Tehotenská zápcha

marttinaa
9. jún 2022

Ahojte žienky co vám prosím vás pomáha na tehotenskú zápchu? Už som zúfalá robím všelijaké kombinácie a nič. Dokonca ani jucha z kyslej kapusty. 🤨 Prosím poraďte mi niečo účinné. Ďakujem 😊

alisaela
9. jún 2022

Lactulosa sirup. Môžu tehotné a dojčiace aj dlhodobo

biankaaaa
9. jún 2022

Ja som ňou trpela aj pred tehu, aj počas neho. Tiež som skúšala kadečo. Hneď po pôrode mi ale veľmi pomohla slivková šťava z DMka. Odporúčam

babovka2321
9. jún 2022

@marttinaa ja som mlela lanove semiacka a kazde rano do ovsenej kase pridavala spolu aj so psylliom (ale treba potom vela pit, inak ma psyllium opacny efekt).

camelie12
9. jún 2022

Skuste si namocit lanove semiacka na noc do chladnicky do vody a potom rano to zjest napriklad s vlockami. Alebo uz spominanu slivkovu stavu z dmky. Drzim vam palce, je to neprijemne.

marriannae
9. jún 2022

@marttinaa mne pomahaju susene slivky

nevenka
9. jún 2022

@marttinaa raz sme od svokrovcov dostali susene domace jablka a tak boli dobre, ze sme ich zozrali vela. A a druhy den ma tak precistilo ako davno nie. Ale nebola som tehotna vtedy. A prekvapilo ma, ze to boli jablka, tak skus pripadne aj to 😉

babovka2321
9. jún 2022

Jasne, aj ja som si aj susene slivky zalievala do tej kase ovsenej. A chodila som na wc kazde rano jak hodinky :D

gemina
9. jún 2022

@marttinaa glycerinove čipky sú malý zázrak, ak nepomôže žiadna kombinácia jedla🙂.

rachab
9. jún 2022

@marttinaa ja som vyskusala vela veci,ale zaberal mi melon(ale nie jeden kusok ale ze celkom dost a kazdy den), psyllium( lepsie sa mi zdali tablety ako ten prasok rozrabany vo
vode), na ranajky pravidelne ovsene vlocky so susenym ovocim zaliate kuskom teplej vody a plus nejaka jablkova vyziva, na obed vzdy nejaka zeleninova polievka, a velmi odporucam drvene lanove semiacka- zaliala som ich ako caj vriacou vodou a po vychladnuti vypila rano na lacno a potom druhy hrncek aj poobede-nema to nejaku extra chut,da sa to v pohode vypit a za pravidelnu stolicu to urcite stoji vyskusat,mne to teda pomahalo super,a to som teda vyskusala vsetko mozne aj nemozne (mlieko nemozem,takze acidko a taketo rady som nemohla aplikovat…)

maria1310
9. jún 2022

ovsene vlocky s pomletymi lanovymi semiackami, susenym ovocim, zaliate niecim teplym (napr. sojovym mliekom) , vela ovocia a zeleniny pocas dna...

marcellka32
9. jún 2022

Večer zalej sušené slivky vodou, ráno zjedz slivky aj vodu vypi, na raňajky ovsené vločky, veľa vody, struhané jablko, hruška, veľa kiwi, ananás, jahody, špenát... probiotika probiofix, z lekárne minerálka zajecicka

kikuska555
9. jún 2022

Hlavne nie psylium, to je pre zdravych ludi bez problemov. Ak trpis zapchou kup si optifibre rozpustnu vlakninu. Ta je pre ludi ktori uz maju nejaky problem. Davaj si laktulozu pripadne este lepsie makrogol. Vela vody. Ak je zapcha uz dlho vies si dat prehanadlo nejake ale to je vzdy to posledne po com by mal clovek siahnut

lamonita
9. jún 2022

Užívaš železo? Ak áno aké? Baby chvália Globifer,že ten nezapeka (samozrejme nemusí to byť železom, je to len tip)

rachab
9. jún 2022

@lamonita ano,ja mam tiez dobru skusenost s Globiferom,nezapeka a este odporucam aj sirup Floradix, uzivala som obe naraz a pekne mi zvysili zelezo👍👍👍

veronika3110
9. jún 2022

@marttinaa tiež som brala všelijaké čipky aj tie hnusne sirupom čo len naduvali… ale naozaj mi pomohli drvene lanové semienka do jogurtu napr… 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre