Čo pomáha na vyplavenie obličkového kameňa?

andrea1201
19. nov 2011

čo pomáha na vyplavenie obličkového kameňa?

petrarac
7. jún 2016

@sima.p mna to samotne rozbijanie az tak nebolelo, mozno trosku uz ku koncu ale kolika je horsia. pre mna to bolo najhorsie az potom ked sa tie ulomky presuvali dole ale spolubyvajuca to mala zase uz po rozbijani uplne vpohode tak u kazdeho je to asi ine. tak pozdravujem spoluleziacu a nech to ma cim skor za sebou 🙂

sima.p
7. jún 2016

@petrarac dakujem, odkazem

simhinka
8. jún 2016

@sima.p mna.to rozbijaniw bolelo velmi. Aj ked doktor vravel ze jw to bezbolestne. A potom mi ostala diera na chrbate. A moje kamene po rozbijani ostali..teda ulomky a tak idem zasa do nemocnice ale uz nie na rozbijanie. Idu mi to vyberat cez mocovu ruru

sima.p
8. jún 2016

@simhinka no to jej radsej ani nepoviem, aby som ju nevyplašila

anina3
13. okt 2016

prosim vas, manzela operovali mal kamen asi 1 cm. najskor mu zaviedli stent a teraz mu vyberali kamen, no zistili, ze ich tam ma viac, malickych a piesok, dalej mu povedali, ze musi ist na endokrinologiu, ze ma asi metabolicku poruchu. ze ma nejake styri vystupky z oblicky, cize sa mu mozu vraj dalsie styri kamene vytvorit, nikto nevie, kedy.. prosim vas, kto mate s tymto skusenosti? som zufala, aj do IP poprosim rady, skusenosti. DAKUJEM

viktor093
12. feb 2017

Dobry den chcem sa poradit co pomaha na viplavenie oblickoveho kamena ? Nechcem ist k doktorovi ajtak stim nic nerobia

vikino123
24. feb 2017

dobry den chcel by som sa spitat mam oblickove kamene chodim po nemocniciach nemozu stim nic urobit .. chcel by som radu co pomaha na viplavenie kamena uz ho nemam v ladvine ale doktori mi povedali ze ho mam v mocovej rurke tam sa zachitil cital som ze pomaha na to sumienka neviete mi poradit blizsie ?

meg_junova
13. aug 2017

V Anglicku odporucaju pit colu.

jvaculka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jvaculka
29. aug 2018

Mám mocove kamene na ľavej strane skupinu konkrementov 5-6mm a na lavej strane som bol minulý rok operovany uz na kamene a znovu sa vytvorili a na pravej strane dolnom kalichu do 10mm prosím o radu čo by pomohlo aby som to vymocil, je možné keď mám urostomiu že by to vyšlo aj stolicou, už som skúšal aj kvapky ROWATINEX a stále nič iba som raz dostal hnačku po užití týchto kvapiek, aj čaj vres s medom, olivový olej s citrónom a stále nič

jvaculka
29. aug 2018

Mám mocove kamene na ľavej strane skupinu konkrementov 5-6mm na pravej strane som bol minuly rok poerovany na mocove kamene musely mi prepichnut ladvinu aby sa vedeli ku kamenu dostat a na pravej v dolnom kalichu do 10mm prosím o radu čo by pomohlo aby som to vymocil, je možné keď mám urostomiu že by to vyšlo aj stolicou, už som skúšal aj kvapky ROWATINEX a stále nič iba som raz dostal hnačku po užití týchto kvapiek, aj čaj vres s medom, olivový olej s citrónom a stále nič

monula20
29. aug 2018

Ahoj u nás odporúčajú pivo..veľa piť.. veľa cikat a tlačiť pri cikani.. ináč len dopovat sa ketonalom na bolesť sam úrokov mi povedal že žiadne tabletky nezaoberajú na rozpustenie

dzina007
29. aug 2018

@jvaculka môjmu muz mal nejake sumive tablety na upravu ph mocu.. plus pije na odporucanie vela vody s citrónom, malo mineralok, a pivo: plzen.. ale len plzen je dobry... ine nie

mikulasondrej
7. dec 2018

pite zásadne čaj z prasličky poľnej.s ničím ho nekombinujte.prasličku si kúpte v lekárni,musí byť sypana čiže nie v čajových sáčikoch. pite 3 x denne po 2-3 dcl bez cukru. výsledok je zaručený.

