Nízky tlak v tehotenstve

kristy942003
15. máj 2023

Ahojte dievčatá, mávam často nízky tlak som v 23tt teh. Sj pred tým keď som tehotna nebola mávala som dost často nízky tlak a točila sa mi hlava, môže to byt normálne v tehotenstve? Je pravda ze vypijem malo vody ale zase pijem kávu a tak isto kofolu stále. Aj teraz sa mi točí ze som si musela ísť ľahnúť 😌

han_ka11
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mala_zabka
15. máj 2023

Za mňa úplne normálne, ale nie som doktor, no. Mala som dosť nízky, dokonca so mnou seklo u lekára keď som sa postavila z lehátka, kriesili ma so sestričkou 😅 tlak na 1. screeningu mi premeriavali na 3x, lebo neverili, že ho mám tak nízky a som v pohode 🤷 a inak, kašli na kávu... Nie je to dobré, ale to určite vieš sama... Som závislák, ale v tehotenstve som si ju odpustila 😉 tiež som mala problém s vodou, kúpila som si 2l pet fľašku aby som mala prehľad a istotu, že aspoň tie 2 denne dám

kvetinka75
15. máj 2023

@kristy942003 ano. Ja som mavala taky ze dr sa cudoval ze este zijem.

kristy942003
autor
15. máj 2023

@kvetinka75 No ja som ho mávala tiež hrozný keď som nebola tehotna nie raz som ležala nato v nemocnici čo ma nechceli ani domov pustiť 😀 ale tak mala som strach keďže teraz som tehotna aby sa náhodou niečo bábätku 😌 ale keď píšete ze je to normálne hneď som kludna. Ďakujem vám ❤️

andreatytler
16. máj 2023

@kristy942003 Ano, uplne normalne hlavne v 2 trimestri. Potom v tretom to ide trosku hore tak sa ti polepsi. Ja tiez mavam nizky tlak a v tehotenstve v 2 trimestri som isla odpadnut ked som presla 10 metrov z parkoviska do prace Musela som si robit 2 prestavky kym som sa dostala do kancelarie.🙂
Podla mna to je ovela lepsi pripad ako mat vysoky tlak.
Este aj ked mi dali epiduralku pri sekcii tak som musela ansteziologa upozornit po 10 minutach ze idem odpadnut, nech mi na to nieco da.

kvetinka75
16. máj 2023

@kristy942003 áno veľa žien má nízky tlak v tehotenstve. Len si treba dávať pozor. Po pôrode sa to zase upraví

foxxie27
16. máj 2023

tiež mám nízky tlak, teraz som 22. týždeň..... doktor mi na to povedal asi toľko, že stále je to lepšie, ako mať tlak 130..... odporučil mi sem tam kávu, ale tá mi nechutí, tak občas si doprajem čierny čaj..... ovšem má to len krátkodobý efekt

natali1991
16. máj 2023

@kvetinka75 napodobne 😀😀

terry658
16. máj 2023

@kristy942003 ja som to mám v tomto a mala som aj v minulom tehotenstve nízky. Nepomôže nič, len veľa vody, pravidelný pohyb(stačí chôdza) a oddych.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre