitamínov. Ja by som prvotne začala zdravym životným štýlom, teda ak už tak nezijes. A popri Tom by som aj skúsila zmeniť gynekologa

ostorha
31. jan 2019

Zeby polycysticke vajecniky? Skus si precitat o tom nieco na nete.

macko1007
31. jan 2019

@flofi az natu ovulu by to mohlo byt PCO...podla mna nemas hormony ok,mozno este endokrinologiu

heyoka
31. jan 2019

@flofi No treba si dať spraviť testy, či to nie je vysoká hladina testosterónu alebo ochorenie obličiek...

katarinamarkova
1. feb 2019

@flofi môžem sa spýtať na tvoju váhu? Koľko vazis?

montemotherone
1. feb 2019

@flofi akné v oblasti brady súvisí skôr s trávením, ale to čo popisuješ asi fakt súvisí s hormónmi... a tie reagujú na stres :-/ Takže v tomto si to treba upratať. Ono to nemusí byť len vonkajší stres, ale ten ktorý si kopíš vo vnútri vďaka nedoriešeným problémom, emočným zraneniam z minulosti... Úprava stravy, eliminácia mlieka v strave aj výrobkov z neho, mäsa (a ak tak v biokvalite), veeeľa zeleniny v rôznej forme... môže len pomôcť

srnocka30
2. feb 2019

je to urcite syndrom polycystickych vajecnikov...mam to tiez ☹bojujem stym roky ziadny menzes neskutocne akne .....ach jaj takze viem co to vsetko obnasa aky je to boj a to vam zacalo len teraz ci???predtym ste mali aky meznes???

flofi
autor
3. feb 2019

@srnocka30 tiez si to myslim ale tri krat som bola u gyn. a stale povedala ze u nej problem nemam ze si nemam sama urcovat diagnozu atd.
Robila mi len ultrazvuk neviem ci sa to zistuje podla toho.. ale planujem ju zmenit lebo sa mi to nezda

srnocka30
3. feb 2019

@flofi tak dpodla mna mate vsetky priznaky mne nato tiez neprsiel lekar hned ano ultrazvukom alee aj hlbkovym teda vaginalnym neviem ci vam take robila noo ak je moznost treba zmenit coto povie iny lekar kazdopadne veela zdravicka a stastia prajem🙂

22patricia22
4. feb 2019

mozno by ti pomohlo navstivit aj ineho lekara. nebudeme si teraz klamat ake je nase zdravotnictvo, no mozno by toho druheho napadlo sa pozriet aj na nieco ine

pupavocka101
7. feb 2019

najskor by som zasla za vyzivovym poradcom, mnohe problemy mozu vzniknut aj zo stravy, maso moze mat na toto vplyv, mozno ti nieco nesedi, skusit zmenit stravu, nejake veci vyhodit a uvidis, ci sa nieco meni, hlavne nepanikar vopred