mikulasondrej
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jozefko25
9. jan 2019

Dobrý deň já mám 2mm 3 kamene a jeden 4mm a neviem ich vilucit pijem denne 2 litre vody a stále nič nejaké rady? Dosť málo pohybu mám môže to byť preto beriem tabletky tamsulosin poraďte prosím ďakujem

jozefko25
9. jan 2019

@jvaculka ako si to zvládla ja som síce chlap ale ties ich neviem vilucit stela niejake rady nemas

mikulasondrej
9. jan 2019

@jozefko25 pite prasličkový čaj,jeho dostať v lekárni .3x denne po 2 dcl,minim.2 týždne

jozefko25
10. jan 2019

@mikulasondrej dakujem posnažím sa zohnať to zijem v zahraničí tuje to ťažšie zohnať dr mi dal niejake tabletky ale zatiaľ nič a už prešlo 7 dny snazim sa pit vela čistej vody ale žiadny výsledok ale ďakujem za nápad

dzina007
10. jan 2019

@jozefko25 namiesto cistej vody pite dost citronovej vody... a pivo.. ale len Plzen... takze v zahranici neviem..... ale citronovej vody vela...

jozefko25
11. jan 2019

@dzina007 ďakujem skúšal som piť ale len 2 dní ale určite si do tej vody hodím citron som už zúfalý

jozefko25
11. jan 2019

@vikino123 ako si to viriesil?

jozefko25
6. feb 2019

@jozefko25 zatiaľ žiadne bolesti občas dačo zaboli ale ináč ok a zohnal som si rowatinex od zajtra začnem pravidelné brat kvapky jeden som už vylúčil a ešte 3 má čakajú dúfam že vindu zatiaľ len voda 2lit a citroni zohnal som aj chanca piedra aj lieky aj čaj ale to som skúšal 2 dny a došli mi kvapky rowatinex tak dám prednosť tím kvapkam a keď nepomôže rowatinex tak jedine čo mi ostáva je ta piedra takže žiadna sláva dúfam že to vylúčim cim skor

luluka
22. jún 2021

Ahojte. Mam uz 2 roky velke bolesti v podbrusku, krizoch, svrbenie a stipanie tam dole, posledne ma uz bolia aj slabiny a mam uplne slabe nohy, neviem spavat. Ked sa vycikam po dlhsej dobe neskutocne ma rozboli brucho. Chodila som po gynekologoch, podstupila som operaciu cysty na vajecniku, vybrala som atb, dalacin, doxyhexal, nic nepomohlo. Teraz mi zistili v moci erytrocyty. Bola som aj na usg obliciek a mechura ale vraj vsetko ok. Myslite si ze by to mohol byt kameň?

lula94
23. jan 2022

@vikino123 najlepšie je pivo Plzeň a lyžička olivového oleja a citróna. Aspoň mesiac.

marikaa11
10. apr 2022

@bubulka722 ahoj.Ja som si tiež tým prešla a taku bolesť neprajem nikomu ja som plakala a skrucovala sa od bolesťi

sesy9
10. aug 2022

@janka13alik zdravím, chcem sa spýtať, ako užívaš ten rowatinex... Treba to zapijat vodou? Alebo sa aspoň napiť potom?
Lebo ja to beriem a nejak nič sa nedeje.. Stále 5 kvapiek 5krat denne

sesy9
10. aug 2022

@janka13alik zsracom tie kvapky rowatinex ako užívaš? Treba to zapijat vodou alebo sa potom aspoň napiť? A sám od seba za jeden dne to vyšiel ten kameň?... Lebo mne to nejak nerobí asi nič kedze stále cítim bolesť pod ľavým rebrom.. Mam na ľavej obličke dva kamene...
Mala som aj na pravej pred dvoma rokmi, ale to rovno prišiel zachvat... Masaker...
Čiže sa bojím toho ze ak ma teraz bolí pod ľavým rebrom ze to je nejaký signál ze príde záchvat čo už nechcem zažiť...

sesy9
10. aug 2022

@janka13alik mňa by ešte zaujímalo, lebo nikto mi nevie na to doteraz odpovedať, je možnosť aby sa ten kameň vyplavil aj bez toho aby som dostala záchvat?