Čo pomáha na zápchu?

24. sep 2023

Ahojte prosím vás čo vám pomáha na zápchu ( od lieku ) ? Ďakujem

kitycat
24. sep 2023

Mne pomahla dusena brokolica a ked bolo velmi zle a vedela som, ze to skratka musi von, dala som cipok

autor
24. sep 2023

@kitycat ale ja to mám každý deň a nemôžem každý boží deň jesť brokolicu 🤣 mne to robí liek na cholesterol

autor
24. sep 2023

@kitycat potrebujem niečo nejaký doplnok ktorý môžme užívať pritom aby som stolicu nemala tvrdú

misisika
24. sep 2023

Ovsená kaša alebo 4-5 ks sušených sliviek každý deň 😊

danieli
24. sep 2023

Susene slivky

loliki
24. sep 2023

Možno aj niečo olejové, neviem či to nemáš zakázané napr. treščia pečeň, tekvicové a slnečnicové semiačka, vraj aj figy, jablká s mrkvou.

vorkola
24. sep 2023

Na zapchu mne pomaha zihlavov caj,On velmidobre zregeneruje crevo,teda prekrvi,Rano mi staci jedna salka

oriesocek
24. sep 2023

Skús pridať veľa vlakniny, probiotika, sušené slivky, lanové semienka, popozeraj rozne rady na internete a skúšaj čo ti zaberie... mama mala veľkú zapchu rovnako z týchto liekov a ona to riešila tým, že lieky vysadila, čo nie je šťastná voľba.

roseania
24. sep 2023

Ahoj, kúp si minerálku Zaječická horká. Je to fľaša červenej farby, 0,5 litra. Mávajú ju bežne v potravinách, alebo v lekárni. Ja ju pijem každé ráno.

simca06022011
24. sep 2023

Každému iné, v podstate dostatok vlákniny a tekutín. Ovocie, zelenina, niekomu káva, inému čaj.... treba poskusat. Mne aj jablkový džús.

misicka36
25. sep 2023

Urcite treba pridať vlákninu, veľa vody a probiotiká 😊 ak chceš priamo doplnok stravy (a nie upraviť stravu), tak ja odporucam vitavlakninu 😊

autor
25. sep 2023

@misisika tak ovsenú kašu môžem 😁 tak to zaradím do jedálnička ďakujem za pripomenutie na toto som úplne zabudla

autor
25. sep 2023

@danieli tak tie moc nemusím keď tak radšej kompót 🤔 toho máme habadej, ďakujem

autor
25. sep 2023

@loliki každý boží den by som olejové nedala, ale tie semiačka pozriem ďakujem

autor
25. sep 2023

@vorkola toto nedám do seba 😬 žihľavu som nikdy nemala rada, okrem na umývanie vlasov 🤣

autor
25. sep 2023

@simca06022011 vidíš jablkový džús 👍 píšem na nákupný zoznam, ďakujem

autor
25. sep 2023

@oriesocek ja zas vysadiť nemôžem, mne dr predpísal 20 mg a hned na začiatku zápcha. Skúsila som polku užívať a pri nej žiadne problémy. Tak som užívala celý čas len polku a minulý týždeň pri kontrole povedal že mám užívať celú a nie polku. On to pri krvných parametroch asi zbadal že som užívala len polku. Ale asi sa vrátim k tej polke a budem ešte užívať niečo prírodné na cholesterol. Lebo každý deň ma tá zápcha baviť nebude a nemienim sa kvôli tomu trápiť

autor
25. sep 2023

@misicka36 stravu mam upravenú ja mám genetický zvýšený cholesterol, skúšala som už všetko možné žiaľ nedarilo sa znížiť tak dr tento rok nasadil lieky. Aj probtiotika je dobrý nápad

oriesocek
25. sep 2023

rozumiem, ze vysadit nemozes... ja mam cholesterol mierne zvysený, lekar povedal, ze zatial budeme sledovat a potom sa uvidi. geneticky ho mám aj ja zvyseny, mama to riesi celý zivot. mne sa podarilo stravou znizit z výsledku cez 7 na 5,4. ale tým, ze mám problemy so zlcinom, som automaticky musela vyradit vsetko vyprazane, cokoladu.. atd vela veci mi robi zle, takze tým, ze mám zlcnikove zachvaty, to ani neskusam...

misicka36
25. sep 2023

Ja som roky bojovala so zápchou.. Slivky, jablká, zeleninu, vserko som skúšala... A vždy všetko pomohlo na chvíľu... Ze mam pomalé čreva...
Tak denne pijem aspoň 3l vody... Upravená strava... A každé ráno pijem bioaktiv - to sú probiotiká s vitamínmi. A troska sa ro zlepšilo... Nie je to ešte dokonale... Ale tak verím, že raz bude 😊

autor
25. sep 2023

@misicka36 no ja síce s tým problém nemám len odkedy mi bol nasadený atorvastatin tak odvtedy bum. A toto je už tretí statín ktorý užívam lebo prvé dve tiež nesadli. Skúsim pár tých trikov dám tomu šancu že si moje telo zvykne naň a ked nie tak prejdem zas na polku a v decembri mám ďalšiu Kontrolu u dr tak to s nim ešte raz preberiem

autor
25. sep 2023

@misicka36 nejde mi to už opraviť myslela som tak že bez atorvastatinu a predtým som problém s vyprázdňovaním nemala len odvtedy co užívam statin

misicka36
25. sep 2023

Chápem... Tak držím prsty! Nech sa to zlepší 😊

kvetinka75
25. sep 2023

skús Zajačicu z lekárne

liusa82
25. sep 2023

activia jogurt je na toto velmi dobrá.Obsahuje baktérie na trávenie aj proti zápche bifidus actiregularis.Spolužiačka toto mala zaradila tieto jogurty do jedálnička a odvtedy ževraj má pokoj

joannita
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
joannita
25. sep 2023

Synovi pomaha toto na tvrdu stolicu

autor
25. sep 2023

@liusa82 áno activiu som si toez zapísala keď pôjdem na nákupy si kúpim. Tak som zvedavá ďakujem

autor
25. sep 2023

@joannita toto ani nepoznám ďakujem pozriem

joannita
25. sep 2023

A este skus hrozno, slivky napriklad. Moj syn ma dlhodobo tento problem, ten macrogol je super, zaberie mu vzdy, ale nie hned ale tak po 2 dnoch cca. Ale ked si da hrozno, tak do 2 hodin bezi na zachod. Alebo ak je to akutne, burčák zaberie takmer isto 🙂 teraz kupis na hodoch niekde. Ten synovi samozrejme nedavam 🤭