Čo najlepšie pomáha na zápchu?

xawa26
22. júl 2023

Moja ročná málo kaká asi má zápchu je kojená a málo zje niečo iné. Dávam jej espumisan ale nezaberá asi. Myslím že ju bolí bruško. Lebo keď sa vykaká plače veľmi husté vytlačí. Čo jej mám dať aby sa vykakala bez plaču a častejšie.

lucka_ke
22. júl 2023

espumisan nie je na zápchu, a čo papá okrem mliečka? pije dosť tekutín?

xawa26
autor
22. júl 2023

@lucka_ke pije veľa vody áno no a papá skoro nič odmieta mi jedlo ale dakedy si dačo dá ale len trošku keď jej robím príkrm alebo to čo mi jeme. Ona zje pár lyžičiek a dosť

lucka_ke
22. júl 2023

skúste probiotiká pre malé detičky a vyšetriť na gastro, či nemá intoleranciu na laktózu, prípadne mliečnu bielkovinu

listy456
22. júl 2023

jak pisali vyssie to vysetrenie ked lieky nezaberaju ale skus na ulavu rascovy cajik vzdy som robila a pomohlo zvysuje aj chut do jedla, rocnej max 40-50ml aj sebe alebo muzovi dakedy spravim ked je plynatost naduvanie alebo zapcha taka rychla ulava

denkabemommy
22. júl 2023

@xawa26 z čoho má kakať, keď nič neje? Mlieko je ľahko stráviteľné pre ročné dieťa, takže nie, kakať nemusí, veď neni čo (prešli sme si tým pri synovi), musí si samozrejme na zmenu stolice zvyknúť, espumisan jej k tomu nijak nepomôže, ak stolicu vedome zadržuje, tak skúsiť skôr psychológa, ak kakať chce ale nejde, tak slivkovú šťavu a vyhnúť sa potravinám ako mrkva, ryža...

zorkahorka
22. júl 2023

Urob vyvar z ovsenych vlociek a daj vypit, pripadne daj do polievky, urob z toho caj