Mám polyp na maternici, znížené libido, polycystické vaječníky. Čo mi pomôže?

Zodpovedané
25. mar 2023

Dobrý deň,

bol mi diagnostikovaný polyp na maternici a jeho odstránenie. Viem, že na to má vplyv hormonálna nerovnováha. Mám problém so zníženým libidom, priberaním, nadmerným ochlpením. Som rok po pôrode a toto sa mi celé vyhrotilo asi pol roka dozadu.

Čítala som o koreni maca.

Pomôže mi?

Mám aj polycystické vaječníky, ale problém s otehotnením som nemala.

Čo mi viete poradiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

s užívaním maci nemám skúsenosti.

Na PCO by som doporučila užívanie Inofolicu combi v kombinácii s vitamínom D. Prípadne zvážte nasadenie hormonálnej antikoncepcie, ktorá by pomohla nastoliť hormonálnu rovnováhu.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník