Čo na popraskanú pokožku na rukách a nehojace sa ranky na prstoch?

martinkaadominik
28. mar 2015

Už dlhší čas, určite viac ako rok mám problémy s pokožkou na rukách. Problémy mi zhoršuje chladné počasie a mráz. Kožu na rukách mám suchú, po pobyte vonku štípe a vytvárajú sa na nej drobné ranky, ktoré štípu pri styku s vodou, pri varení, keď šúpem ovocie, pokvapkám sa šťavou a pod. Momentálne sa mi to ešte zhoršilo. Na palcoch, ktoré sú najviac používané a namáhané sa mi urobili otvorené ranky, asi 0,5 cm zárez do mäsa, ktorý sa veľmi pomaly hojí. Na jednom palci sa mi tá ranka zaceľovala skoro rok. Pri manipulácii s igelitom som sa tam nešťastne udrela a mám ju znovu. Štípe, boli neustále. Takúto ranku mám aj na druhom palci z obidvoch strán a aj na prostredníku. Suché ruky som si natierala detským krémom Bubchen do mrazivého počasia alebo Norskym krémom. Na chvíľu to pomohlo, kým som niečo neumývala. Tieto ranky si namáčam do odvaru z repíka. Jeden palec ma prestal štípať asi po týždni takejto repíkovej kúry, no znovu som sa niekde udrela a zasa bolí. Dnes som pracovala v záhrade, v rukaviciach a teraz ledva prstami píšem. Ničo nemôžem poriadne chytiť do prstov, kreslenie je problém... Viete mi nejako poradiť?

ajka1973
29. mar 2015

Ahoj mne pomaha masť Lipobase je to na premastenie veľmi suchej pokožky.

janulienka85
29. mar 2015

Ahoj som lekarnik so to mozem poradit na tento problem si vela ludi chvali la Roche posay cicaplast baume b5

lenbea
31. mar 2015

Ja som tu písala nedávno o tom istom. https://www.modrykonik.sk/forum/moje-zdravie/praskanie-koze-na-prstoch-na-rukach/
V lekárni som si nakoniec kúpila masť na nohy s 10 % ureou - ureagamma. Je to také čudné, ked si to dám na ruky, ale asi to pomáha. už sa mi palce praskajú menej. Dávam si to na noc. a cez deň mastím krémami, ked sa mi dá, lebo tiež vkuse niečo umývam a ani nestíham mastiť. Jedna lekárnička mi povedala, že existuje aj taká masť, čo vytvorí na rukách akoby gumené rukavice, ale to si neviem predstaviť, ako sa s tým robí. najprv som mal krém od excipial, ale to bolo ako nič.

07022007
31. mar 2015

treba si ruky krémovať po každom umytí a vždy keď ideš von ..... dobrá je lekárenská vazelina, modrá indulona ale čo mne naozaj pomohlo je doma robený levanduľový olej 🙂

slimstar
31. mar 2015

Ja by som odporučila Kokosový olej - je to prírodný produkt, ktorý krásne ošetruje kožu. Predávajú ho v DM je v tuhom stave, krásne voní a ľahko sa rozotiera. 😉

radulka77
31. mar 2015

Ahoj, ja som mala podobný problém nie síce ranky na rukách ale také malé pluzgieriky.. kožná povedala že je to alergia na dáke čistiace prostriedky a do toho zima a suchá pokožka no dala mi maste a tie bavlnené rukavičky ale hrozne to svrbelo a aj v čistej vode sa mi to už rozdráždilo, potom som sa dostala k prípravkom z Aloe vera z nemeckej firmy a používala som aloe krém s propolisom a na umývanie aloe umývaciu emulziu.. veľmi rýchlo sa mi to vyhojilo a už sa to nevrátilo. Pila som aj aloe gel kôli inej alergii tak možno aj to pomohlo že som posilnila imunitu. Potom som sa tomu začala venovať viac lebo aj deti mali rôzne nie len kožné problémy a poriešili sme viac vecí takže som veľmi spokojná a môžem len a len odporúčať 🙂

gwynet
1. apr 2015

Ahoj já používam vazelinu a raz za týždeň si urobím ošetrujúcu proceduru a natiahnem si masku na ruky a nechám 30 min. pôsobiť. Moja jednotka je hydratačná maska na ruky Mandle. Nezabudni si kúpiť rukavice a všetko v nich robiť od umývania riadu až po čistenie ovocia.

anna02
21. apr 2015

Ahojte tak to isté mám už aj ja a nič nezaberá. Ale jedna pani mi poradila koncentrát z aloe vera. Vraj jej mamka to používa a zaberá jej to. Tak aj ja to skúsim. Moja sestra to ma tiež a zmizlo jej to keď začala miesiť cesto tak neviem či to neurobil ten kvások....

domip
21. apr 2015

ricínový olej je výborný, treba skúsiť 🙂

uhlerado
20. sep 2017

podelim sa aj ja so svojou skusenostou. Hram roky na gitare a zacala mi praskat koza na koncom ukazovakov a tiez na palcoch. obe ruky. najdolezitejsie prsty ruky a ja som ich mal suche a popraskane. tak som isiel ku koznej. ta mi predpisala kerasal a belisilac, problem odisiel po tyzdni, no potom sa vratil vo vacsej intezite. tak som to mastil indulonou, vazelinou a kadecim a nic nepomohlo. tak som isiel ku inej koznej a ta mi dala kortikoid mastny detsky advantan. pomohlo to a popri tom si to mastim Flexitolom (na päty - 5 €) , kerasalom (3 €) a co mam po ruke. skratka chcem mat premastene ruky a menej si ich umyvam mydlom, ked netreba, neumyjem. casom odisli praskliny a zlte ostrovceky uplne a mam pokoj, ale nezanedbavam to. uvidime, ci nebude problem, ked doberiem ten kortikoid.

