Čo pomôže na migrénu?

cup_of_tea
4. aug 2015

Ahojte baby, máte nejaké účinné typy na migrénu? Nalepšie babské recepty, bylinky, alebo vitamíny. Ďakujem Vám veľmi pekne za každú radu. Už som sa týždeň poriadne nevyspala

jul11
4. aug 2015

@cup_of_tea ak je bolest velmi velka,nemozes spavat,tak by som si dala tabletku.trpela som migrenami,musim povedat,ze v tehu sa to upravilo a po porode skoro uplne zmizli,len sem tam. tehu som konzultoala s dr.farmacie a s neurologom,zo zahranicnej literatury mi zistili,ze tabletky na principe paracetamolu sa mozu,nie ubuprofenove. takze paralen a panadol su ok.samozrejme nie velke davky a casto.inak babske recepty-vela tekutin a chlieb so solou,alebo chipsy,vyrovnava tlak

cup_of_tea
autor
4. aug 2015

@jul11 panadol som si dala ale pri silnejších bolestiach mi nezaberá. skôr som uvažovala či nie je niečo čo by som mohla brať preventívne- nejaké bylinky, no neviem.. strašne zle na mňa vplývajú tieto zmeny počasia. a tie chipsy to je super :D :D aspoň mám výhovorku na svoju pažravosť

147789laska
4. aug 2015

@cup_of_tea ahojky ja viem ze by sa nemalo ale opajcol som toto:

* Pijte šest až osm sklenic vody denně
* Dýchejte zhluboka, abyste zvýšili zásobení mozku kyslíkem.
* Nehrbte se, zbytečně hlavu nesklánějte ani neotáčejte
* Masírujte bolestivá místa konečky prstů
* Těsně si ovažte hlavu- zmírní to pulsování na spáncích
* Nepoužívejte silné vůně- vonné látky mohou zesilovat a někdy i vyvolat migrénu.
* Chraňte si oči před sluncem, zářivkami, televizí a počítačem
* Studené obklady přikládejte na čelo nebo krk
* Nedávejte si na čelo samotné kostky ledu nebo sáček mražené zeleniny, obalte je ručníkem.
* Vyhněte se velké fyzické námaze a stresu
* Nekuřte v uzavřené místnosti ani při řízení auta
* Nepijte alkohol
* Podporujte léčbu pravidelným užíváním vhodných potravinových doplňků, např. bylinného sirupu Novo-passit
* Od bolestí ze strnulých krčních a zádových svalů částečně pomůže masáž

Účinný a tišící je čaj z máty peprné: 2 čajové lžičky máty přelijte 200 ml vroucí vody, 10 minut vyluhujte a sceďte. Pijte po doušcích.
Připravte směs 10 g květu heřmánku pravého a 10 g kořene kozlíku lékařského: 2 čajové lžičky směsi přelijte 200 ml vroucí vody, 15 minut vyluhujte, sceďte. Čaj si uvařte ihned, jakmile se dostaví bolest hlavy. Pijte po doušcích nebo po lžičkách, každou hodinu podle potřeby.
Smíchejte po 1 čajové lžičce listu vachty trojlisté, kořene kozlíku lékařského a listu máty peprné, směs zalijte 250 ml vroucí vody, nechte přejít varem a sceďte. Čaj pijte vychladlý po lžičkách, 2 šálky denně.
Připravte směs 10 g listu pelyňku pravého, 10 g kořene kuklíku městského, 10 g kořene puškvorce obecného a 10 g andělíky lékařské: 1 čajovou lžičku na šálek vody nechte projít varem, 10 minut vyluhujte a sceďte. Čaj pijte vychladlý po doušcích lx denně.
Směs 10 g natě majoránky zahradní, 10 g květu heřmánku pravého, 10 g listu máty peprné: 1 vrchovatou čajovou lžičku směsi přelijte 1 šálkem vroucí vody, 10 minut vyluhujte, sceďte. Pijte 2 šálky denně po doušcích.

cup_of_tea
autor
4. aug 2015

@147789laska zaujímavé, práve pijem matovy čaj :D zrazu mi zacal nejak viac chutiť. Tie ostatné bylinky tiež pohľadám. Ďakujem

147789laska
4. aug 2015

@cup_of_tea ja tebe ze si si to precitala a po takom dlhom clanku nemala este vacsiu migrenu 🙂
nech pomoze, a ja by som poradil aj pivo ale nie som odbornik ale to precisti a uvolni...

