Nízky ranný tlak

22. sep 2021

Koľko mávate ráno tlak?Ja som hotová mám 95/67 vždy som mala nízky toto je extrém.Vypijem doobeda asi liter vody, kávu, čierny čaj...mám ešte aj menzes.Som unavená unavena, ani sa mi nechce premýšľať, slabá...po naobedovani trocha ozijem ráno len pretrpim slabé nohy...solim dosť, chodím von pohybu mám dosť.Lekarka tvrdí, že fajn pokým neodpadnem nízky tlak lepšie ako vysoký.Citim sa fyzicky aj psychicky zle.Anemiu nemám čo Vám pomáha?Normálne nevládzem:(

stanulienkat
22. sep 2021

Cierny caj a kava su mocopudne, takze viac pi mineralky, pocvic si. To nie je strasny tlak. Cely zivot mam taky.

janickacrazy
22. sep 2021

No ja mávam bežne 90/60. Už som mala aj 80/50. U mna nič moc nepomáha, len káva, minerálka a proste sa donútiť nejak fungovať, ked možem oddychujem. Počas menzes som aj ja viac unavená ako inokedy.

tanyan
22. sep 2021

Odporúčam vysoké dávky vitamínu C. Obzvlášť v čase menzesu, aby nedochádzalo k príliš veľkej strate krvi. Ja som si dala aj 3 x 1000 mg za deň, keď som mala krízu...
Najnižší nameraný som mala po stabilizácii 60/40, bežne 85/60, ale vnímanie je individuálne podľa toho, na čo je telo zvyknuté. Vďaka vitamínu C sa mi upravil aj menzes a takmer zmizli sprievodné ťažkosti (bolesti, únava, migréna...)

vanda323
22. sep 2021

Minule som mala 80/60 a teraz som si merala tak mám 111/65 u mňa v pohode 👍

misickaa4
22. sep 2021

@tanyan a denne si kolko davas ccka , prosim ta?

autor
22. sep 2021

@tanyan dávam si Céčko aj Ascorutin silno krvacam...aj som si nohy zdvihla, pocvicila...vždy mám nízky, ale dnes sa cítim veľmi mizerne.

tanyan
22. sep 2021

@misickaa4 keď som začínala, tak 2-3 dni pred menzesom a počas prvých troch dní asi 3x1000mg, po pár mesiacoch som prešla na asi 3*500mg a teraz mi stačí 1-2 krát denne 250mg. postupne som znižovala dávky a v prípade potreby som si dala jednu tabletku navyše.

tanyan
22. sep 2021

Ak ti nepomáhajú vysoké dávky C spolus Ascorutinom, tak by mal lekár riešiť príčinu silného krvácania. Je to síce pomerne bežné, ale nie je to normálne. Môžeš mať nejaké myómy alebo niečo iné. Moja mama sa celý život trápila s menzesom (párkrát skončila aj na pohotovosti) a až po zmene lekára jej nový lekár zistil, že má myómy a začali to riešiť - keďže už mala blízko k prechodu, tak to vyriešili hysterektómiou. Ale existujú aj iné spôsoby...

veronice
22. sep 2021

Kup si zelezo. Ja nemavam kazdu ms taku ale pri takychto ze bizky tlak, zavrate, silne krvacabie si davam zelezo a je to lepsie. No a vela vela pit a zjest rano aj nieco sladke. Ja mam kntomu nizkemu tlaku aj nizky cukor cely zivot....

autor
22. sep 2021

@tanyan áno, čaká ma gyn.operacia mám polypy je to mesiac čo mesiac horšie nemôžem to odkladat
@veronice idem o 2 t na prevenciu k obvodnej som zvyknutá jesť pravidelne, keď sa nenajem mám hypoglykemiu zostane mi zle.Budem sa pýtať na vyšetrenie aspoň štítna žľaza..Pred 2 m mi brali krv bola v poriadku, ale po menzese som ako bez zivota

viera1107
22. sep 2021

Ahoj, mne pomohla na nízky tlak tinktúra z Maté od Serafin.. Hrozne nízky tlak som mávala až ma motalo niekedy..

beatkkka
1. okt 2021

Mne pomohlo otuzovanie, kupem sa uz aj vonku cez zimu par rokov, stala sa z toho vasen 🙂 od vtedy nemavam problemy 🙂

vanda323
2. okt 2021

Mávam to... mne pomáha coca.cola.alebo pohár Pepsi