Čo na imunitu pre dospelých?

5. nov 2023

Poraďte prosím. Nikdy som nebývala často chorá. Niečo ako chrípka alebo viróza tak raz za 5 rokov, aj to len slabší priebeh. Vždy som robila s ľudmi, v prevádzkach kde sa ich denne premlelo veľmi veľa. Ale dokedy malý nastúpil do škôlky nastalo peklo. To že on býval chorý prvý rok som čakala. Teraz 3. rok prinesie už len obcas volaky sopel, nič vážne. Vždy to prehrmi do 2 dní a rýchlo sa vráti do škôlky. Ale každý takýto soplik pre mňa znamená, že som 2-3 týždne odpísana, husté sople, opuchnuté zápalné hrdlo, kašeľ... Naposledy mi už ani prvé ATB nezabrali. Dávam si C, D a zinok. Ovocie, zelenina sú samozrejmosťou. Popravde s inými doplnkami nemám ani skúsenosti. Čo hovoríte na imunoglukan alebo niečo podobné?.

kkovacovak
5. nov 2023

Koľko D si dávaš?

ninka297
5. nov 2023

ja beriem rybi olej rok a pol, a odvtedy som este nebola chora 🙂 neviem, ci je to tym, ale kupujem si taky kvalitnejsi, tak snad ano

sweet20
5. nov 2023

kaloba

autor
5. nov 2023

@kkovacovak 3 kvapky devit ale občas zabudnem 🙈 no tak 5x týždenne si dám určite. Chodím každého pol roka na krvné testy a tam mi merajú aj hodnoty D vitamínu, je pravda že ho mám vždy nízky.

autor
5. nov 2023

@ninka297 skúšala som ale mne sa po každom grga pol dňa ryba, tak som to vzdala. Mala som také pilulky aj ochutený olej. Máš niečo ,,chutnejšie,, ? 😄

autor
5. nov 2023

@sweet20 To dávam deťom keď majú chytene dýchacie cesty. Že je to aj ako prevencia, som nevedela.

stellarstar
5. nov 2023

Ja si teraz dávam vit D + C + mg na večer a na obed kolostrum a hlivu

stellarstar
5. nov 2023

Na lepšie vstrebávanie vit D sa ma spolu užiť s vit C a mg

vakatko
5. nov 2023

Okrem vitamínov skúste očistu čriev + Probiotiká.
70% imunity je v črevách.

allisian
5. nov 2023

Doma jeme bryndzu - najprirodzenejšie probiotika🙂 Kyslá kapusta - zdroj megacečka 🙂 Cesnaková polievka - aj zasýti, aj imunitu nakopneš🙂

ninka297
5. nov 2023

ja kupujem rybi olej od Mollers, maju aj citronovu prichut..je pravda, ze pre niekoho su ryby vseobecne tazsie na zaludok, ked pises, ze aj s prichutou si skusala 🤷‍♀️

oli18
5. nov 2023

@ninka297 ako vies, ze je kvalitnejsi? To ma teda zaujima.

oli18
5. nov 2023

@stellarstar ja uzivam na vstrebavanie D vitamin K2

oli18
5. nov 2023

Na imunitu je dobry Bronchovaxom. Predpisuje mi ho obvodny.

niekto2hy
5. nov 2023

Luivac.

stellarstar
5. nov 2023

@oli18 tiež som zvykla 👍

autor
5. nov 2023

@oli18
@niekto2hy obe sú myslím na predpis ale ja zase často k lekárke nechodím aby mi niečo takéto predpísala. Bola som asi 2-3x odkedy mám tieto problémy. Inak to vždy prežijem doma. No asi skúsim si niečo také popýtať keď tam najbližšie budem musieť zase ísť.

niekto2hy
5. nov 2023

ORL - pomaha,kazdy rok absolvujem kuru.

biglovemom
5. nov 2023

Najprv krvny obraz a potom uvidis co povie lekar

luccija
5. nov 2023

K imunologicke spraví ti lepšie odbery a, keď máš zníženú imunitu Luivac, Bronchovaxom brala som všetky možné doplnky, imunoglukan, až liečba od imuno mi pomohla tiež detské choroby, virózy, až som mala chronicky zápal nosohltanu
Plus si daj spraviť vytery

pehavcek
5. nov 2023

Bola som na tom rovnako.Vzdy tazky zapal dutin.Nakoniec ma doktorka poslala na alergoimunologicku ambulanciu.Tam mi z krvi zistili, ze nemam ziadnu bunkovu imunitu.Nasadili mi niekolkomesacnu liecbu (bronchovaxom) a konecne som zasa v normale.Aj ked syn ochorie tak ja to nechytim.Nedavno som nieco chytila, bola som presvedcena, ze mi to udrie na dutiny.Ale cez vikend som to vylezala s coldrexom.Skusala som fakt vsetko dostupne v lekarni, prirodne, recepty starych mam, otuzovanie a neviem co vsetko.Ale bolo treba odbornu pomoc.

oli18
5. nov 2023

Skus, ci sa nedaju kupit aj na volno.