Čo pomáha na nízky tlak?

10. apr 2024

Ahojte baby, chcela by som sa spýtať, tie čo trpíte na nízky tlak, čo vám pomohlo? Už som z toho úplne bezradná. Mám 25 rokov a keď si meriam tlak v pokoji mám úplne v pohode 100/60. Ráno pijem normálne kávu a ani to mi nepomáha. Akonáhle je trochu teplejšie alebo mám robiť nejakú fyzickú aktivitu je mi na odpadnutie.

stvura
10. apr 2024

zacni pit cas z bazy - zvysuje krvny tlak, aspon 2x denne

tanyan
10. apr 2024

Dostatok tekutín a cukru, dostatočný kalorický príjem, vitamín C...
Káva síce krátkodobo zvýši, ale následne tlak môže klesnúť ešte hlbšie.
Efektívnejšie je fajčenie, ktoré zužuje cievy a tým sa zvyšuje tlak. (toto nie je motivácia na fajčenie, len konštatovanie).

autor
10. apr 2024

@stvura Skúsim, vďaka.

@tanyan Cukru? To prvý krát počujem. Stravu mám vyváženú ale pravda miesto cukru používam sladidlá nakoľko partner je diabetik.

deti95060810
10. apr 2024

pri fyz. aktivite tlak stúpa... mne namerali 85/55 a poslali ma behom na 6 posch. Bolo to na jednej väčšej poliklinike. keďže som beh opakovala 3 krát - úplne sa mi polepšilo - tiež mi bolo predtým na odpadnutie.
ešte záchranári mi odporučili vypiť min. 1 l vody....

tanyan
10. apr 2024

V kritických momentoch mi vždy pomohol cukor, v kabelke mám vždy popri tekutinách nejaké keksíky alebo čokolády. Tie sladidlá sú rôzne, ale nedodajú energiu, ktorú by si mala z jednoduchého cukru.

sense
10. apr 2024

Zvýšiť príjem tekutín a v horúčavách kľudne aj Elektrolyty. Káva u mňa nemá absolútne žiaden efekt co sa týka zvýšenia tlaku.

e3v3a3
10. apr 2024

Mne doktor poradil piť minerálku.

petronellla87
10. apr 2024

Ja som to mala na začiatku tehotenstva. Pomáhala mi cola. Alebo si pusti nejakú politickú diskusiu haha😆😅

demodun
10. apr 2024

Ja mám podobný tlak.
Ako radia predo mnou veľa tekutín (najlepšie čistá voda), fyzická aktivita, cukor,
A mne zaberá aj káva, denne dám aj 4 😊

tundra
10. apr 2024

Ja som roky pil cierny caj na nizky tlak,pomahal super,len ked som zacal robit nocne,nevedel som zaspat.Teraz pijem kavu,niekedy viac,niekedy menej.Nahrady cukru nie su moc zdrave,pozri na Youtube videa...Ja som cukor vysadil uplne,teda obcas neodolam kolacom,vianoce,velka noc🤪.

demodun
10. apr 2024

@tundra a čo bojler, je OK? 😄

tundra
10. apr 2024

Ano,🤣bojler je namontovany,dal si povedat,aj ked mi to trvalo trochu dlhsie,ako som cakal😅.
Ty ako?Uz si rozlustila skratku fido?Tu vo Švajciarsku je to meno,mal som kolegu Fida😁😁😁.

tundra
10. apr 2024

@demodun uz si mala kavu po obede?Pozyvam Ta😅.Aku pijes?Ja len male presso.

demodun
10. apr 2024

@tundra 😄 no Fido je záhada 😄 tak ty čítaš a vôbec sa nepriznas a hlavne nepridáš!! 🤨😲😃
Práve som dopila, ďakujem. Takisto presso, bez mlieka, bez cukru 😉

tundra
10. apr 2024

@demodun uz nebola diskusia aktivna,neskoro som to zachytil.Ja tiez bez cukru a mlieka.Aktualne pijeme kavu DeLonghi,celkom fajn zmena,pili sme dlho Lavazu a v poslednej dobe bola daka kysla😒.

demodun
10. apr 2024

@tundra ó 😍😍😍
Lavazza ani mne nechutí. Mám rada skôr horké kávy. DeLonghi mám kávovar a kávu tiež skúšame. V Rajci je praziaren. 😃

demodun
10. apr 2024

@tundra tak nabudúce ťa označím, keď sa niečo také vtipné zomelie 😉

tundra
10. apr 2024

@demodun kavovar mame tiez DeLonghi a teraz aj kavu.Na vianoce bola ochutnavka a celkom mi chutila,tak som objednal.Neda sa kupit v kamennom obchode.

demodun
10. apr 2024

@tundra toto mi nerob, lebo si pôjdem urobiť ďalšiu ☕😁
Momentálne sme ešte v tej Fidovej téme, telefón mi napísal Ficovej 🤦🤣

tundra
10. apr 2024

@demodun ja uz som vypil aj sam🤣🤣🤣,no zavahala si.Ja nemam poradovnik ako fido😉

tundra
10. apr 2024

@demodun vidis zavahala si,ja som uz vypil,chcel som sa niekedy pochvalit,ze sme spolu pili kavu😁,nepodarilo sa,mozno nabuduce😉

demodun
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
demodun
10. apr 2024

@tundra jój rýchlo urob tú kávu a davaj sem

tundra
10. apr 2024

@demodun verejne som Ta pozval na kavu a verejne si mi dala kosom🤣.Musim dat do nicku dake cislo🤪

natasha1988
10. apr 2024

pravidelne poriadne cvicit a vyvážená živočíšna strava - živočišne tuky a bielkoviny.

demodun
10. apr 2024

@tundra odvolávam čo som odvolal 😁
Daj tam kávu 😉

demodun
10. apr 2024

@tundra už to tu autorke nechcem spamovat, lebo zase kvôli nám založia diskusiu, ale ja som myslela, že tá káva je moja. 🤣
A teda ak ti moja spoločnosť pri káve nestačila, tak sa nejdem strapňovať a nech ti bojler slúži 😉😝

mamatroch
10. apr 2024

Ja mavam tiez tlak 90/60... Uz roky... Donedavna mi ziadne problemy nerobil, no v poslednej dobe som zacala mavat prekolapsove stavy... Naposledy ked ma pozbierali zo zeme, mi zachranari namerali 70/35 🧐 ...a to mam manzela cholerika a tri deti, no ani to na zvysenie tlaku nestaci 🙄🤪

kalifka
10. apr 2024

Hroznový cukor mne pomáha, keď je veľmi zle.
Ja fungujem bežne s nízkym tlakom, najhoršie mi je keď mám menzes a vtedy pijem ráno, na obed a večer pohár Pepsi a v pohode.

luccija
10. apr 2024

Veľa vody, pravidelne jesť, hýbať sa
Ja mávam tlak 95/60 celé doobedie som ako prispata.Pijem aj kávu, ale zelený čaj ma nabudí viac.mne lekár povedal, že sa mám otuzovat sprcha chladnejšou vodou a dobre vysuchat nohy od členkov hore k srdcu