cup_of_tea
autor
4. aug 2015

@147789laska už pár mesiacov alkohol nepijem :D ale aj keby som nebola tehotná- z piva ma niekedy tiež zvykla rozboliet hlava (a nemyslím tým opicu). ale tak ja som špeciálny pripad mňa hlava rozboli z čohokoľvek 😖

ndrag
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
cup_of_tea
autor
4. aug 2015

@ndrag už som navštívila asi 3 rôznych neurológov a žiadny mi nepomohol len do mňa pchali lieky, ktoré mi odstavili žalúdok 😒

147789laska
4. aug 2015

@cup_of_tea ach jaj to ma mrzi ale ked budes verit a mat pozitvne energie v sebe vsetko zvladnes, myslel som nealko samozrejme 🙂) a aby ta aj zo mna nezacala casom boliet hlava este 🙂

paura
4. aug 2015

ja sa dlhe roky liecim na migreny, no teraz cez tehu, som bola uplne bezradna, lieky na principe paracetamolu mi vobec nezaberaju. v poslednej dobe som zistila,ze mi pomaha ked si natriem na spanky vietnamsku mast, vacsinou sa mi dost ulavil. 🙂

malinkaaninka
4. aug 2015

ladový obklad na hlavu,masaž čela levandulovou silicou,slnečné okuliare.to je len zmiernenie.uplne prejde iba po liekoch samozrejme.

cup_of_tea
autor
4. aug 2015

@147789laska práve pijem tretiu šálku matového čaju 😀 😀 snáď ma bolieť nezačne

@malinkaaninka ja si zvyknem dávať ľadové obklady na vnútornú stranu chodidiel- raz som si tam náhodne položila ľad a odvetdy len tam. máš však pravdu, stále je to len zmiernenie bolesti

147789laska
4. aug 2015

@cup_of_tea mas niekoho s kyms a vies porozpravat? kam vypadnut? aby si ebola doma? da sa to vobec? nezavidim ti tvoj stav je mi luto... najradsej by som si to s tebou vymenil nech ta nic neboli :(

cup_of_tea
autor
4. aug 2015

@147789laska nie som doma, musim pracovať 😖 praveze skôr som rada keď prídem domov a môžem sa sama zavrieť do izby. priateľ sa ma včera pokúšal masírovať nech sa mi uľaví ale nepomohlo to

147789laska
4. aug 2015

@cup_of_tea tebe nie, jemu mozno hej 🙂
je mi luto ze to mas takto... ako dlho uz mavas migreny? tak sup domov, nastav si dobry film poriadne nudny ktory ta unudi az ku kvalitnemu spanku 🙂

emma_932
4. aug 2015

@cup_of_tea juj, vidim, ze cakas babo, viem ake to je, zazila som to aj ja. Mne pomohla homeopatia, rhus thoxicodendron 9CH. 3 gulicky 1x denne (Ak ta boli hlava mozes aj viackrat), 20 min. potom nejest. Pomaha aj zutie klinceka. Naozaj. Pisem to aj v blogu, su tam info aj o homeopatikach

cup_of_tea
autor
4. aug 2015

@147789laska no dlho.. od 12tich takže v podstate viac ako polku života a ani po takom čase som si na nu ešte nezvykla
@emma_932 homeopatikám neverím ale ten klinček skúsim- keď si predstavím chuť klinčeka bude to asi riadne zlé 😀

147789laska
4. aug 2015

@cup_of_tea citam si o migrene a zacinaa mi byt luito ako trpis :(
skus toto: ale iste to poznas...
MÚKA RYŽOVÁ, CICEROVA,BOBOVA,POHANKOVA,PSENOVA, HODNE ZELENINY, OVOCIA, RYŽOVÉ MLIEKO, HNEDÁ RYŽA,HNEDý CUKOR, FRUKTÓZA, ZEMIAKY, MORČACIE MASO, HOKI-RYBY, KAPOR, LOSOS, MAKRELY, JAHNACINA, MANDLE

emma_932
4. aug 2015

@cup_of_tea ani mi nehovor, mne bolo z toho na vracanie. muzovi to zase chuti.
Skoda, ze neveris homeopatikam, mne velmi pomohli. Dokonca ked som uz mala termin, dala som si homeo na rychlejsie otvaranie sa, zaspala som, zobudila som sa na bolest brucha a o 3 hodiny bol maly vonku 😉 homeo proti bolesti som si uz nestihla dat 😀