maykaaa1122
27. sep 2017

Ja pouzivam care (znacka bepanthen) krem, pravidelne natieram a vacsinou mi to staci. Aj okolie nechtov uplne ukludni

lilu7
2. nov 2017

ja mam problem hlavne v tomto sychravom pocasi so suchou pokozkou na rukach uz som skusala vsetko od indulony, rukavice na rukach a nic mi nepomohlo a tiez mi pokozku hydratuje a ukludni bepanthen care krem - je dost mastny takze sa rychlo nevstrebe, prioritne je na zapareniny pre deticky, ale pouzivame ho cela rodina.

nuska
2. nov 2017

Super je aloe vera krém s propolisom. Aloe prirodzene hydratuje pokožku. Mám jeden doma, môžem posunúť za lepšiu cenu, prípadne pošlem vzorku na skúšku 🙂 alebo tiež aloe vera krém na zimu, ten je bez propolisu ale obsahuje nechtík.

autumn11
20. dec 2017

presne tento problém mám aj ja v sychravom a zimnom období. Ruky mi praskajú až do krvi a veľmi ma štípu. Skúšala som rôzne krémy, ale rýchlo sa vstrebali a za chvíľku boli ruky opäť také isté. Synovi som raz čmajzla bepanthen care, že veď vyskúšam. Perfektne mi ruky premastí a dlho vydržia hydratované.

slavka1307
20. dec 2017

Ja používam obyčajnú lekársku vazelínu.

verenna111
20. dec 2017

Aj ja mám.niekedy aj cez rok akonáhle niečo umývať bez rukavic.ale teraz v zime od novembra je to masaker.no.mozem odporučiť podľa dr.mi pomohol infadolan i ked iba dočasne ale iba super je americká Bepanthen.na noc ponatierat na hrubo ranky a normalka do rána sa mi zapojili.a treba opakovať aspoň 3 čo 4 noci za sebou.

verenna111
20. dec 2017

* zahojili

danusskaaa
20. dec 2017

Mne pomohol kokosovy olej na noc - uplne moc namastit a dat do rukavic rano to bolo ovela lepsie!

lilu7
2. jan 2018

Ja mam ranky na kozicke okolo prstov ked to boli natieram si ich infadolanom inak na ruky detsky bepanthen care pouzivam, je mastny hydratacny a neparfumovany co mi vyhovuje.

adriana1104
2. jan 2018

Mala som ten istý problém....praskala mi koža na rukach....skúšala som všetko možné....pomohla mi až mastičky z lekárne Myfungar, stojí do 4€ a pre mňa je super.

zuzkamargit
2. jan 2018

moja stálica uz niekolky krat po sebe, mavala som ranky, zadery, prasklinky, take drobne, ako keby porezane ziletkou a strasne to stipalo. Po tomto kreme nemam mastne ruky, to je pre mna zaklad, kedze som robila s papiermi a celkovo nemam rada ten pocit mastnoty a na kozi ziadne defekty + ako bonus pekne leskle nechty ☺️ a nemam ani chut skusat dalsie

nuska
3. jan 2018

My sme sa teraz prestahovali amame tu strasnu vidu. Tym ze aj vela este upratujem kedze je to novostavba a nefokoncena tak sa naozaj velmi macam v tom. Plus zima, chodime aj lyzovat. Tak sa mi normalne robili skrabance ako keby maacka poskrabala na rukach. A super mi zabera aloe vera krem. Hned zmizne. Odporucam.

stanka810
3. jan 2018

Ja som už na tento problém vyskúšala hádam všetky krémy a trápi ma to tiež hodne dlho...alergia na čistiace prostriedky plus na zimu...mne pomáha len INFADOLAN

natalyto
1. dec 2018

Mne pomohol velmi tento krem obsahuje 6 olejov a zvlacnil hned krasne.. 😊v dmku..

31majka12
3. jan 2021

@jeennyv ahoj chcem sa opytat co zistili tvojej mamine...kedze aj ja mam ten isty problem...a neviem kde poriadne mam zacat akych dr navstivit.
Dakujem za prip odpoved

kiki_
14. mar 2021

Mam taktiez problem so stipajucimi rankami na prstoch v zime. Minule som umyvala okno a zistila som ze do raniek sa zaniesla spina, tak som si vsetky ranky vystriekala dettolom v spreji na dezinfekciu ran, chvilku nechala posobit, zmyla vodou, nakremovala ruky a uplnou nahodou do rana vsetky ranky zacelene do taketo stadia ze to uz nestipalo pri kontakte s ovocim napr, a do dvoch dni boli ranky prec 🙂 takze takto uplnou nahodou mi ten dettol pomohol a stiahol ranky, tak skuste 🙂

ivet1371
14. mar 2021

@kiki_ mne už momentálne ako kortikoidova masť nezaberá. Idem sa zblázniť ako to boli

petuska652
18. feb 2022

@zuzkamargit kde sa dá prosim kúpiť? 🙂

zuzkamargit
18. feb 2022

@petuska652 u hociktoreho just poradcu