Môže 6-ročné dieťa brať Imumoglukan bez pauzy?

Zodpovedané
10. feb 2024

Dobrý deň,

dcéra má 6 rokov, je prváčka. V škôlke bývalá stále chorá, soplila, často mala kašeľ, ATB, zapálené oči. Bola viac doma ako v kolektíve.

V apríli 2023 som jej nasadila Imunoglukan a dávam jej ho každý deň. Neprestala som ani v lete. Dcérka od septembra v škole nevymeškala ani deň, čo som až šokovaná. Všetci okolo sú chorí aj doma, aj v škole, jej nič nie je. Očividne to asi zabralo, tak by som nerada vysadila.

Môže sa dávať takto dlhodobo bez prestávky?

Ďakujem

Dobrý deň,

ďakujem Vám za otázku.

Ideálne sú 2 cykly trojmesačné v priebehu rizikových mesiacov, teda na jeseň a jar. Možné je i dlhodobé užívanie s prestávkou v letných mesiacoch.

Prajem vám všetko dobré!
PharmDr. Lenka Čorbová
farmaceutka
IG: doktorka_farmacie