marivka
4. aug 2015

@cup_of_tea viem čo to je, a cez tehu sa mi to len zhoršilo, nevzala som si ani jeden liek proti bolesti, aj ked mudr mivravela ze na 100% mozem novalgin - ani za svet...čo pomohlo mne bola káva s citronom hned v zárodku migrény keď len začína - našla som tuto radu bezradná v bolestiach na nete a zabralo, a ku podivu mi to aj chutilo, vela sily ti prajem a čo najmenej migrény...ozaj a ešte mi odporučili užívať Magnezium B6 ako predchádzanie prípadne zníženie migrenoznych atakov...

cup_of_tea
autor
4. aug 2015

@emma_932 vidím. že sa vyznáš v homeopatikách a máš s nimi fakt skúsenosti. ja som brala len dávnejšie niečo na žalúdok "na skúšku" ale nepomohli mi. síce ja som si vtedy len kúpila prvé čo mi dali v lekárni a homeopati predpisujú homeo aj na základe osobnosti nielen účelu. každopadné mne to príde ako moderné šarlatánstvo. snáď som ťa neurazila 🙂
@147789laska nemusi ti to byť ľúto- na to sa neumiera 😉

147789laska
4. aug 2015

@cup_of_tea nie neumiera ale preco ma dievca trpeit? a ked pises ze uz 12 rokov tak to je sila ked si predstavim seba tak mi je az zle kedze ja som netrpel asi si dnes musim nejake zranenieee sposobit 🙂)))))

cup_of_tea
autor
4. aug 2015

@marivka tú kávu s citrónom som čítala aj ja.. problém je, že mňa zvykne po citrusoch hlava práve bolieť a po káve tiež :D to magnézium mi tiež radila jedna známa- ty s ním nemáš skúsenosti?

marivka
4. aug 2015

@cup_of_tea no beriem ho, snažím sa o pravidelnosť...či to pomáha neviem povedať, pravda je, že boli časy keď som mala migrenu vkuse, teraz ozaj raz za čas, ale v tehu sa mi to vrátilo, a do 4 mesiaca som si teda odskákala svoje, aj 3 dni v bolestiach bez tabletky...no a tá káva bola jediné čo mi pomohlo, aj keď som kávu dovtedy nikdy nepila, už zo zufalstva som to skúsila...

dotka04
4. aug 2015

@jul11 s tými chipsami si ma teraz dostala - ja mávam vždy ako mi začne ustupovať migréna, strašnú chuť na akékoľvek slané chrumky alebo tyčinky. Žeby telo samo vedelo, čo mu prospeje? 🙂

cup_of_tea
autor
4. aug 2015

@marivka to magnézium si teda pôjdem kúpiť, inak mne aj železo pomáhalo (ale ja som chudokrvná)
@147789laska 😀 😀 😀 skús si kladivom buchnúť po hlave, možno sa budeš vedieť viac do mňa vcítiť 😀

147789laska
4. aug 2015

@cup_of_tea ja neviem ci mam 🙂 ide o to ze ked buchvem uz nebudem 🙂 ja viem ze je mnoho ludi ktori ti pisu ale ja som este mal s tebou tolko planov 🙂 budes sa teda velmi hnevat ak sa nebuchnem? 🙂

emma_932
4. aug 2015

@cup_of_tea Nieee, neurazila 😉 zase az tak sa nevyznam, pisem len svoje skusenosti, veci co sa mi osvedcili. Inak planujeme babo a mam casto zapal moc. ciest, urolog (perfektny doktor, odbornik) mi vravi, aby som si davala pozor, lebo v teh. nie je dobre brat atb. Ja, ze mam homeopatiu - skoro z koze vyskocil, ze jake hovadiny 😀 ale mne fakt pomahaju 😉
Drzim palce, zelam ti pohodove tehotenstvo a vela zdravicka tebe aj tvojmu babatku 🙂

cup_of_tea
autor
4. aug 2015

@emma_932 ďakujem, tebe tiež, nech sa vám skoro poštastí. so zápalmi som mávala tiež problémy ale začala som pravidelne piť v rámci prevencie urologické čaje a už som pár rokov nemala- skús od megafyt pharmy brusnicový - ten je aj chutný 🙂
@147789laska 😀 😀 😀 to myslíš vážne?