Prečo má 3,5 ročný syn stále žlté soplíky?

Zodpovedané
10. mar 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom 3,5 ročného syna. Od roka chodil do jasiel a do kolektívu. V priebehu roka býval párkrát chorý, ale nič neobvyklé a nie až tak početné.

Od troch rokov nastúpil do štátnej škôlky a od októbra je je týždeň v škôlke, dva týždne doma. Máva hustý žltý sopeľ a je bez teploty. Občas mu spuchne uzlina vpravo pri mandli, ale hrdlo máva čisté. Občas máva mokrý kašeľ, ktorý do troch dní prejde vďaka Sinupretu.

Doktorka mu vždy dá Pamycon, resp. Uniflox. Výtery nerobí, lebo vraj to sú isto škôlkarske bacile. Kvapky vždy zaberú. Naposledy som mu na sopeľ dala Targecinove kvapky, aby nemal ATB. Na imunitu mu dávam od Janiesona vitamín C, D, Imunoglukan a Hylak.

Som z toho nešťastná, lebo je stále doma a je veľmi aktívny (teplotu nemá a sopeľ mu nevadí). Pýta si detičky, zakazujem mu pusinkovať mladšieho súrodenca, nemôžeme ísť von so známymi, aby sa aspoň tam s deťmi pohral.

A doktorka to nerieši. Len odpovedá, že čo čakám, že keď je v škôlke. Že má byť doma, keď som ja na materskej. V jasliach toľko chorý nebol a to bol mladší.

Mám sa pýtať na nejaké vyšetrenia na imunitu?

Pomôže synovi zmena škôlky?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

plne Vám rozumiem, toto je problém mnohých mamičiek škôlkarov. Vyšetrenie by som nepýtala, čo treba zlepšiť, je hygiena nosa - treba sa začať konvičkovať, plus môžete skúsiť Rhinogermina kúru. Zmena škôlky nepomôže.

Čo sa týka konvičkovania, píše sa že je nevhodné do 4 rokov, ale ak vie synček smrkať a bude pod Vaším dohľadom tak treba skúsiť, naozaj s týmto je výborný efekt na škôlkárske soplíky. Dôležitá je pravidelnosť - každé ráno.

Informácie si nájdete na internete, keď dáte konvička. Aj videá na youtube, keď dáte konvička pre deti napríklad. Je toho množstvo.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas